2021 Aralık Anneleri

Ah çok üzüldüm yasadiklariniza. Maalesef her ailede böyle sorunlar oluyor. Bende babamla ergenlik döneminde yaşadığım sorunları hep hamile iken hatırladım ağladım ama 15 gün önce aniden babamı kaybettim. Son ana kadar hep iyi davrandı bize ama tabii babalarin bazıları kendilerine has oluyor öyle kabul ettim. Onlar da bu kadar anne babalık görmüşler diye teselli ettim kendimi hep. Rabbim kalbine vicdan versin babanın hamile insanı üzmek kimseye fayda etmez. Bize yaz rahatlarsin insan konuşunca rahatlıyor
Öncelikle başınız sağ olsun.. bende aynı teselliyi verdim kendime ama yaptığı hataları görmek şöyle dursun hala her şeyde kendini haklı ve başarılı görmesi beni çileden çıkarıyor onun yüzünden psikolojik sorunlarla uğraştım onun yüzünden aklımı kaybetmek üzere olduğumu düşündüğüm zamanlar oldu (Allah kimse başına vermesin.) affedemiyorum gerçekten . Allah razı olsun gerçekten buraya yazmak istemedim herkes hamile diye üzülmesinler diye ama gerçekten paylaşabilecek kimsem yoktu ve çok iyi geldi sizlerle paylaşmak

Kızlar ya bende öyle bir halsizlik yorgunluk var ki sanki dayak yemiş gibiyim hiç bir iş yapasım gelmiyor çamaşırları bile katlamaya üşeniyorum 😞 ev de bir sürü iş birikti napcam bilmiyorum
akşamları ben de öyle oluyorum yaa kolumu kaldırcak halim yok ama sabah olup işe gelince enerjim geliyor biraz akşam olunca yine aynı

Evladımız için ayakta durmak zorundayız bende çok zor günler geçiriyorum. Mide bulantısından mahvoluyorum gurbetteyim hiç yemek yapamadım evim kaç aydır mahvoldu temizlik yapamadım. Annem geldi bize bakmaya. Benim imtihanım da babam. Çocukluğumuzu gençliğimizi zehir etti en ufacık hatamızda bizi döverdi herkesin içinde hemde hastanelik olacak kadar, annemi döverdi yollarda bile. Hayatımdaki her şeye karıştı. Düşünün artık. Eşimin ailesiyle kavgalar etti düğünümde onlara yüz vermemem için elinden gelen her şeyi yaptı. Tüm hayatımı bana zehir etti ama dışarıdan gören herkese çok iyi rol yaptı arkadaş gibi baba gibi. Geçenlerde oğlumuz olacağını ismini söyledik benim fikrim alındı mi dedi ben şu ismi koyacaktım dedi. Annem geleli 3gün olmuştu ne laflar saydı anneme, ne zaman geleceksin ne ağzını ayırıyon orda herkes hamile senin kızın rol yapıyor bilmem neler söyledi. Annem iki haftadır bizde burnumuzdan getirdi. Şimdiden kara kara düşünüyorum ne yapacağım doğumda.. annem Yanımda olsa babam hep maraz çıkarıyor. Hep kendine ilgi istiyor. Ben bunları eşimle bile paylaşamıyorum. Karnımda çocuk babamla her gün kavga edip günaha giriyorum.. o Allah’ın belası adam bu dünyamı rezil ettiği gibi öbür dünyamı da şimdiden mahvetti. Ben onun çocukluğumda yaşattıklarından öyle etkilenmişim ki yıllarca panik atakla uğraştım. Hep altından baba korkusu çıktı. Ya biliyorum çok uzattım ama demem o ki atsak hepimiz atarız kendimizi ama güçlü durmak lazım en çok da evlatlarımız için. Neden bilmiyorum ben hamile kaldığımdan beri annemin babamın davranışlarını daha çok irdeliyorum. Çok üzülüyorum yaşadığım çocukluğa .. başınızı şişirdim özür dilerim
Canım çok üzüldüm Allah'ım yar ve yardımcın olsun inş babanada merhamet vicdan ve bolce evlat sevgisi aşılasın için inşallah dilerim çok rahat bir doğum geçirirsinde kimseden birşey istemezsin

Günaydınlar sıcaktan erimek üzereyim sizde 😶‍🌫️durumlar nasıl fil yavrusu gibi hissediyorum 3 litre su kesmiyor patlıcam 😫😫 birde saç kesme konusunda ne diyorsunuz kesmeyi düşünüyorum sıcaklarda çekemiyorum çok uzunda değil ama hormonlar tavan sanırım😵‍💫 yüzümden terler boşalıyor 😶‍🌫️😶‍🌫️ Aşırı ter atıyorum

Ah çok üzüldüm yasadiklariniza. Maalesef her ailede böyle sorunlar oluyor. Bende babamla ergenlik döneminde yaşadığım sorunları hep hamile iken hatırladım ağladım ama 15 gün önce aniden babamı kaybettim. Son ana kadar hep iyi davrandı bize ama tabii babalarin bazıları kendilerine has oluyor öyle kabul ettim. Onlar da bu kadar anne babalık görmüşler diye teselli ettim kendimi hep. Rabbim kalbine vicdan versin babanın hamile insanı üzmek kimseye fayda etmez. Bize yaz rahatlarsin insan konuşunca rahatlıyor
Allah rahmet eylesin canim😢

Günaydınlar sıcaktan erimek üzereyim sizde 😶‍🌫️durumlar nasıl fil yavrusu gibi hissediyorum 3 litre su kesmiyor patlıcam 😫😫 birde saç kesme konusunda ne diyorsunuz kesmeyi düşünüyorum sıcaklarda çekemiyorum çok uzunda değil ama hormonlar tavan sanırım😵‍💫 yüzümden terler boşalıyor 😶‍🌫️😶‍🌫️ Aşırı ter atıyorum
valla bende de durumlar farkli degil izmir sicaginda klimasiz fansiz esmeyen bi yerdeyim🥵
dustan cikiyorum 10 dk sonra sip sip heryerim ya😩
30 haziranda sac kesin diyorlar ay gunuymus saglikli ve hizli uzarmis..

valla bende de durumlar farkli degil izmir sicaginda klimasiz fansiz esmeyen bi yerdeyim🥵
dustan cikiyorum 10 dk sonra sip sip heryerim ya😩
30 haziranda sac kesin diyorlar ay gunuymus saglikli ve hizli uzarmis..
Allah yardımcımız İstanbul’unda İzmir’den farkı yok gibi 30 Haziran 👍🏼 Zar zor uzuyor hamile olmadan önce kesmiştim ama hormonlardan çok uzamış 🤣🤣

merve merve bugün dahiliyeye gittim tsh ilk 3 ay 2.5 ve altı normal 2. 3 ay 3.5 normal dedi bnm 4.30 çıktığı için ilacımı yükseltti aklında olsun sende ilaç kullanıyordn demi

Ben kestirdim saçımı bayağı da kısa oldu. Bu sıcakta çok rahat kullaniyrm

Bende evde çalışıyorum ondan heralde iyice tembelleştim 8 saat boyunca sandalye tepesindeyim
ayy evet o da insanı iyice mayıştırıyor canım ben de iki hafta evden çalışmıştım daha çok yoruluyordum. bi de sandalye çok zor ya otur otur kuyruk sokumum ağrıyor iyice ya

merve merve bugün dahiliyeye gittim tsh ilk 3 ay 2.5 ve altı normal 2. 3 ay 3.5 normal dedi bnm 4.30 çıktığı için ilacımı yükseltti aklında olsun sende ilaç kullanıyordn demi
Evet canım. Ben her ay dahiliyeye de gidiyorum kan veriyorum hep. Aslında daha yükselmemesi lazım. Bebeğin kendi troid bezi oluşuyomuş anneninkine yüklenmeyi bırakıyomuş. Acaba senin kendi troidin mi oynadı? 🤔

Evet canım. Ben her ay dahiliyeye de gidiyorum kan veriyorum hep. Aslında daha yükselmemesi lazım. Bebeğin kendi troid bezi oluşuyomuş anneninkine yüklenmeyi bırakıyomuş. Acaba senin kendi troidin mi oynadı? 🤔
Ayy bilemiyorum ki kan sağlık ocağında verdiğime baktı boşa para verme tekrar kan verme dedi ultrasondan bakıldı🤣 bi kaç zmndır boğazımın şiştiğini farkettmiştim küçük nodüller oluşmuş 1 yıl sonra tekrar bakılsın dedi ilacımı 6 gün 50 ilk 1 gün 25 ilk yine her ay takip olsun dedi

Kızlar ya ben hala doktor bulamadım inanır mısınız en az 10 doktora girmişimdir hiç memnun kalmadım doktoru sevsem hastaneyi sevmedim... Pendik’te bana doktor önerir misiniz lğtfen?

Ayy bilemiyorum ki kan sağlık ocağında verdiğime baktı boşa para verme tekrar kan verme dedi ultrasondan bakıldı🤣 bi kaç zmndır boğazımın şiştiğini farkettmiştim küçük nodüller oluşmuş 1 yıl sonra tekrar bakılsın dedi ilacımı 6 gün 50 ilk 1 gün 25 ilk yine her ay takip olsun dedi
Şifa olsun canım. 🤗

X