2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bende soda ayran, soda kefir içiyorum arada.. sıcaklardan ne yapacağımızı şaştık.. tadi çok güzel olmuyor ama
Valla canımcım benim az çok yazdıklarımdan sadece su içebildiğimi biliyorsunuz ben artık az yemeye de içmeye de alıştım. Benim derdim bu karın sertleşmesi. Nette erken doğum falanda yazıyor. Yorulmayacaksın diyor doktor. Çocuklarım 7.30 kalkıyor. 10 da oğlumu yaz okuluna bırakıp 12.30 da alıyorum. 3.50 de güreş için spora götürüp 6 ya kadar bekliyorum bahçede bankta eve git Bi daha gel Bi daha git hiç gözüm yemiyo. Küçük oğluma yapma etme nidaları elini Bi yere sürse sil sürekli. Eve geliyoruz benim pertim çıkmış. Bunların hepsini yürüyerek yapıyorum ve oturur vaziyette kalıyorum çok ağrım oluyor.

iyi bari ya içime su serptin canım,ben başka hiçbir testimi yaptırmadım bilerek. Detaylı önemlş geç kalmak istemedim.
Normalde kacinci haftada yapilmasi gerekiyor ki?ya bide nerde yaptirdigimiz farkediyor mu?bunun sonucunda bize bisey verioiyormu kendi doktorumuza bisey goturuyormuyuzya da sadece detayliya bakan doktorun soyledikleri yeterli mi

Normalde kacinci haftada yapilmasi gerekiyor ki?ya bide nerde yaptirdigimiz farkediyor mu?bunun sonucunda bize bisey verioiyormu kendi doktorumuza bisey goturuyormuyuzya da sadece detayliya bakan doktorun soyledikleri yeterli mi
18-23 arası deniyor ama doktorlar 21-23 arasını daha çok tercih ediyor. Perinatolog veya radyolog yapıyor, perinatolojiye gitme imkanın varsa daha iyi tabi. Herkeste nasıl oluyor bilmiyorum ama bana ölçümlere dair 3 4 sayfalık bir rapor verdi. Kendi doktoruma henüz göstermedim bir hafta içinde gitmeyi planlıyorum, gitmişken şeker yükleme testini de yaptırayım diye. Başka bir sorunuz?

Sen zaten o kadar tempolu bi gün geciriyorsun ki, yoruluyordur vucudun, bebekte o yüzden tepki olarak sertlesiyordur kuzum

Sen zaten o kadar tempolu bi gün geciriyorsun ki, yoruluyordur vucudun, bebekte o yüzden tepki olarak sertlesiyordur kuzum
Doğru diyorsun valla canm ama şükür ki yinede Bi şekilde idare ediyorum. Benden kötü durumda olup yatakta hamilelik sürecini geçirenler var benim durumum çok çok iyi işlerimi halledebiliyorum. Allah ıma binlerce şükür. Şöyle Bi düşündüm de yapabilmekten şikayet etmişim. Rabbim affetsin. Meleklerimizi de bize bağışlasın. Ya sen ayrıntılıya girdin cinsiyet aynı demi değişme vs olmadı. Ben tedirginim hani kızım olcak dedim falan oğlum olursa da çok çok çok mutlu olurum. Karnımı bile kızım diye seviyorum. Normal usg gördüğün gibi gördün demi hani bak burda erkek olsaydı gözükürdü falan diye anlattı mı doktorun. Benim 16 sında inşallah sağlıklı olduğunu öğrenirim bebeğimin.

Kuzum değişmedi önceden %90 diyordu ayrıntılida %100 dedi artık.. bide kordondan dolayı erkek deyip kız çıkıyor sonradan ama kız deyip erkek kolay kolay olmuyor.. benim Ilk gebeligimde erkek bebekti 16 .haftada netti polisi yumurtaligi bariz gözüküyordu.. seninde degiscegini sanmıyorum canimmm ayyy son 10 günün kalmış sağlıkla gör bebegini❤

Ben iki doz biontec oldum yan etki Vs yaşamadım şimdilik sorun da görünmüyor umarım şifa olur
Tesekkurederim bende onumuzdeki hafta aşı vurulmayı düşünüyorum kovit geçirmiştim ben bu ay 6 ay doldu önce kararsız kaldim vurulup vurulması konusunda simdi vurulması diyorum ins sifa olur bakalim

Ya canımcım valla hiç Bi zaman cinsiyet olayında şunum olsun diye ısrarım olmadı. Kuzenimin iki kızı var oğlu olsun diye çocuk yapmış sanki siparişle oluyor ve bu tarz şeyler beni kızdırıyor. Kızım olsun diye dua edenler beni daha çok mutlu ediyor. Oğlu var böyle konuşuyor denmesin ama ben kız çocuk isteyen babaları vs görünce doğacak kızları çok şanslı be diyorum. Erkek Çocuk zaten hep isteniyor. Kızlara kıyamıyorum hayatta çok ayrıcalıklı olmadığımız için belkide. Oğullarım küfür bilmez bana ev işlerinde yardım eder ki eşim cam siler bulaşık yıkar. Bana diyolar kız gibi çocuk yetiştirme az küfür etsin sal sokağa ama bilmiyorlar ki kızımı da hayata güçlü hazırlıcam sporcu yetiştirip kimseye eyvallahı olmayan güçlü çocuklar yetiştiricem.Cinsiyet konusunda Sadece şöyle net Bi alışverişe giremiyorum. Her yerde göğsüm kabarık kızım olcak yaaaa diyorum.

Valla ben tee ilk duyduğumda başladım alışverişe, her gittiğimde kontrole korkuyordum değişecek diye çok şükür değişmedi.. tabiki sağlıklı olsunlar rabbimden gelene razıyız

Sinovac olanları gördük 3. Doz için biontec oldular.. çok koruyuculuğu yok gibi..ben asi olmadım ama ol derse doktorum biontec olurum canimm.
Esimde biontech ol diyor doktorum sinovack önerdi aslında tek doz olayım diyorum nede olsa bir kez geçirdim diğer dozuda dogum sonrası tek doz olursam biontech sanirim tetenoz aşısı olucam 11 inde 10 gun sonrada kovit aşısı olurum artik

Evet ya,10 gundur memlekete geldim.gelirken birseyim yoktu simdi bildigin hamileyimacaba ailemleyken daha mi hamilelige odaklandim diye dusunmuyor degilimzorluyor da beni sagolsun
valla ben de son bir haftada epey bir büyüme var hanile moduna girdimolabilir aile yanında rahatlık var sadece hamileliğe odaklanmış olabilirsin

valla 20-22 arası diyorlar en uygunu da ortadı diyorlar değişik söylemler varsonraki aşamaları bendr bilmşyorum yaşayıp öğreneceğiz

Tetanoz olunca 1 ay sonra filan olursun belki onu bi doktoruna sor canim

Yaaben memleketteyim de,21.haftada burda olacagim.sonra yasadigim yere donecegim.gidince yaptirsam cok mu gec olur diye dusunmustum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…