2021 Aralık Anneleri

Ben hala tetanoz aşısı olmadım. Köye geldim. Cuma olavam inşallah. Internetten baktım kesin bir zaman görmemedim.
Beni de saglik ocagindan ardlr az once takip icin ariyoruz dediler tahlil faln dediler ben de tetanoz icin yarin gelecegim dedim yaptirmak isterseniz yapariz dedi istege mi bagli acaba bir de 2.dozdan bahsetti

Beni de saglik ocagindan ardlr az once takip icin ariyoruz dediler tahlil faln dediler ben de tetanoz icin yarin gelecegim dedim yaptirmak isterseniz yapariz dedi istege mi bagli acaba bir de 2.dozdan bahsetti
Evet 2. Doz da oluyomuş. Isteğe bağlı mı bilmiyorum canım.

Ben bu sabah demir ilacina başladım yemekten iki saat önce icilecekmis sabah saat kurdum kalktım içtim iki saat sonrasında kahvaltı yaptım ama suan acayip midemi bulandiriyor tansiyonumu oynattı sanırım
Demir kullanıp midesi kötü olan var mı
Aslında doktorum sormuştu miden bu aralar nasıl diye iyiyim demiştim 😞
Canim ben gece yatmadan iciyorum demire basladigimdan beri bir de oyle dene istersen

Ben bu sabah demir ilacina başladım yemekten iki saat önce icilecekmis sabah saat kurdum kalktım içtim iki saat sonrasında kahvaltı yaptım ama suan acayip midemi bulandiriyor tansiyonumu oynattı sanırım
Sirf bulsnti kusma yptigi icin kullanmıyorum malesef

Tekrarlayan dusukten sonra genetik testi trombofili paneli yaptirip öğreniliyor.Benim 1 gemim heterozigot biri homozigot bende 0.6 oksapar iğne kullaniyorum.
Ben de arka arkaya 3 düşük yaşamıştım büyük kızımdan sonra. Bir sürü test yapıldı hiçbir sebep bulunamamıştı. Sonra küçük kızıma hamile kaldım. O da düşecek diye beklerken çok şükür sıkıntı olmadan doğdu 😊 Ekim ayında bu kez de boş gebelik yaşadım. Bazen sebebe bile ihtiyaç olmuyor başımıza gelecekse sanırım 😏

İnşallah güzel sonuçlar alırsınız
Gebeliğin ilk haftalarında bilinmeden kullanılan ilaçlar çok etki yapmaz diyordu dr kaan Kocatepe
Benim kızımda da bobrekte genişleme vardı doğduktan sonra kendiliğinden duzeldi.
Ben de şöyle biliyorum. Gebeliğin en başında kullanılan ilaçlar ya düşüğe sebep olur yada etkisi olmaz. Bunu bana bir dr demişti yanlış hatırlamıyorsam. Büyük kızım doğduğunda kalbinde delik var dediler. Zaten hastaydı bir de bunu deyince dünya başıma yıkılmıştı🙁 Delik dedikleri üfürümmüş şak diye delik denince mahvolmuştum. Sonra kapandı çok şükür. Dediğin gibi bazen sonradan değişiyor bazı şeyler. Allah hayırlısını versin hepimiz için 😌

Ben de bulantı yaptığı için serum almıştım. Elim ayağım kesiliyor. Takviye kullanmayı hiç sevmiyorum 😑

Senin kesin kullanman lazım ozaman..Benim hemoglobin 10 hep.. doktorların çoğu kansızlık var dedi hep kan ilacı dayadı :) aaa bak koku olayını hiç farketmedim ben :)
Benim 9 yada 8 dir şuan zaten anemi olanlarda 12 yi zor görüyor oda ilaç tedavisi ile yapıyor valla terleyincw pis kokuyor

İnşallah benim aklıma takılan en büyük sıkıntı şu: insanların yaşları 30küsür olduğu için yaştan dolayı risk çıkıyor benim yaşım daha 25 yani çıkan risk yaştan dolayı çıkmadıysa neden çıktı 😢
Tarama testinden bahsediyorsun sanırım. Tarama testlerinde yanılma payı çok oluyor bence öyle düşünme. Sırf şu stresi yaşamamak için yaptirmadim. Allah'a tevekkül et inşallah bisey olmaz ben çok örneğini gördüm kesin down denilip sapasağlam doğan çocuklar var çevremde şu an aklıma gelen 3 tane 😄

Bir yanım çok huzurluyken bir yanım kafayı yemek üzere sanırım aşırı taktım kafama bir an bile atamıyorum 😢 Allah evlatlarımızla imtihan etmesin inşallah 😢😢
Aminn canım benim bendede çıktı yaş riski yaş 33 risklim 388 ilk başlarda taktım fetal amniosentez de yaptırmadım inş korktuğumuz gibi olmaz sağlıkla alırız kucağımıza dua edelim bol bol zaten bu risk nasılsa herkes de var sırf doktorlar para kazansın diye yapılan birşey bence takma kafana hiç

Kimse gaza gelmeyecekse ben de gynoferon kullanıyorum günde 2 tane
Hiçbi yan etkisi de olmadı şimdiye kadar çok şükür
Varsa da ben yine bilmediğim için anlayamadan geçti 😂
Ama siz tabi doktorunuza danışın

X