2021 Aralık Anneleri

Bacikolar bence artık kitapları boşverin bebeleri dinleyin. Artık kocamanlar hepsinin huyu suyu belli oldu artık.

Uyusun diye hiç caba sarfetmiyorum ben biliyosunuz uykusu gelince uyuyo. 3 saatte bir uykusu geliyo gündüz. Gece de 12ye gelirken uyudu sabah dokuz bucuğu geçiyodu uyandı. Tabi gece benle yattığı için mızırdandıkça yer değistirdim meme verdim agzına. Normalde bu 3 4 sefer oluyo ama bu gece cok oldu ataklara girmisiz.
Ben ihtiyaç duyuyorum ya kitaplara genelde yanlışlarımı fark ediyorum ilk aylarda hep 10da unutuyordum kitapta görünce bunu 7.30a düşürdük akşam 7.30 sabah 7.30 şuan..belki dediğin gibi okumasam da rutini oluşturacağız ama sanki böyle daha kolay 🙂

Ben ihtiyaç duyuyorum ya kitaplara genelde yanlışlarımı fark ediyorum ilk aylarda hep 10da unutuyordum kitapta görünce bunu 7.30a düşürdük akşam 7.30 sabah 7.30 şuan..belki dediğin gibi okumasam da rutini oluşturacağız ama sanki böyle daha kolay 🙂
Zaten temel doğrulara okeyim tabi ki. Ama her bünye her metabolizma gerçekten farklı. Görümcemin bebesi mesela uyumayinca huysuzluk yapardı ciddi destekle uyurdu filan e benimki uyumak istemiyo huysuzluk da yapmıyo ya tutup zorla bi şekilde ne bileyim beyaz gürultü cart curt uyutmak istemiyorum. Bir ay olacak biz evde değiliz. Düzen bozuldu iyice tabi son günlerde gece oniki civarı uyuyo. Ama evde kendi rutininde 20.00de uyuduğu bile oldu. J jijikalp dedi ya destekle uyuyo düzenli ama. E biraz destek olacaz bence çok minikler.
Bunları sohbet olsun diye yazıyorum elestirmek değil asla yanlış anlaşılmak istemem.

Kizlar ya biri bebitolarin kac saatte bi uyutulmasi gerektigiyle ilgili bi gorsel paylasmisti kimdi o? Bi daha paylasabilir mi🥶
Bana bunu attı uyku eğitmeni, merve merve nin dediği gibi hepsinin kendi rutini oluşuyor aslında bizim saatlerimiz de bu şekildeydi hemen hemen

Eklentiler

• IMG-20220622-WA0010.jpg
    IMG-20220622-WA0010.jpg
    130,5 KB · Görüntüleme: 47
Kız Merve 3 4 dk ney 😳 iyi pişmesi lazım bakteri vs olmaması için
Dakikayı uydurmuş da olabilirim ama kıvamı tam böyle katılaşmış ve ben altıni kapatmışım oluyor. Yani hic cıvıklık yok içinde. Daha da bırakırsam aşırı kuruyor. Dakikayi uydurdum diyorum çünkü sabit bi seyde yapmadığım için kaynamanın gidisatına göre sezgisel bekliyorum 🤣

Bebeklerin en geç 7 buçukta güne başlamaları gerekiyormuş öyle okumuştumta yazıyor mu senin kitapta da öyle birşey bizimki 7de kalkıyor sırf bununla kendimi avutuyorum o normalini yapıyo elleme diye😑

Dakikayı uydurmuş da olabilirim ama kıvamı tam böyle katılaşmış ve ben altıni kapatmışım oluyor. Yani hic cıvıklık yok içinde. Daha da bırakırsam aşırı kuruyor. Dakikayi uydurdum diyorum çünkü sabit bi seyde yapmadığım için kaynamanın gidisatına göre sezgisel bekliyorum 🤣
İyi peki o zaman 😂 ben yumurta sarısını labneyle karıştırıp veriyorum çok seviyor. Bir gün de omlet yapayım dedim sevmedi, bugün içine biraz zeytin kattım bayağı yedi. Denemek isteyen olursa 🌹

Hee o bitiyo bizde artık. Direkt 10 aylık uyku düzenine geçiyo bazen 🤣
Valla bizim de sürekli değişiyor uyuma uyanma saatleri, uyku süreleri ama şükür ki gündüz toplamda 3 saat uyuyor, gece 8.30 10 arası uyuyor, sabah 7 9 arası uyanıyor
4 aylık olana kadar sabahı sabah etmeden uyumuyordu, şimdi en azından ortalama bişey belli ya çok şükür

6 sy sonrası var mi elinde
Uyku eğitimi kitabı var elimde tracy hoggun genelde bu şekilde olurmuş
Ama tabi yine bebekten bebeğe fark ediyor orda dediği gibi 😄
Bizimki uykuyu istiyor çok uykusu geliyor ama uyutma şeklimizi beğenmiyor 😂😂

Eklentiler

• IMG_20220623_121806.jpg
    IMG_20220623_121806.jpg
    122,8 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_20220623_121645.jpg
    IMG_20220623_121645.jpg
    74,9 KB · Görüntüleme: 32
Bana bunu attı uyku eğitmeni, merve merve nin dediği gibi hepsinin kendi rutini oluşuyor aslında bizim saatlerimiz de bu şekildeydi hemen hemen
Bizimde buna uyuyor hemen hemen
Bebeklerin en geç 7 buçukta güne başlamaları gerekiyormuş öyle okumuştumta yazıyor mu senin kitapta da öyle birşey bizimki 7de kalkıyor sırf bununla kendimi avutuyorum o normalini yapıyo elleme diye😑
Sabah 7 civari diyor aynen, programlarida hep ona gore yapmis

Eklentiler

• 20220623_123016.jpg
    20220623_123016.jpg
    187,6 KB · Görüntüleme: 41
Zaten temel doğrulara okeyim tabi ki. Ama her bünye her metabolizma gerçekten farklı. Görümcemin bebesi mesela uyumayinca huysuzluk yapardı ciddi destekle uyurdu filan e benimki uyumak istemiyo huysuzluk da yapmıyo ya tutup zorla bi şekilde ne bileyim beyaz gürultü cart curt uyutmak istemiyorum. Bir ay olacak biz evde değiliz. Düzen bozuldu iyice tabi son günlerde gece oniki civarı uyuyo. Ama evde kendi rutininde 20.00de uyuduğu bile oldu. J jijikalp dedi ya destekle uyuyo düzenli ama. E biraz destek olacaz bence çok minikler.
Bunları sohbet olsun diye yazıyorum elestirmek değil asla yanlış anlaşılmak istemem.
Ben hic yanlis anlamiyorum😍🥰 hatta burda duydugum her sey fikir oluyor bi irdeliyorum bize uyar mi yapabilirmiyim diye simdi sen sabah 9.30da kalti dedin ya bi icim gitmedi degil biz hep 7den sonra ayaktayiz 😁 bebe aksam erken uyuyor ama ben gec yatiyorum bu defa uykumu alamiyorum ayni anda uyusak ayni anda uyansak iliskimiz daha guzel bi boyuta tasinir 😁

Bnm 6-6:30 başlıyor güne pek enerjik 😑🤨

X