2021 Aralık Anneleri

Dün sordum güneş kremini evden çıkarken sürme güneşe çıkacak 30-45 dk güneş görecek vücut kızarınca kremi sür dedi
Ve havuz komple yasak denize de mayo bez giydirme sadece mayoyla sok dedi

Bizde uyku uykunun mayasidir derlerrrr🤪 gunduz iyi uyursa gecede iyi uyurmusss🤷🏻‍♀

İşte oradaki iyi kilit kelime oluyo iyinin dozu çok mühim yoksaaa vay halimize diyim ben 😁
İviit bana uyku eğitmeni uyku araların 2. 30- 3 saat olsun mutlaka dedi. 2 saatten sonrasını biraz zor geçiriyoruz ama bazen 2.15e çekiyorum 🤣
İlk iki uykusu min 45 dk max 1.5 saat
Uyumadan 3 saat önce gibi 30 dklık bi şekerleme gece uykusunu çok kolaylaştırıyor gerçekten
Son uykusunu uzun uyuyunca gece uykuya dalamıyor
Ben bu şekilde uyku saatini 20-20.30 aralığına çekebildim 😁

İviit bana uyku eğitmeni uyku araların 2. 30- 3 saat olsun mutlaka dedi. 2 saatten sonrasını biraz zor geçiriyoruz ama bazen 2.15e çekiyorum 🤣
Uyumadan 3 saat önce gibi 30 dklık bi şekerleme gece uykusunu çok kolaylaştırıyor gerçekten
07.30 uyanis
07.30-09.30 ara
09.30-11.30 uyku
11.30-13.30 ara
13.30-14.30 uyku
14.30-16.30 ara
16.30-17.15 sekerleme
17.15-19.30 ara
19.30 gece uykusu
Ilk uyku 2 saat oluyor yani bizim diger uyku 1 saat bazen bir bucuk saat bazen aralari kisa tutup 3 uyku 1 sekerleme yapiyor ama ortalama bu...ben uykularindan cok memnunum ozellikle gece uykusu masallah 🥰 benimde sorunum uyutma sekli 3 gun kolik muzik sesleriyle uyuyor 2 gun ayagimda sallanarak 2 gun omuzda bi bakiyorum besikte ee ben o ara hangisini istiyor acaba diye cok yipraniyorum

07.30 uyanis
07.30-09.30 ara
09.30-11.30 uyku
11.30-13.30 ara
13.30-14.30 uyku
14.30-16.30 ara
16.30-17.15 sekerleme
17.15-19.30 ara
19.30 gece uykusu
Ilk uyku 2 saat oluyor yani bizim diger uyku 1 saat bazen bir bucuk saat bazen aralari kisa tutup 3 uyku 1 sekerleme yapiyor ama ortalama bu...ben uykularindan cok memnunum ozellikle gece uykusu masallah 🥰 benimde sorunum uyutma sekli 3 gun kolik muzik sesleriyle uyuyor 2 gun ayagimda sallanarak 2 gun omuzda bi bakiyorum besikte ee ben o ara hangisini istiyor acaba diye cok yipraniyorum
Evet o bizde de dertti ama rahatça uyutabildiğin bir yöntemde kararlı ol o şekilde ilerleyelim dedi kucakta uyutman daha kolay ilerletir dedi
Bizimki de sallanmayı her zaman kabul etmediği için müzikle kucakta pışpışlıyorum mayışınca yatırıp saçını okşuyorum pışpışla uykuya dalıyor şimdilik

Evet o bizde de dertti ama rahatça uyutabildiğin bir yöntemde kararlı ol o şekilde ilerleyelim dedi kucakta uyutman daha kolay ilerletir dedi
Bizimki de sallanmayı her zaman kabul etmediği için müzikle kucakta pışpışlıyorum mayışınca yatırıp saçını okşuyorum pışpışla uykuya dalıyor şimdilik
Ama sonra birakacaksiniz dimi kendiliginden uyuyacak

07.30 uyanis
07.30-09.30 ara
09.30-11.30 uyku
11.30-13.30 ara
13.30-14.30 uyku
14.30-16.30 ara
16.30-17.15 sekerleme
17.15-19.30 ara
19.30 gece uykusu
Benim kızım yarım saat, kırk beş dakika kadar uyuyor sürekli. Mesela gündüz hiç iki saatlik bir uykusunu hatırlamıyorum. Sabah 7.30-7.00 gibi uyanır 8.30 gibi tekrar uyumak ister hep böyle kesik kesik. Yarım saat şeklinde gidiyor . Sık sık ve az az uyuduğu için mi böyle acaba bizim kız? Gün içinde toplamda 3 saati bulmuyordur heralde

Yani söylemesi kolay 3 saat olsun diyede uyumak isteyen bebeğide ele avuca sığdırmak zor yani sinyal verdimi uyutuyorum ben mesela dün bir ilk yaptı 2 saat öğlen uyudu 4 saat uyumadı sonra ama genelde yarım saat uyurdu 2 saat max dayanırdı hep şu sıra huyları değişiyo ondan gözlemleyerek yeni bi planlama çiziyorum umarım işe yarar😁
Bi kaç gün ağlasada uyuyana kadar tek yöntemde ısrarcı ol alışır yani alışması lazım😬 A Asyaseyit

Dün sordum güneş kremini evden çıkarken sürme güneşe çıkacak 30-45 dk güneş görecek vücut kızarınca kremi sür dedi
Ve havuz komple yasak denize de mayo bez giydirme sadece mayoyla sok dedi
Neden kızarınca sür dedi sordun mu bitter kremlerin üzerinde bile güneşe cıkmadan 15 dk falan önce sürün yazıyo🙄

Neden kızarınca sür dedi sordun mu bitter kremlerin üzerinde bile güneşe cıkmadan 15 dk falan önce sürün yazıyo🙄
D vitamini için
Hatta 1 saat duracaksanız denizde kıyıda sürmeye gerek bile yok dedi

Benim kızım yarım saat, kırk beş dakika kadar uyuyor sürekli. Mesela gündüz hiç iki saatlik bir uykusunu hatırlamıyorum. Sabah 7.30-7.00 gibi uyanır 8.30 gibi tekrar uyumak ister hep böyle kesik kesik. Yarım saat şeklinde gidiyor . Sık sık ve az az uyuduğu için mi böyle acaba bizim kız? Gün içinde toplamda 3 saati bulmuyordur heralde
Bizimki de bu ara öyle. Eskiden yine emzirip falan geri daldırıyordum 2 saat uyuduğu oluyordu. Simdi kısa kısa kendi de bisey anlamıyor biz de 😐

30-45 dk faz uykularmış yani geçiş evresi
O geçişi sağlayamadığında uyanırmış bizimki de öyle
Ya o an yanında olmalıyım uyandığı abı yakalayıp tekrar pışpışlamalıyım
Ya da 30 dk da uyanırsa mesela 25.dk da gidip bi saçını bacağınu okşayıp hafif kıpırdandığında geçişi sağlatıyormuşuz bebişe o şekilde uykusu devam ediyor
Benim çoğunlukla işe yaradı ama uyandığı da oldu 😁

20220702_151033.jpg

Adık bakalım mucizeler yaratacak mı

X