2021 Aralık Anneleri

Canim bahsetmistim bizimkide ayni durum son 20 gunde aldigi 1 gram yoktu doktora goturdum 150 gram almis😔 cok cok az alerjiden degil dedi kesin olan bu..enfeksiyon olabilirmis gelisim geriligi olabilirmis bi cok sey saydi suan bizimki 6.350...dogumda 3250 ilk ay 4.5 ikinci ay 6.200du...o iki ayda gelisiminin cok iyi oldugunu önde oldugu soyledi 80 gunluk bebek icin suan ideal yerde bundan once gelisimi ondeydi ama bundan sonrasi onemli dedi 10 gun sonra tekrar bakacak..uyudugu hic bir zaman uyandirma emzirmek icin dedi uyku buyutur dedi geceleri 6 saat kesintisiz uyuyabilir emzirmek icin uykuyu bolme hic o uyanirsa ver dedi..yani biz simdilik beklicez canim 10 gun sonra bakacak
Bana ilk 2 ay çok aldığı için duraklamış gibi geldi tabi doktor daha iyi bilir ama 4te duraklarmış zaten. Ama kontrol etttirmekte fayda var. Gelişim geriliği demek için bilmiyorum ya neyse bişey demeyim bu kadar da olmaz yani sanki çocuk büyümedi. Nefret geldi bu doktordan, hastaneden bana da.

Baklagiller de sütü arttırıyor ama gaz da yapar tabi 😑mesela yeşillik salataya bulgur haslayip kat öyle tuket bulgur buğday nohut yeşil mercimek özellikle bunları salataya katıp yiyince süt artıyor
Birde yulaf o da cok arttırıyor

Aynen bende de çok arttı çaresi de yok emzirmeyi bırakınca duruyordu dökülme sanki

Aynen bütün yumruğunu ağzına sokmaya çalışıyor bizimki 😀😀😀

6. Ayda dedi doktorumuz

Bizimkisi anca kucakta gezsin bütün evi dolansin heryerden haberi olsun yeter oyun felan istemiyor evin muhtarı 😀

Hep öyle oluyor ilk izlemesin ekrana bakmasın Vs diyoruz ammaaaaa benim büyük hiç yemezdi bütün dediklerimi yuttum ekran ile yemek yedirdim bi yerden sonra karnı doysun da nasıl olursa olsun olmuştu

Bende de aynısı var elim ayağım gözüm kulağım herşeyim inşallah bozulmaz amin😀
Evet haklısın ama zaten gazlı bebek nasıl yiyecegimi şaşırdım valla 🥴 teşekkür ederim canım

Ispanak da yasaktı 😂😂 ya yürüsün gitsin beybi hiçbir şey yemezsem gaz olmaz zaten, izafiyet teorisi 😂😂
Ya heralde bırak Allah aşkına
Yine doktorların fikir ayrılıklarına geliyoruz ama🤣
Benim kocam ve arkadaşları bana fasülye nohut gibi baklagiller dışında her şeyi yiyebilirsin abartmadığın sürece dediler.
Meyvesi sebzesi sadece çok soğuk olmamasına dikkat et atıyorum zeytinyağlıyı falan direkt dolaptan çıkarıp yeme gibi
Onun dışında gaz olacak çocukta yine oluyor zaten
Ben vicdan rahatlatmak adına yemedim korkumdan ama sütünü de bitirdikten sonra yememenin ne anlamı var canım onladar demedik😑

Ya heralde bırak Allah aşkına
Yine doktorların fikir ayrılıklarına geliyoruz ama🤣
Benim kocam ve arkadaşları bana fasülye nohut gibi baklagiller dışında her şeyi yiyebilirsin abartmadığın sürece dediler.
Meyvesi sebzesi sadece çok soğuk olmamasına dikkat et atıyorum zeytinyağlıyı falan direkt dolaptan çıkarıp yeme gibi
Onun dışında gaz olacak çocukta yine oluyor zaten
Ben vicdan rahatlatmak adına yemedim korkumdan ama sütünü de bitirdikten sonra yememenin ne anlamı var canım onladar demedik😑
Birtane dr var instada diyorki annenin yediklerinden gaz gecmez anca dokunur alerjisi vardir o huzursuz eder bebegi mantikli valla:) yiyin gitsin

Bana ilk 2 ay çok aldığı için duraklamış gibi geldi tabi doktor daha iyi bilir ama 4te duraklarmış zaten. Ama kontrol etttirmekte fayda var. Gelişim geriliği demek için bilmiyorum ya neyse bişey demeyim bu kadar da olmaz yani sanki çocuk büyümedi. Nefret geldi bu doktordan, hastaneden bana da.
Sen mukuslu kaka ve gaz sorunu için mi diyet yapıyorsun?Bebek kilo alıyor mu?

Canim bahsetmistim bizimkide ayni durum son 20 gunde aldigi 1 gram yoktu doktora goturdum 150 gram almis😔 cok cok az alerjiden degil dedi kesin olan bu..enfeksiyon olabilirmis gelisim geriligi olabilirmis bi cok sey saydi suan bizimki 6.350...dogumda 3250 ilk ay 4.5 ikinci ay 6.200du...o iki ayda gelisiminin cok iyi oldugunu önde oldugu soyledi 80 gunluk bebek icin suan ideal yerde bundan once gelisimi ondeydi ama bundan sonrasi onemli dedi 10 gun sonra tekrar bakacak..uyudugu hic bir zaman uyandirma emzirmek icin dedi uyku buyutur dedi geceleri 6 saat kesintisiz uyuyabilir emzirmek icin uykuyu bolme hic o uyanirsa ver dedi..yani biz simdilik beklicez canim 10 gun sonra bakacak
Benim bebegimde ilk 2.5 ay çok güzel kilo aldı w.ay asisina gittiğimizde 40 günde 2 kilo almıştı.Asidan sonra bence 1 hafta kilo durakladi belki vermiş bile olabilir çünkü iştahı azaldı sonra yine almış 1 ayda 600 gr almış.Doktoru normal dedi artık az alır sali tekrar tartacak doktor bakalım.

400 500 bile alsa iyidir herhalde ben 4. Ayi beklicem tam nekdr alcak 5200 du 3.ay kontrol ona gore artik ne yapmam gerektigini solerler. Ben de napcami sasrdm:KK43:
Bizim doktorumuz doc.dr kakasını mukuslu olması rengi filan sıkıntı değil diyor gazlı olmasına da normal diyor bide havadan ve bizden soğuk alıyorlar benim bile gazim var bebeğin olmaması imkansız.Kilo alimi varsa böyle devam diyor bizim doktor.😊

Bizim doktorumuz doc.dr kakasını mukuslu olması rengi filan sıkıntı değil diyor gazlı olmasına da normal diyor bide havadan ve bizden soğuk alıyorlar benim bile gazim var bebeğin olmaması imkansız.Kilo alimi varsa böyle devam diyor bizim doktor.😊
Sorma ya bnm gazım bebeden çok
Kimyon içiyordum bn daha çok gaz çıkarıyordum 🙃

Biz özel hastanede yaptırdık bebise zamlardan önce 520 ödedik 😔Önce damla bekledik sonra damla yine bekledik sonra muayeneye aldilar 3 4 saat sürdü.Diyecegim uzun sürüyor muayenrnin adını unuttum göz muayeneden farklı.
Senin bebis prematüre miydi onlara rop muayenesi yapılıyor

Ay valla mi hadi anlatsana 😀
Kaynana kişisi gelmiş, yaprakların boş boş duruyor, sarma yap da yiyin diyor 🙄 dedim yemek yapamıyorum, yaparsam yersem şükrediyorum (asla şikayetçi değilim) sarma nasıl sarayım acaba 🙄🙄
Durup durup ortaya bir laf atıyor ya.. hepsi manyak bunların

Kaynana kişisi gelmiş, yaprakların boş boş duruyor, sarma yap da yiyin diyor 🙄 dedim yemek yapamıyorum, yaparsam yersem şükrediyorum (asla şikayetçi değilim) sarma nasıl sarayım acaba 🙄🙄
Durup durup ortaya bir laf atıyor ya.. hepsi manyak bunların
Ee hayrına saraydı 🤣
Bnce kendi yemek istiyor bahane siz 🤣🤣

X