2021 Aralık Anneleri

Bana da aile hekimim devit 3 damla verdi ama ben coledan hapa alışmıştım yıllardır. Kullanımı çok daha kolay. Doktoruma sormayı düşünüyorum coledan içebilir miyim diye.
Hiimm hiç bilmiyorum o ilacı 🤷 ama size iyi geliyorsa devam etmekte fayda var tabii

Ben D-colefor kapsül kullanıyorum vitaminim çok düşük diye ücretli alıyoruz eczaneden
Sağlık ocağında sadece bir kere aradılar gebelik takibi için 5 haftalikken onun dışında ne ses ne seda galiba benim aramami bekliyorlar izlem yapın bana diye :))
Zaten sağlık ocağında çok az muayene yapıyorlar. Hamilelik boyunca 4 kere falan. Beni de temmuzda çağırdılar o zaman gideceğim :) muhtemelen 16. Hafta sonrası falan çağırıyorlar 🤷

Zaten sağlık ocağında çok az muayene yapıyorlar. Hamilelik boyunca 4 kere falan. Beni de temmuzda çağırdılar o zaman gideceğim :) muhtemelen 16. Hafta sonrası falan çağırıyorlar 🤷
Büyük ihtimal tetanos aşısı zamanı arayacaklar onun dışında aramazlar zaten çok da gitmeye gerek duymuyorum covitten dolayı sadece aşımı olayım yeter

Şimdi evhamları silip normal zamanında gidecem inşallah muayeneye canım. Allah korusun bebeklerimizi.
Gitmekle çok iyi yapmışsın. Bende yaşadım google'dan baktım çok korkuttu beni ertesi gün soluğu hastanede aldım. Doktor bir çok gebe de olduğunu söylemişti. Korkulacak bir şey değilmiş. Bebeğin suyu daha çok azmış o kadar ıslatmaz uzun süre gelmez demişti. İdrar kaçırmadan şüphelenmişti. Dikkat ediyorum ne zaman çok su içsem tuvalete sık gitsem oluyor benim de. Bir şey olmadığı için rahatlıyorsun ama insanı da çok rahatsız ediyor. Devam ederse bir mikrobiyoloğa gözük istersen tam nedenini açıklıyormuş 😊

D vitamini alan arkadaşlar, sağlık bakanlığının projeleri var hamilelere d vitamini ve demir takviyelerini sağlamak için. Bildiğim kadarıyla sağlık ocağından ya da eczaneden ücretsiz temin ediliyor bunlar. Yanlış da biliyor olabilirim. Sizler nasıl aldınız?
Ben hamilelik öncesi d colefor kullanıyordum
Demir takviyesini de özele gittiğim için parayla aldım eczaneden
Bizim sağlık ocağı sıfır ilgi
Ben ilk 7. Haftada kalp atışı duyunca haber verdim sağlık ocağına
Taa 20. Hafta aşıya gelirsin dedi
Dünyanın en ilgisiz sağlık ocağı bende 😂

Gitmekle çok iyi yapmışsın. Bende yaşadım google'dan baktım çok korkuttu beni ertesi gün soluğu hastanede aldım. Doktor bir çok gebe de olduğunu söylemişti. Korkulacak bir şey değilmiş. Bebeğin suyu daha çok azmış o kadar ıslatmaz uzun süre gelmez demişti. İdrar kaçırmadan şüphelenmişti. Dikkat ediyorum ne zaman çok su içsem tuvalete sık gitsem oluyor benim de. Bir şey olmadığı için rahatlıyorsun ama insanı da çok rahatsız ediyor. Devam ederse bir mikrobiyoloğa gözük istersen tam nedenini açıklıyormuş 😊
Ben önümüzdeki hafta bir haftalığına şehir dışına çıkacam sanıyorum. Bu ara gözlemleyim bu akıntıyı. Dönüşte devam ediyorsa kendi doktoruma giderim. O da artık yönlendirir beni sanırım. Ama benim önceden pek akıntı enfeksiyon şikayetim olmazdı. Sanırım gebeliktekileri yadırgıyorum ben.

Kızlar bgn kontrolüm vardı maalesef bebeğin kalbi durmuş alınacak, geçen sene de kalp atışı alınamadan kaybetmiştim:KK43: Şimdi bir sürü genetik test vs yapılacak. Sizlere hayırlı sağlıklı doğumlar dilerim 🤲
Cok Üzüldüm canım. Allah şiir versin. Kaç hastalıktır. Benimde en büyük korkum.

Ben önümüzdeki hafta bir haftalığına şehir dışına çıkacam sanıyorum. Bu ara gözlemleyim bu akıntıyı. Dönüşte devam ediyorsa kendi doktoruma giderim. O da artık yönlendirir beni sanırım. Ama benim önceden pek akıntı enfeksiyon şikayetim olmazdı. Sanırım gebeliktekileri yadırgıyorum ben.
Bildiğim kadarıyla rengi önemli akıntının rengi sarı yeşile dönük olunca enfeksiyon oluuordu yanlış hatırlamıyorsam dr telle danış

Aynen aynen takip et baktın devam ediyor gidersin. Hamilelikte hormonlar değişince vücut farklı tepkiler veriyor işte. Alışacağız artık bir süre idare edeceğiz, yeter ki bebeğe zarar veren bir şey olmasın da öyle böyle geçer zaman zaten 😊

Aynen aynen takip et baktın devam ediyor gidersin. Hamilelikte hormonlar değişince vücut farklı tepkiler veriyor işte. Alışacağız artık bir süre idare edeceğiz, yeter ki bebeğe zarar veren bir şey olmasın da öyle böyle geçer zaman zaten 😊
Aynen öyle.

Ben hamilelik öncesi d colefor kullanıyordum
Demir takviyesini de özele gittiğim için parayla aldım eczaneden
Bizim sağlık ocağı sıfır ilgi

Ben ilk 7. Haftada kalp atışı duyunca haber verdim sağlık ocağına
Taa 20. Hafta aşıya gelirsin dedi
Dünyanın en ilgisiz sağlık ocağı bende 😂
Ahahahh galiba öyle 😅 ya aslında bilmediğimiz bir çok şey var bende bazı şeyleri ders çalışırken vs. Öğreniyorum. Uygulanıyor mu merak ediyorum. Ama ne yazık ki insanların ağzına diline yapışacak sanki ne yapılacağını neler yapıldığını anlatmak.

X