2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Şimdi bu soruya ben bir doktor olarak cevap vereyim.. tüp bebekle olan bebekler çok uğraşılmış zor bebeklerdir, hani belki senelerce beklenmiş ve bir daha olur mu olmaz mı belli değil dediğimizden. Evet normal doğum fizyolojik bir olay ve kadınların yüzde 80i normal doğum ile gayet sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilir. Ancak, normal doğumda az da olsa sezeryanda olmayan riskler var. En basiti çocuğun kanalda birazcık sıkışması bile oksijensiz kalıp bir çok hastalıkla doğması veya Allah korusun hayatını kaybetmesi olabilir. Evet aslında bunlar çok nadir ve az görülen şeyler ama bebek seneler sonra olmuş zor bir bebekse işte bu normal doğumda olabilecek küçük riskleri de en aza indirmek için böyle söylüyorlar. Çünkü o çiftin belki bir bebek şansı daha olmayacak, sadece tek şansları bu bebek olabilir.. umarım açıklayabildim 😊
Gayet iyi anladm :)ama söyledğiniz risk bizler icinde gecerli Allah korusun kanalda sikışması vs.hatta bir arkadaşm o durumu yaşadı bile şuan çocuğu özel bir çocuk sonrasnda bir gebelik düsün3medi bile :KK43: cokuzüldük hatta bende gebeliğm boyunca bu riskli durumu yaşayacakmıym diye çok yüksek endişe duymuştum yinede öyle olacak diye normal doğumu çok tatmak 8steyen hamişlermz cesaretlendirilebilinr diye düşünüyorm risk hepimz ic8n var

Canım dip boyayı hangi marka kullandın
Canım hangu marka kullandı bilemiyorum ama. Ben alayim getireyim mi dedim. Ben alırım dedi kuaförüm. Oyuzden hangi marka diye sormadım. Ama aylar önce istanbulda tanıdigim bir kuaför vardi önerdiği boyalar vardi. Ekte ekliyorum yazışmaları 😘😘bir daha doğuma kadar çok çıkıp rahatsız olursam zaten alicam internette. kendim yaparım evde dipleri bu defa cok.cikmisti😘😘🙏

Eklentiler

• Screenshot_20210717-191119_Instagram.jpg
    Screenshot_20210717-191119_Instagram.jpg
    73,5 KB · Görüntüleme: 36
Bende de ara ara yapıyor öyle rahatsızlıklar 😁 mesela bugün hem çişimi kaçırıyorum gibi geliyor hem de şimdi ayağı çıkacak diyorum. Bu arada benimkinin kafa hala yukarıda muhtemelen dönmeyecek, bu pozisyonla mi alakalı bilmiyorum 🤷
Benimde gece geziniyor asagilarda iyice uyku uyumaya çalıştığımda 😁😁

Merhaba hiç üzülmeyin hayırlısı olsun ıkı sezeryan oldum öyle abartılı bir şey yok. He normal doğum süper diyen de var zor diyende. Üçüncü de sezeryan olucak ki ikincisi nde normal doğum denedim son dk mecbur kaldım. Pozitif olun bebeğinize saglıkla kavusmaya odaklanın yeter 🥰
[/QUOTE]
Çok teşekkür ederm morel oldunuz inşAllah ikimizde iyi olalımda doğumun her haşi zoe sadece ameliyat durumu böyle beni koekutuyo hayırlısıninşAllah🥰

Ben de korkuyorum ama mecbur kalırsak yapacak bir şey yok iyiki sezeryan olmuşum diyenler de çok hakkımızda hayırlısı olsun inşallah sezeryan veya doğal farketmez ne şekilde olursa olsun çok kolay geçsin doğumlarımız sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin Rabbim 🤲❤️
Aynen öyle canım herleyn hayırlısı nasip buymuş normal doğumdada sancı çekecektik buda bir soğum şekli ne yapalm ikimzde iyi olalım hepmz sağlıkla kavuşalmda nasıl gelirse artk kesinleşti sezeryan olacağı bir dahaki ay sanırm gün verilcek bakalom🤲

Kızlar yarın edirnede bir işimiz çıktı eşim annemler gidecek ben de gitmek istiyorum ama buradan 3 saat mesafe, hava 38 derece olacakmış, öğlen 12 gibi orada olup akşam 5 6 ya kadar gezeceğiz bol bol su içsem şapka taksam sizce bi zararı olur mu yardımcı olun lütfen çok kararsız kaldım. 31 haftalığım şuan. Bu haftalarda gezmeye gidip de sağ salim dönenler vardır dimi? Ben çok istiyorum gitmek ama annem soruyor dayanabilecek misin vs. Arabada klima açarız ayaklarımı uzatırım diyorum yol boyunca

Kızlar yarın edirnede bir işimiz çıktı eşim annemler gidecek ben de gitmek istiyorum ama buradan 3 saat mesafe, hava 38 derece olacakmış, öğlen 12 gibi orada olup akşam 5 6 ya kadar gezeceğiz bol bol su içsem şapka taksam sizce bi zararı olur mu yardımcı olun lütfen çok kararsız kaldım. 31 haftalığım şuan. Bu haftalarda gezmeye gidip de sağ salim dönenler vardır dimi? Ben çok istiyorum gitmek ama annem soruyor dayanabilecek misin vs. Arabada klima açarız ayaklarımı uzatırım diyorum yol boyunca
Valla ben 2 saatlik yol sürekli yapıyorum aracı kendim kullanıyorum😀

Ben de avm ye vs sürekli gidiyorum ama annem anneannem çok tedirgin etti beni, çok sıcak yürüyebilecek misin bişey olur mu vs vs. Dedim acaba kötü bişey mi yapıyorum
Sıcaktan tansiyonunuz düşebilir ya da güneş çarpabilir ama onun haricinde çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum şahsen. Bende bayramda bursaya gideceğim 2 buçuk saat falan sürüyor yol, onun haricinde de illaki gezeceğim ama güneşli saate denk getirmemek önemli. Bence gidin içinizde kalmasın ama dikkat edin kendinizi kötü hissederseniz de bir yerde oturup dinlenirsiniz

Ben de avm ye vs sürekli gidiyorum ama annem anneannem çok tedirgin etti beni, çok sıcak yürüyebilecek misin bişey olur mu vs vs. Dedim acaba kötü bişey mi yapıyorum
Bence hiç korkma ama ben doktora sordum yani 2 saatlik yola git gel yapacağım diye. Rahim ağzında sıkıntı olmadıgı sürece hiçbir şey olmaz

Gayet iyi anladm :)ama söyledğiniz risk bizler icinde gecerli Allah korusun kanalda sikışması vs.hatta bir arkadaşm o durumu yaşadı bile şuan çocuğu özel bir çocuk sonrasnda bir gebelik düsün3medi bile :KK43: cokuzüldük hatta bende gebeliğm boyunca bu riskli durumu yaşayacakmıym diye çok yüksek endişe duymuştum yinede öyle olacak diye normal doğumu çok tatmak 8steyen hamişlermz cesaretlendirilebilinr diye düşünüyorm risk hepimz ic8n var
Canım tüp bebek ile sezeryan doğum yapmış biri olarak duygularımı söyleyeyim 😊 çikolata kistim vardı eh yaş olarak da çok genç degildim. İlk gittiğim münasebetsiz doktor yumurtalıklarıni bile alabiliriz diye konuştu ve hastaneden nasıl ağlayarak çıktığımi bilmiyorum. Sonrasında gerçekten beni rahatlatan bir doktorla yoluma devam ettim arka arkaya iki ameliyat oldum, sonrasında yumurta rezervim ameliyata bağlı beklendiği şekilde düştü.beklemek istemedik ve tüp bebek denedik çok şükür ilkinde tuttu🙏 ama defalarca bunu deneyen ignelerden artık delik desik olan, kredi çekip defalarca bebek deneyen insanlar var. Evet risk herkeste var ama bu yolda çaba sarf eden insanların ikinci bir şansım olmazsa korkusu çok fazla. Kayıp acısı herkeste aynı, sadece diğer tarafın tekrar hamile kalamama ihtimali daha fazla. Senin söylemek istediğini çok iyi anlıyorum ve kesinlikle adı üstünde NORMAL doğum olan bir yöntemi destekliyorum ama diğer tarafta sadece döllenme dışarıda yapılsa bile ilaçlarla nerdeyse tüm süreçte vücudun hamile olduğunu kabullendirme süreci var 🤷 ilk hamileligimi iğneler ile tamamladım.

Bende de ara ara yapıyor öyle rahatsızlıklar 😁 mesela bugün hem çişimi kaçırıyorum gibi geliyor hem de şimdi ayağı çıkacak diyorum. Bu arada benimkinin kafa hala yukarıda muhtemelen dönmeyecek, bu pozisyonla mi alakalı bilmiyorum 🤷
Canım kafana takma bu durumu şu an zaten tam olarak doğum pozisyonu almıyorlarmış. Hareketleri tam kısıtlanmadı çünkü hala yerleri geniş☺️ Geziyolar içerde rahat rahat😇

Kızlar bugün eşim arkadaşlarıyla dışarı çıkmıştı gelirken beni aradı acıktın mı sana da birseyler getireyim mi diye, ben de yorulmuştum zaten iyi olur dedim. Bilindik bi yerden et yedim bir saat geçmedi karın ağrısı ishal cok fena oldum. Hala da karnım gur gur :KK43: Eşim de pişman oldu benim yüzümden keske hiç sormasaydım diye. Hava da cok sıcak bozuk muydu neydi. Dışarıdan yememek lazımmış siz de dikkat edin ben perişan oldum :KK43:

Kızlar bugün kontrol vardi 1470 gr. Çıktı bebiş haftasiyla ile uyumlu bir 2 kg ye yaklasmis demedi 😊😊ama 2 büklüm duruyor yavrucak zor sığıyor artıkın 😁😁ne değişik bir duygu saglicakla gelsin inşallah
Maşallah bebişee😍😍 artık yavaş yavaş yerleri daralacak kiloları artacak bakalım o zaman nasıl duracaklar 😅

X