2021 Aralık Anneleri

Bizim kız da asla hiçbir şeyle oyalanmıyor o yüzden mecbur kalınca yürütece koyuyorum yoksa ne tuvalete gidebilirim ne yemek yapabilirim, şunu da belirteyim günde 15dk dan fazla koymuyorum ve bazı günler hiç kullanmıyorum. Bence çok uzun süreler olmadığı sürece sorun olmaz. Bi kaç arkadaşım sürekli yürütece koymuş çocukları şuan içe basıyor bacaklar çarpık.
Bizde de emekleme yok çabası da yok keyifçi yatayım annem oynatsın derdinde 😂😂
Beni de küçükken yürütece koymuşlar, bende hafif içe basıyorum, ondan belkide 😅

Bizde dönme yok ama ben 2,5 ayliktan beri gunduz uykularinda hep yüzüstü yatiriyorum daha derin uyuyor kendini uyandirmiyor bugune kadar bir sikinti olmadi neden tehlikeliymis kusma fln mi?
Saglik bakanligi ALLAH bin kere korusun ani bebek ölümlerinin en sık sonucu diye yuz ustu yatmayi aciklamis bu yuzden 1 yasa kadar kesinlikle onermiyormuss ALLAHH korusun hepsiniiiii dusunmek bile istemiyorum bi bebegin basina bunun gelmesini
Ben de istesem zahmet olmazsa ☺️

Sat kesin değil mi ona göre baksan. Geçici olduğunu bilmek iyi geliyo.

Zararı bi yana ev kazalarına da sebep oluyor. Kullanırsan asla ualnız bırakma.
Gonderdim 🥰

Bizim başka sebebten bazı rutin tahliller yapıldı onun içinde bakılmışken Bn b12 d vit kan filanda baktırdım kan alınmışken öyle çıktı
Dr sor istersen bnm de düşük dr büyük ihtimalle senden etkilenmiştir dedi
Benim bebegimin de b 12 si düşük çıktı biz de ocean sprey başladık doktor bana sende baktir senin vitaminin de düşüktür dedi.bir ay kullanacak dedi ilk iki hafta 3 gün dil altına bi fis sonraki iki hafta iki gün yine bi kere tahlili tekrarlayacak sanirim kan almak da cok zor oluyo cok agliyo hiç istemiyorum

Benim bebegimin de b 12 si düşük çıktı biz de ocean sprey başladık doktor bana sende baktir senin vitaminin de düşüktür dedi.bir ay kullanacak dedi ilk iki hafta 3 gün dil altına bi fis sonraki iki hafta iki gün yine bi kere tahlili tekrarlayacak sanirim kan almak da cok zor oluyo cok agliyo hiç istemiyorum
Biz 3 Ay kullanıcaz Bnde baktırdım Bnmde düşük çıktı Bnde başladım

Annisler bu 1.sinif hayat bilgisi notlari konu basligimiz disinda ama ilgilenen anne cok o yuzden burdan paylasiyorum...harf birlestirme vs ogretmek hic on bilgisi olmayan cocukta sizi zorlar ama bunlari ogretebilirsiniz ve ogrenirse 3 temel dersten 1 tanesi bitmis olur👍🏻 1.sinifin butun hayat bilgisi ezber konulari bunlar..ezber demisken siz ezberletmeyin sakin😅 oyun seklinde ogretirseniz kalici ogrenme olur...meselaa itfaiye numarasi 110 acil 112 gibi bilgiler var..aaaa annecim alt komsumuzun evinden dumanlar yukseliyor ateste gordumm kimi cagirmaliyiz...itfaiyeyi annecimmm peki numarasii kactiii 1 1 0 anneciim🤣 yada iste fiziksel ozellikleri ogretiyorsak bedenimzde gostereek her zaman ayni siralamayla akilda yer edene kadar sonra gorsel zekasi icin bi bebek uzerinde o noktalari kirmizi kalemle isaretlemek gibiii 👍🏻

Eklentiler

• 20220701_205301.jpg
    20220701_205301.jpg
    97,9 KB · Görüntüleme: 44
  • 20220701_205252.jpg
    20220701_205252.jpg
    75,3 KB · Görüntüleme: 38
  • 20220701_205246.jpg
    20220701_205246.jpg
    80 KB · Görüntüleme: 38
  • 20220701_205215.jpg
    20220701_205215.jpg
    100,2 KB · Görüntüleme: 43
Napıcaz ya aynı ve bazen yerini istemiyo kolumda yatmak istiyo ne kadar uykuya daldığında koysamda uyanıp çok üzülerek ağlıyo koluma yanıma yatırınca susuyo bi düzen kampına mı soksak napsak Arsoney Arsoney
Ayy bilmiyomki bilen söylesin bize ya uysuzluj mahfediyor beni

Ayy bilmiyomki bilen söylesin bize ya uysuzluj mahfediyor beni
İki gündür uyutma şeklimi değiştirdim kucakta uyutup koyuyodum şimdi emziğini verip beşiğinde sırtını sıvazlayarak uyutuyorum dalınca emziği alıyorum.
ve uyumadan bi saat önce karnını ek gıdayla tam doyurup uyumadan öncede emziriyorum
gün içerisinde yeterli besin ihtiyacını alamayan bebeklerin uykusu sapıtabiliyomuş
Anneyle gün içinde yeterli temasta olmayınca
Uyku öncesi çok yorulunca
Bide yarım saat balkonda bi temiz hava aldırıyorum
İki gündür en azından uyansada 2 3 saatte bir emip uyuyo ağlamıyo yada kucak diye saldırmadı.
Varsa içlerinden eksiğin dene belki işe yarar 😕

Birde öğlen uyku aralıkları uzamış olabilir artık diye 2 saat sonra uyku sinyali yoksa götürmüyorum öğlen uykuları fazla oluncada geceyi etkiliyomuş muşmuştamışmış bitmiyor😁 Arsoney Arsoney

X