2021 Aralık Anneleri

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle hayırlı bayramlar. Rabbim herkese sağlıklı günler nasib etsin.
Bir sorum vardı, ben 17+5 günlük hamileyim. İlk hamileliyim. Dün öğleden sora sağ ve sol kasıkda ağrılar başladı. Bazen ağrılar geçiyor, sürekli olmuyo yani. İdrara sıkışınca nasıl bir his oluyosa öyle bi his var sanki. Akıntı, kaşıntı başka bişey yok. Böyle bi durum yaşayan var mı? Normalmi acaba, yoksa endişelenmem gereken bir durum olabilirmi?

Duramazsan endişelenmelisin. Karın büyüdüğü için ağrılar bu dönemde de olacak.

Çok mu yoruyorsun kendini takibe al çok oluyorsa bi dr git

Benim birkaç gün kendimi yorduğum dönemde olmuştu, üşütme ağrısı gibi dediğiniz gibi sanki saatlerce tuvaletimi tutmuşum. Belki gerçekten üşütme ağrısıydı belki de dönemsel bikaç gün içinde geçti

Çok mu yoruyorsun kendini takibe al çok oluyorsa bi dr git
Sağol kardeşim. Yurtdışında yaşıyorum, eşim işte olduğu için ben akşama kadar evde yalnızım. Ev işleriyle falan uğraşırım, 2-3 gündür evden dışarı çıkamadım, hergün yürüş yapardım oysa. hareketsizlikten olurmu bilmem. Cuma doktor randevüm var, daha erkene aldırmam gerekirmi diye endişe ettim. Umarım o zamana kadar ciddi bişey olmaz.

Evet canım aynı. İn şa Allah bende de geçer bi kaç güne.

Olmaz Allah’ın izniyle bol bol dinlen ani hareketlerden kaçın

Eger ki agrin ile beraber akintin ve kasintin varsa enfeksiyon olabilir canim ihmal etme

Olmaz Allah’ın izniyle bol bol dinlen ani hareketlerden kaçın
İn şa Allah kardeşim. Allah razı olsun. İlk hamileliğim ve pek bilgim yok. O yüzden endişelendim. Az önce de ağrım vardı, ayaklarımın altına yastık koyarak oturdum çok şükür geçti, şu an ağrım yok gibi. Rabbim bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasib etsin.

Bende de oluyor canım rahim genişledigi için oluyor.idrar yaparken yanma filan yoksa endişelenme

Ay tamam canim tesekkurler neden erken acilirmis acaba sut kanallariee her gun gelio mu peki canim
Onla ilgili bir şey demedi canım Başlarda bir gün bi göğsümden ertesi günü diğer göğsümden geliyordu. Şu an her gün iki göğsümden bi kaç defa geliyor canım

Bazen çok sinir bozucu olabiliyor evde sütyen takmıyorum tam yeni üst giyiyorum hop ıslanıyor sertleşiyor falan üstümde benek benek ıslak lekeler oluyor sürekli üst değiştiriyorum dün e bebekte göğüs pedi gördüm onu aldım dünden beri kullanıyorum iyi mi yapıyorum bilmiyorum ama böyle de sanki göğsüm hava almıyormuş gibi geliyor bi kaç gün deneyeyim bakayım

İyi bayramlar kızlar

Bu bayram ailem arkadaşlarım herkescikler memleketine gitti kaldık eşimle baş başa havalar da sıcak o yüzden biraz sıkıcı geçiyor

Bu ayak el sismeleri hamileligin son ayinda olmuyor muydu ya bu bikac gundur ben de sisko ayak olarak geziyorum hatta bacaklarim bile sisiyor. Bol su icmem ise yarar mi acaba?
Bir de kizlar doktorum bana her trimesterde ne yapacagmzi yazan bi yok haritasi veriyor, simdi 19. Haftada noral tup defekti taramasi yazmis, bir sonraki randevuya da detayli ultrason yazmis demekki birbirinden farkli seyler ama ne oldugunu bilen ya da yaptiran var mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…