2021 Aralık Anneleri

Bizimki yoğurda bayıldı, sabah akşam muhakkak veriyorum, bir öğün meyve bir öğün sebze ilerliyoruz şuan kabak patates avakado ve meyvelerin neredeyse hepsini sevdi muz hariç, genelde sebzelerden et suyu ekleyerek çorba yapıyorum çok içmiyor ama severek içiyor bu önemliydi benim için zorlamıyorum zaten hiç, meyveleri de süzgeçte ya da haşlayıp pirinç unu ekleyerek püre yapıp veriyorum onu da baya yiyor, pütürlü olduğunda öğürüyor blender kullanmayı hiç istemiyordum ama bu ay için kullandım çünkü zaten erken başladık, şimdilik süreç keyifli 🧿
Aa bi de önerim var dişleri aşırı kaşınıyor o zamanlarda buzluğa meyve atıp meyve süzgecinde soğuk soğuk veriyorum çok rahatlıyor
Ya ben bır iki tadını alsın diye patates elma şeftali muz yoğurt denedim hiçbirini sevmedi hevesim kırılıyor . Kaldı ki öyle kaşık kaşık vermiyorum ucundan baktırdım hep . Ağzını kilitliyor hep . Hazır değil mi acaba 🙄 bu hafta kontrole gitcez Dr geçirir ek gıdaya da iştahsız benimki hep ya 😣

Ya ben bır iki tadını alsın diye patates elma şeftali muz yoğurt denedim hiçbirini sevmedi hevesim kırılıyor . Kaldı ki öyle kaşık kaşık vermiyorum ucundan baktırdım hep . Ağzını kilitliyor hep . Hazır değil mi acaba 🙄 bu hafta kontrole gitcez Dr geçirir ek gıdaya da iştahsız benimki hep ya 😣
Ağzını kilitlerse hiç zorlamamak lazım yine doktorunla detaylı değerlendir tabi , meyveleri meyve süzgecinde denedin mi bi de yedirmek için en keyifli anları yakalamak lazım şu an bizimki keyifsiz mesela ben daha bişey vermedim acele etmiyorum sakin ilerliyorum tadına baksınlar yeter zaten 9. Aya kadar tadım yemeğe alışma vs uzun zaman var önümüzde

Ağzını kilitlerse hiç zorlamamak lazım yine doktorunla detaylı değerlendir tabi , meyveleri meyve süzgecinde denedin mi bi de yedirmek için en keyifli anları yakalamak lazım şu an bizimki keyifsiz mesela ben daha bişey vermedim acele etmiyorum sakin ilerliyorum tadına baksınlar yeter zaten 9. Aya kadar tadım yemeğe alışma vs uzun zaman var önümüzde
Yok meyve süzgecini denemedim henüz . Ben de tam aciksin belki öyle dener dedim de . Bı de keyifli anını yakalayalim bakalım 🤷

Yok meyve süzgecini denemedim henüz . Ben de tam aciksin belki öyle dener dedim de . Bı de keyifli anını yakalayalim bakalım 🤷
Doktorlar ne aç ne tok olsun diyor ,
bence meyve süzgecini hemen dene dişleri de kaşıyor ya çok hoşlarına gidiyor o yüzden daha sevmeyen bebe görmedim 😂

bence meyve süzgecini hemen dene dişleri de kaşıyor ya çok hoşlarına gidiyor o yüzden daha sevmeyen bebe görmedim 😂
Benim büyük kız çok severdi onu. İçine Salatalık elma vs koyardım içinde posası kalırdı. Bu küçüğe veriyorum ağzına götürüyor sokuyor, sonra bırakıyor. Ne kemirme var ne sorma, sanırım ne olduğunu anlayamadı daha 😅

Benimkide tepkisiz, kaşığın ucuyla veriyorum bende, şaşkın şaşkın bize bakıyor 🤣 Sanırım biraz daha zamana ihtiyaç var, yemenin nasıl bir şey olduğunu anlayamadı henüz.

Kız bu tracy hemşirenin kitabı işe yaradu bende gündüz uykularında sorun yaşıyoduk kısa sürüyodu orda yer alan saatlere göre yatırıp kaldırıdım alıştı kısa sürede keşke dedim tüm kitaplar yerine bunu alsaydım
Birşi sorucam ama şimdi uzun uyudu diyelim bebeğiniz ya sonra eskisine göre daha uzun mu uyanık kalıyor yoksa uyanıklık süresi aynı mı oluyor

Onu almamistim hemen alayım bugün inşaallah 😍😍😍ay sevsin noluurrr

Benimkide tepkisiz, kaşığın ucuyla veriyorum bende, şaşkın şaşkın bize bakıyor 🤣 Sanırım biraz daha zamana ihtiyaç var, yemenin nasıl bir şey olduğunu anlayamadı henüz.
Yok bizimki anlıyor hemen ağzını kitliyor. Anlamasa bari az tıkıstırıverirdim ağzına 😄 su da veremiyorum midesi bulanıyor hatunun . Biberon zaten tutmuyor velhasıl karışık işler

Kizlar hamilelikti dogumdu derken lazer yaptirdigim yerler tekrardan yavas yavas lazer ister duruma geldi💸
Simdi size bi soru acik renk tuyu hangi makine goruyor? Buz lazer iyi bisi mi? Daha once alexandra yaptirmistim, simdi bulundugum sehirde diod falan dediler kafam karisti

Kizlar hamilelikti dogumdu derken lazer yaptirdigim yerler tekrardan yavas yavas lazer ister duruma geldi💸
Simdi size bi soru acik renk tuyu hangi makine goruyor? Buz lazer iyi bisi mi? Daha once alexandra yaptirmistim, simdi bulundugum sehirde diod falan dediler kafam karisti
Benimki buz muydu acaba ya ütüleme mi öyle bişey yaptırmıştım 3 4 sene evvel hala hiç çıkmadı hamileliğe rağmen 😻

Sarilara diod yapılıyor diye biliyorum

Benimki sebze yemiyor kizlar hatta sebze verirsem oncesinde ictigi sutude kusuyor acken vs de denedim yatirdim yok otururken yok yok yani istemiyor..meyve versem olur mu ve hangi meyveyi vermeliyim..emzik biberon kasik hic biseyi agzina degdirmeyen bi cocuk bi yol gosterin bana 😕
Sen de biraz kaşığa, kıvamlı gıdaya alışana kadar meyve yoğurt ver annesi 😊
Ben bi dönem öyle yaptım valla sebzeyi tükürüyordu
Sonra çorba gibi yapıp verdim öyle yedi
Sabırla ara ara dene mutlaka alışacak

X