2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Ben acidan agliyorum,emziresim gelmiyor ikisi de kanayan yara seklinde su an.hatta dun bebegi memeden ayirdim yanagi memem bildiginiz kandi...yanlis emzirme ama nasil duzeltecegimi bilmiyorum.
Ayva çekirdeğini suya koy bi hün buz dolabında beklet onu sür göğsüne canım emzirmeden önce de yıka göğsünü zeytinyağı sürebilirsin biraz iyi geliyor bn tüm bınları denedim en son sudocrem var ya pişik için onu kullandım geçti ama mutlaka kremden sonra sabunla iyice yıkada çocuk emerken biley olmasın.son olarak emzirirken elinı c şeklinde kahverengi kısımdan sıkıştırarak öyle bebeğin ağzına koy canım sadece ucunu emince de yara oluyor iki ay çektim bn çok zor valla ağlayarak emzirdim inşallah geçer en kısa zamanda

Gogus yarasi olan canlar, kasim annelerinde bazi arkadslarda bu sirun oldu, gogus ucu kanama yara filân. Gumus kapak krem filab fayda etmemisti, Karabaş otu varmis o iyi gelmiş, bi arastirin ısterseniz
Zaten sutum azdi.mecburen dun hic emziremedim mama verdim.ama 1 gunde bule biberona alismis.bugun ara ara meme vermeye calistim isira isira getirdi sütü,azcik azalinca da basti yaygarayi...1gunde nasil alisir biberona ya.aklimda bulunsun karabas otunu bi arastirayim kullanimini

aman deyim evde boy ölçeyin nolur kalça çıkıklıklarının en büyük sebebi boy ölçümleri ilk 2 ay
Yok yok emzirdim oyle sakin yatarken olctum.cekistirmedim kabataslak bi fikrim olsun diyedaha yapmam zaten,surekli biseyoeri kafama takmak istemiyorum....evde ölcmemi de aile hekimligindeki doktor dedi diye ölctum

Bana da tereyagi iyi gelir dediler onu suruyorum 2 gecedir yatarken.iyi geldi gibi sanki.c seklinde de tutuyorum da agzini tam actiramiyorum.tam uctan degil de 1 2 cm cevresinden yakaliyor memeyi,orda kaliyor.ic kisimda sertlikler oluyor ya memede orayi isira isira sütü getiriyor sonrasinda acitmiyor.aglatiyorum acsin agzini diye yok,memeyi hissettigi yerde kapatiyor sokamiyorum agzina.tuttugunda da burnunu kapatiyor gogsum makas yapiyorum sıkmadan mecbur...oyle sekiller deniyorum ki emzirme pozisyonlarini 40 arastirsak yok boylesi

Kizlar iyi geceler bebekleriniz emzirildikten sonra kolay gegiriyormu ben bazen çok zorlanıyorum gazı cikmayinca da rahat yatamiyor acaba kacinci aydan sonra kolaylaşıyor. Bazen

Merhaba anneler. Bayadır yoktum 40ına kadar durmayan bebek 40ından sonra çıldırdı desem yeridir. Yarı oturur pozisyonda kucağıma alıyorum öyle uyuyor ancak. En son ne zaman uzanarak uyudum hatırlamıyorum bi de burnunun üzerinde uyuyacakmış kafasını çevirdiğim an basıyor yaygarayı küçük çingenem gaz desen var kabızlık desen var emmemek desen var. Ayy bi de inatçı hayatımda işk defa yay burcuna rastlıyorum o da 45 günlük insan tanesi. Böyle mi oluyor bu yaylar işim var benim Allah bana yardım etsin uykusuzluk sinirlerimi laçka etti bebekler için uyku ilacı bile araştırdım. Gece 1 de uyandı 5e kadar gülmeler agular. Lan diyorum sosyalleşme bu saatte olmaz uyusana gülüyor ben de onunla gülüp gülüp ağlıyorum. Geçen gece eşim 4ten 6ya kadar baktı 3 gün ben baktım bıdı bıdı laf etti baktırmıyorum artık. Onun bıdılamalarındansa çocuğumun agularını dinlerim bu arada hiç gelmeyen sütüm geldi ama bebeğim hayatta ağzına sürmüyor. İki emiyor bakıyor ki az geliyor yine bi yaygara. Ben de sağıp kaşıkla veriyorum antibiyotik niyetine sütü az olanlar bestlak damla denesin derim bana o iyi geldi

Kizlar iyi geceler bebekleriniz emzirildikten sonra kolay gegiriyormu ben bazen çok zorlanıyorum gazı cikmayinca da rahat yatamiyor acaba kacinci aydan sonra kolaylaşıyor. Bazen
Benim doğduğu ilk günden beri çok zor çıkıyor gazi ki çoğu zaman çıkaramıyorum yatıyor direkt. Alttan çıkarıyor canim, ondada bazı günler baya zorlanıyor

Benimkide 2.ay itibari ile huy suy değiştirenlerden, ciddi bi gaz problemimiz başladı daha önce bu kadar yoktu, sadece meme emiyor arada sağıp veriyordum, ikidir biberonla içmedi sagdigimsüt ziyan oldu..
Ya benim eşimde öyle gece 2 buçuktan 5 e kadar ayaktaydık kızımla, artık öldüm yorgunluktan al biraz salla uyut diye verdim, neyse uyuttu bebeği, saat kaç oldu beyfendi çok yorgunmus, hala yatıyor, sanki onca saat o ayaktaydi..

Seninki emse rahat olur aslinda canim, ama isye bebekler ne isterse o oluyor

Emzirme danışmanlarından yardım alayım dedim eve gelip eğitim veriyorlarmış falanlı filanlı bişiler. Eşim haberlerde mi okumuş birinden mi duymuş ne gizli kamerayla görüntü alan eğitmenler varmış. Zinhar karşı çıktı. Bu iş te bana kaldı okuyup izleyip kendi eğitmenim olacağım o süt geldiyse yavruşum da içer inşallah

Kamera olayi dogru ise karsi çıkmakta haklı valla izle canim bir sürü video var, insallah kısa sürede çözersiniz annesi

Y
Yeterki emsin diye şekilden şekile giriyoruz valla

Yok yok emzirdim oyle sakin yatarken olctum.cekistirmedim kabataslak bi fikrim olsun diyedaha yapmam zaten,surekli biseyoeri kafama takmak istemiyorum....evde ölcmemi de aile hekimligindeki doktor dedi diye ölctum
o nası aile hekimiymiş anacım doktorlar bile sakın diyolar bizim hastanede boy kilo bakarken hemşire soruyo kalça usg si çekilmediyse boy bakmıyoruz diye

Dogru ememiyor sanirim.bugun verdim ama süt gelene kadar damagiyla oyle eziyor ki dislerimi sıktım resmen.disleri varmis gibi isiriyor...neyi yanlis yapiyorum anlamiyorum,kendimi sıktikca sütüm de gelmiyor
Göğsünün siyah yerini tam ağzına alması gerekiyor emzirmeden önce sütünü biraz sağıp indirsen direk emmeye başlar belki öyle biraz daha rahat olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…