2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bugün yasak yok mu yaaaav?
Anaaaam hem yollar hem hastane baya bildiğin kalabalıktı he..
Çok saat sıra bekle, oraya git buraya git derken.. Anca yazabiliyorum..

Kızlaaaaar bebişi de gördük, kalp atışını da duyduk çok şükür
🤲🏻
Hem de karından.. ben şoook

Eki Görüntüle 2821948

Öncelikle 6+4 çıktı bugün ve maşallah her şey yolunda dedi doktor.. Daha küçük olduğu için kalp atışı gümbür gümbür değil ama duydum ya Allah’ım aaaah çok şükür
🤲🏻

Ama şöyle bir durum oluştu.. Ben aralık annelerinden kasım annelerine terfi ettim olacağaaaa bakınnnn
😬
İlk hamileliğim sezeryan doğumdu, bu da öyle olacağı için tahmini doğum kısmetse 20 kasım dedi doktorum..

İlk kontrolümde açlık kan şekeri 103 çıkmıştı.. “O sınırda” dedi. “O yüzden diyetisyene de git, beraber ilerleyelim” dedi.. Hazır hastanedeyken diyetisyenle de görüştüm.. Orda da parmakla ölçüm yaptı, 95 çıktı.. “90-95 şu an için beklediğim istediğim zaten, güzel” dedi.. “Dikkat etmek risk almamak için dikkat ederek ilerleriz” dedi.. Konuştuk hallettik onu da şükür
🥰

Yeni kontrolüm 3 hafta sonraya..
Bayramdan önceki hafta olacak..

Darısı sizlere olsun kızlar inşallah
😍
😍
😍
😍
Hayırlı olsun 💐

'Gün Gün Gebelik' ve 'Hamilelik' programlarini indirdim. Hangisi daha iyi karar veremedim
Sizler ne kullaniyorsunuz🤩
Ben ayni anda 3 tanesine bakıyorum :KK48: hepsinde farkli şeyler yazıyor hosuma gidiyor. Hatta tüm uygulamaları bile indirebilirim :KK48::KK48::KK48::KK48::KK48:

Kizlar bu aralar çok uyku hali var bugun tatil diye cok rahatım ama okulda yatamıyorum diye baya geriliyorum. Doktorlarniza sordunuz, mu oruç için ne dediler

Sormayı unuttum ama onay vereceğini sanmıyorum ayakta cok durma iyi beslen dedi. Benim de tam tersi uykusuzluk var.
Aslında bir bugun gunduz uyudum. Benimm normalim gece 1 iki gibi uyurdum. Simdi 11 12 gibi şiddetli uykum geliyor. Sabaha kadar 2 üç kez uyaniyorum lavaboya sonra 7 bucuk sekizde uyku bitiyor. Ama hep yatma egilimindeyim yatakta durmak istiyorum. Ya benj cok nazlı ve duygusal yapti bu süreç :KK42:

Aslında bir bugun gunduz uyudum. Benimm normalim gece 1 iki gibi uyurdum. Simdi 11 12 gibi şiddetli uykum geliyor. Sabaha kadar 2 üç kez uyaniyorum lavaboya sonra 7 bucuk sekizde uyku bitiyor. Ama hep yatma egilimindeyim yatakta durmak istiyorum. Ya benj cok nazlı ve duygusal yapti bu süreç :KK42:
Ben de normalde cok nazliyımdır ama tam tersi oldum. Tuvalet meselesi başlı başına sorun zaten. Normalde de cok sık giderdim şimdi iyice sıklaştı.

Ben de gece çok uyanıyorum tuvalet ihtiyacı için. En az 2-3 kez. Normalmi? Bu arada günümüz aynıymış 🥰

Kizlar bu aralar çok uyku hali var bugun tatil diye cok rahatım ama okulda yatamıyorum diye baya geriliyorum. Doktorlarniza sordunuz, mu oruç için ne dediler

Ben direk oruç için sormadım o aklıma gelmedi o an ama ben hamileliğimi öğrenene dek aralıklı oruç sistemini yapıyordum diyet olarak. Doktorum da biliyordu onu yaptığımı. Onu sordu “yapmıyorsun di mi” diye. “Çünkü ilk zamanlar uzun açlık iyi değil” dedi. Bu cevap dolayısıyla orucu da kapsadı zaten benim için.

Hos geldiniz. Ayni gidiyoruz sizinle. ☺
[
Hos geldiniz. Ayni gidiyoruz sizinle. ☺

Keseyi görmüşsünüz simsi gördüm hatta bugün galiba 🙂 5+1 yazıyor..
Peki gene olduğunuzu ne zaman ogrendiniz ben 31 martta erken gebelik testi yaptım 2 çizgi çıkmıştı sonra kan testine gittim 26.6 cıktı yani 1 haftalikti . Sizin nasıl?

Hoş geldin kuzum yaa kayıplar için bir neden söyledi mi doktor

Canım hosbulduk ..
Şeker hastasıyim
Plansız gebe kaldığım zaman şeker yuksekliginden ya kalbi duruyor bebeğin ya sakat doğuyor ciğerlerine su gidiyor doğumda..
5 kg suyum vardı ilk dogumumda. 6 kilo doğurdum .. 8 ay yaşadı doğumdan sonra ciğerleri iflas ettim akciğer pnömenisi..
Ilk cocugumda bilmiyordum şekerim olduğunu.
Ikincisinde diyet yaptım dikkat ettim sağ salim oldu .
3. Cü çocuğuma yanlışlıkla kaldım plansız diyetsiz 3 ayllikken düşük yaptım kalbi durdu

X