2021 Aralık Anneleri

Ya bi de ben hiç kilo almadım. Ne zaman endişelenmeliyim bunla ilgili?
Daha dur alırsın yavaş yavaş başlar almaya belki de yapından almazsın fazla 🤣 bnm şişlik mi kilo mu korkudan tartıya çıkamıyorum 🤣 Allahtan diyet yapıyorum

Ya bi de ben hiç kilo almadım. Ne zaman endişelenmeliyim bunla ilgili?
Bebek gayet saglikliysa endişe yerine sevin bence ne güzel keşke bende almasam ama 4 Kilo aldım 14+5 teyim aslında ekmek felan yemiyorum tatlı ağzıma surmem hamilelik öncesi gibi besleniyorum ama bünye meselesi 😣bende kiloyu çok takıyorum yaaa offff😫

Bebek gayet saglikliysa endişe yerine sevin bence ne güzel keşke bende almasam ama 4 Kilo aldım 14+5 teyim aslında ekmek felan yemiyorum tatlı ağzıma surmem hamilelik öncesi gibi besleniyorum ama bünye meselesi 😣bende kiloyu çok takıyorum yaaa offff😫
Valla bnm de iştah açılmış durdurmaya çalışıyorum yesem bi günde 5 kg alırım öyle bi bünyem var hergün yürümeye çalışıyorum bide diyetisyene gidiyorum düşünün halimi 😣😣

Arkadaslar benim hic bulantim yoktu okul baslayinca 2 gun oldu hemen doktora gittim prilam dr verdi geceleri 2 tane dedi haftada 4 gun okula gidiyoruz bende gitmedigim 3 gun icmeyim dedim icmedim bulantimda yoktu ama bugun baya kotu olmaya basladi oglen 3te 2 tane ictim mecbur 🙄 simdi yarin okul var okulda bulanti olunca rezil oluyorum ama bu ilaci hic dusunmeden 3 te icmis bulundum en erken ne zaman icebilirim kullanan bilen var mi

Merhaba size bu konuyla alakalı bir şey danışmak istiyorum cevaplarsanız çok sevinirim . Bat 8 hazirandı 9 haziranda evde test yaptım çift çizgi görünce 9 Haziran akşam 5 te devlet hastanesi
Aciline gidip kan testi verdim sonucum 73 çıktı. Tatilde olduğum ve yolculuk yaptığım için 11 haziran akşam yine 5 civari farklı bir ildeki devlet hastanesinin aciline kan verdim. Acil doktoru aynı hastanede takip etmediğim için sağlıklı çıkmayacağını söyleyerek test yaptırmak istemedi ama ben ısrar edince kan aldılar ve değerim 80 çıktı. Açıkçası değer neredeyse hiç artmamış laboratuvar farkı olabilir mi bilmiyorum. Kendi doktorumu aradım şu an için beklememem gerektiğini testi tekrarlamamı söyledi. Dış gebelikten çok korkuyorum siz sağlıkçısınız laboratuvar farkı olur mu sizce bu kadar
İki gun sonra tekrarlandığında illaki degerin % 70 oraninda artmasi beklenir
Merhaba size bu konuyla alakalı bir şey danışmak istiyorum cevaplarsanız çok sevinirim . Bat 8 hazirandı 9 haziranda evde test yaptım çift çizgi görünce 9 Haziran akşam 5 te devlet hastanesi
Aciline gidip kan testi verdim sonucum 73 çıktı. Tatilde olduğum ve yolculuk yaptığım için 11 haziran akşam yine 5 civari farklı bir ildeki devlet hastanesinin aciline kan verdim. Acil doktoru aynı hastanede takip etmediğim için sağlıklı çıkmayacağını söyleyerek test yaptırmak istemedi ama ben ısrar edince kan aldılar ve değerim 80 çıktı. Açıkçası değer neredeyse hiç artmamış laboratuvar farkı olabilir mi bilmiyorum. Kendi doktorumu aradım şu an için beklememem gerektiğini testi tekrarlamamı söyledi. Dış gebelikten çok korkuyorum siz sağlıkçısınız laboratuvar farkı olur mu sizce bu kadar
İki gun sonra tekrarlandiginda degerin % 70 oraninda artmis olmasi beklenir ki deger cok dusukken daha gebelik cok yeniyken labarotuvar arasındaki fark cok minimaldir iki gun sonraki artis takibinizi yapin cokta stres yapmayın ben yaptim cok yaptim hergun elimin altinda usg de bebegime baktim bazan sabah aksam baktim ama 5 Haziran oglen saat 2 de yasayan eli kolu oynayan bebeğimin aksam saat 6 da kalbi durmuştu hala atlatamadim hala agliyorum 13 haftalikti cok canim yandi siz dikkat edin stres yapmayın lutfen Rabbim korusun sızide beveginizide

İki gun sonra tekrarlandığında illaki degerin % 70 oraninda artmasi beklenir

İki gun sonra tekrarlandiginda degerin % 70 oraninda artmis olmasi beklenir ki deger cok dusukken daha gebelik cok yeniyken labarotuvar arasındaki fark cok minimaldir iki gun sonraki artis takibinizi yapin cokta stres yapmayın ben yaptim cok yaptim hergun elimin altinda usg de bebegime baktim bazan sabah aksam baktim ama 5 Haziran oglen saat 2 de yasayan eli kolu oynayan bebeğimin aksam saat 6 da kalbi durmuştu hala atlatamadim hala agliyorum 13 haftalikti cok canim yandi siz dikkat edin stres yapmayın lutfen Rabbim korusun sızide beveginizide
Maalesef aynı hastanede 2 gün sonra tekrarladım 80 den 110 a çıkmış :KK43: sağlıksız bir ilerleme var umarım dış gebelik değildir kimyasala razı olur hale geldim :KK43:

Valla bnm de iştah açılmış durdurmaya çalışıyorum yesem bi günde 5 kg alırım öyle bi bünyem var hergün yürümeye çalışıyorum bide diyetisyene gidiyorum düşünün halimi 😣😣
Diyetisyené bende gitsem mi acaba ya verdiği listeye uyabilir miyim acaba bilemedim şimdi iştah gittikçe artacak allahım sen fazla kilolardan bizi koru 😒doğumdan sonra 40miz çıksın hemen gidicem diyetisyene bu sefer çok motiveyim
Ben kizimda da 24 Kilo almıştım hepsini vermiştim bunda da umarım öyle olur

Arkadaslar benim hic bulantim yoktu okul baslayinca 2 gun oldu hemen doktora gittim prilam dr verdi geceleri 2 tane dedi haftada 4 gun okula gidiyoruz bende gitmedigim 3 gun icmeyim dedim icmedim bulantimda yoktu ama bugun baya kotu olmaya basladi oglen 3te 2 tane ictim mecbur 🙄 simdi yarin okul var okulda bulanti olunca rezil oluyorum ama bu ilaci hic dusunmeden 3 te icmis bulundum en erken ne zaman icebilirim kullanan bilen var mi
Bana doktor sabah aç karnına bir tane birde yatarken ic demişti gece 12 gibi icsen

Nerde calisyordun canım yanlış hatırlamıyorsam öğretmendin sen dimi ben milli eğitim müd. deyim müdürlükte hamile olan bayanların hiçbiri gelmedi ise rapor aldılar müdürler de bişey demedi fakat ben şef kadrosundayim bana biraz sitemkâr davrandılar ise gel ölmezsin diyen müdür bile oldu idari izinde zorluk çıkardılar hatta 10 yaş alti çocuğum da var
İdari izin kulandirmiyorlar dedim doktoruma sağolsun rapor verdi zaten dé ise gidecek halde degildim halsizligim bulantilarm hala geçmiş degil
Ben ingilizce öğretmeniyim
Çalışıyoruz 3. Hafta olacak bu hafta
Belim tutuluyor gibi oluyor okuldayken ayakta durduğum için
Eve gelince mecbur dinleniyorum
Benim doktor rapor veremiyor sanırım hastaneye bağlı olmadığı için

Bu ara kasıklarım da ağrıyor
Yarın bi arayıp soracağım doktora normal mi diye

Anladım peki heyet raporunu almak için ne yapmak gerekiyor. Bende özel hastanede doktora gidiyorum.
Birşeye gerek yok canım doktorun uygun görmüşse raporda gününü yazıyor 21 gün mesela heyet raporuna giriyor onuda rapor odasında onaylatiyorsun o kadar

Senin de yeni mi oldu canim ben de oyle daha once hic boyle birsey olmamisti insallah canim sen daha ii misin
Hamileliğimi öğrendi öğreneli var cnm daha önce oldu ama çok basit derecede oldu.. Ama hamileliğimd e böbrek ağrısına kadar çekiyorum.. düne kadar iyiydim sanırım tekrarlıyor yine enfeksiyon.

Kızlar bgn kontrolüm vardı maalesef bebeğin kalbi durmuş alınacak, geçen sene de kalp atışı alınamadan kaybetmiştim:KK43: Şimdi bir sürü genetik test vs yapılacak. Sizlere hayırlı sağlıklı doğumlar dilerim 🤲
çok çok geçmiş olsun, hayırlı zamanda sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin Allah :KK43:

Hamileliğimi öğrendi öğreneli var cnm daha önce oldu ama çok basit derecede oldu.. Ama hamileliğimd e böbrek ağrısına kadar çekiyorum.. düne kadar iyiydim sanırım tekrarlıyor yine enfeksiyon.
Ya insallah tekrarlamiyodur canim benim kasigimdan cok ozel bolgemle bacak arasinda cok agrim oluyor sende de oluyor muydu

X