2021 Aralık Anneleri

Doktorum D vitaminine başlattı. Ancak ben eczacının muadil ilacı verdiğinden şüpheleniyorum. Size bir sorayim dedim. Pedia-D diye ilacın ismi kadınlar kulübünde az önce baktım hep bebeklerde kullanılmış. Gebelikte kullanan hiç görmedim.. Prospektusundede gerekli olmadıkça hamileler kullanmamalidir yazıyor. Sizlere doktor hangi D vitaminini yazdı ?

valla kizlar ne guzel siz bi cips bile surmuyosunuz agziniza ben masallah kola seker gazoz disardan yemek cips cikolata kahve ne varsa goturuyorum suan cok utandim bebemden
Ben de öyleyim üzülme canım her bünye farklı, sdc dışarda salata yeme yeşillik iyi yıkanmıyor, pişen yemekleri yiyorım. Kola kahva çok az ama gazoz içtim kaç kez. Tatlı da abur cubur da yedim. Hamileliği hapishaneye çevirmeye gerek yok bence az az yenilebilir.

Merabalar ben aile hekimim tarafından verilen dvit 3 kullanıyorum. Sağlık ocağından da ücretsiz temin ediyorum eğer prospektusde öyle birsey yazıyorsa kullanmayın bence normal vitaminler varken neden böyle birsey vermiş acaba

Benimde aynı şekilde psikolog sayesinde baya düzeldim ama bazen tam o korku gelecek gibi oluyor kaç gündür de kalbim çarparak uyanıyordumm acayip korkmuştum geri geldi diye ama öyle değilmiş şükür Bugün öyle olmadan uyandım hormonlar psikolojik değişimler hepsi o kadar normal ki gerçekten kendimize sürekli hatırlatmak lazım bunu yoksa yine korkacağız

Canim benim d vitin prospectusunde hamilelere yonelik hic bir yazi bulamadim o yuzden kullaniyorum benim vitaminin adi coledan d

cok sukur yalniz degilmisim

bana coledan yazmis ama daha almak nasip olmadi

Bana da dahiliye vermişti coledan-d3

Kızlar yarın için randevu aldım doktordan. Dünden beri aşırı derecede idrar yaparken ve sonrasında yanma oluyor. Acaba endeksiyon mu oluştu. Bide yarın gidersem cinsiyet tahmin eder mi acaba. Ben kesin olsun diye 20 sinden sonra gidecektim ama yanma çok olunca yarına aldım randevuyu

Canım bol su iç baya iç yani 3-4 litre falan benim de geçenlerde oldu doktorum ilaç yazmicam bol su iç dedi iki günde düzeldim. Ama çok kötü o yanma biliyorum yani rahatsız edici bi şey. Bu dönemde idrar torbasina rahim baskı yaptığı için çok sık oluyor gebelerde sanırım

Aynen canım ya baya kötü. Aslında ara ara oluyordu son 1 aydır ama bu kadar yanma yoktu. 10 gün önce bir arkadaşım doğum yapmıştı. Ben bebekte annede iyi diye biliyordum. Bebek küvezdeymiş 10 gündür. Dün çıkmış. Nedenini sordum da annede ENFEKSİYON varmış hamile iken ama söylememiş doktora oda bebeğe geçmiş. Onuda duyunca daha çok endişelendim. O yüzden yarın gidecem. Ama su konusuna da dikkat etmem lazım haklısın. Tşk ederim

D vitamini alan arkadaşlar, sağlık bakanlığının projeleri var hamilelere d vitamini ve demir takviyelerini sağlamak için. Bildiğim kadarıyla sağlık ocağından ya da eczaneden ücretsiz temin ediliyor bunlar. Yanlış da biliyor olabilirim. Sizler nasıl aldınız?

Bana da aile hekimim devit 3 damla verdi ama ben coledan hapa alışmıştım yıllardır. Kullanımı çok daha kolay. Doktoruma sormayı düşünüyorum coledan içebilir miyim diye.

ben oglumla birlikte ocean d vitamini kullaniyorum kendime 2 kere sıkıyorum 2000mg seklinde, heralde yeterlidir, doktorum gerek yok kullanmana dedi ama kendim kullaniyorum

Merhabalar; benim bugün su gibi akıntım oldu. Böyle olupta doktoruna danışan oldumu. Bebeğimin suyu değildir ins.

Ayy Allah korusun canım ya insan böyle şeyler duyunca çok tedirgin oluyor sen git bakalım bi ilaç verir de enfeksiyon varsa kurutur iyi olur inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…