2021 Aralık Anneleri

Ben 2 hafta önce kendi özel aracımızla 110 kmlik yolu gidiş dönüş yapmıştım, toplamda 220 km. Hem de gidişte arka koltukta oturuyordum araba kalabalıktı diye. Arabamızın arkası da öne göre açık ara farkla fazla sallanır. Orası beni bayağı kötü etti. Hem kafam sersemledi hem karnım ağrıdı. Kasılmalar falan vardı. Dönüşü ön koltukta yaptım off bildiğin havada gidiyorum sanki, o kadar rahatladım ki. Ağrım sızım kalmadı. Döndüğümde de 1 gün güzelce dinlendim, ertesi güne hiçbir şeyim kalmadı. Zaten doktorum da 12 haftadan sonra çok sarsılmamak kaydı ile uzun yola çıkabilirsin demişti.

Saol canım sana da çok geçmiş olsun. Önde gittim geldim, aslında hastaneye gittiğimde fazla bi şikayetim de yoktu, içim rahat etsin diye gittim ama kasılma var deyince doktor çok şaşırdım. Döndüğümden beri dinleniyorum daha iyiyim şükür. Senden de yolculuk hikayesi gelince daha rahatladım saolasın.

Ben de çok sinir oldum çıktım ağladım bir dünya paramla acı çektim güya doçent en iyi yere gittik korkudan ilki düşük oldu diye. Ne cinsiyet söyledi ne bebeğe bakabildim burnumdan geldi
Merhabalar sağlıkla alırsın inşallah bebeğini kime gitmiştin doktor olarak? Bana sadece ilk öğrendiğimde alttan bakılmısti oda çok kısa birde ondan birde 5 haftalıkken kalp sesi karından net alınmayınca bakılmısti ama canım acımadı sıkıntılı bir durum olmadı

Canım benim 10 dk boyunca muayene devam etti bebeğin ölçümlerini aldığı için. Mert tu.ral adamın adı koçta. İkili test için ultrason yaptıracak olanlara tavsiyem çok zorunlu bir durum olmadıkça vajinal tercih etmesin.

Kızlar bugün sabah düz yatarken sola döndüm içimde birşey balık gibi lıp diye sola kaydı sanki o an hissettim sonra 50 defa sağ sol yaptım ama bir daha hissemedim acaba bebişi mi hissettim çok şaşırdım ilk gebeliğim ne olduğunu da anlamadım

Bende hıssedıyorum 3 gündür hep aynı yerde uzunda sürüyor hareketleri 3. Gebelık olduğu ıcın mı bılmıyorım daha erke. Hıssettım bunu

Ufaktan başlayacsk böyle hisler canım ama hala çok küçükler. Tekrar hissetmemen normal.

Ya bazı kaynaklar ta 20. Haftada hissedilir diyor ilk gebelik için
Ben şüpheye düştüm biraz acaba o hissettiğim bebek değil miydi diye

Ya bazı kaynaklar ta 20. Haftada hissedilir diyor ilk gebelik için
Ben şüpheye düştüm biraz acaba o hissettiğim bebek değil miydi diye
Bence ayırd ediliyor hareketler ya. Benim bahsettiğim hareketi 8. Haftada hissettiğini bile iddia eden var ki çüş yani. Dur dünkü atılan tabloya göre bakayım kaç gram oluyo ozaman bebek. Baktım 1 gram Ama ben nadiren hisedebiliyorum bence. Içten bi gıdıklanma var. Zaten ilk hareketler kelebek kanat çırpışı ya da boloncuk patlaması diye tanımlıyor. Bebek boyutları da şimdiden sonra ancak hissedilebilir hale geliyor bence.

Kaan kocatepe mi ne bi adam var ya
O da hareketler hissedilmez çünkü kasları o kadar güçlü değil demiş
Artık orda pes ettim belki de hissetmedim diye

Kaan kocatepe mi ne bi adam var ya
O da hareketler hissedilmez çünkü kasları o kadar güçlü değil demiş
Artık orda pes ettim belki de hissetmedim diye
Başkaları da en erken 16. Hafta diyo. Ben zaten kolunu mu kaldırıyo poposunu mu sürtüyo napıyo anlamıyorum tabi ki ama bi şeyler var sanki. Çünkü bu gaz filan olamaz. 30 yaşından sonra gazı farklı şekilde hissediyor olamam

Ay ben gazdan öldüğüm için her şey olabilir
Gidip kendime kolik biberon başlığı alacağım

Ben de aslında emindim çocıl olduğuna çünkü
O an normalde yapmadığım bi hareketti ve ili lere denedim yine aynı tepkiyi aldım
O günden beri tık yok
Arada yine sallıyorum kendimi ama çocuk sallanmaya alıştı sanırım

Sallıyıp uyutuyosun bebeyi

kizlar bu d vitaminini kasiga dokup icsek nolur illa biseye damlatmamiz mi lazim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…