2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

İki hamileliğimde de 9 ay +3 ay bekledik. Hamilelikten sonrada dikişlerimden çok korkup yapamıyorum 🤩🤩Ben normal doğum yapıyorum ama son aylarda ilişki önerilmiyor enfeksiyon kapma olasılığın yüksek ve zamanında tedavi edilmezse bebeğine enfeksiyon geçiyor ya da geçmesin diye sezeryana alınıyor. Çok dikkat edilmesi lazım hamilelikte ilişki olayında. ☺️
benim doktorum da tam tersi 38. haftadan sonra gün aşırı önerdi ilk hamileliğimde normal doğumdu. Şimdi de ilk haftalardan beri sorun yok rutine devam edebilirsiniz dedi.

Kızlar çok affedersiniz ama bişey sormak istiyorum benim gögüslerim felaket kaşınıyor sizlerdede yaşayan varmı gerçekten kaşımaktan yara olacaklar diye korkuyorum...
Bir ara benimde öyleydi çatlak kremi nemlendirici sürdüm hala da ara ara sürüyorum bikaç güne geçti kaşıntisi

benim doktorum da tam tersi 38. haftadan sonra gün aşırı önerdi ilk hamileliğimde normal doğumdu. Şimdi de ilk haftalardan beri sorun yok rutine devam edebilirsiniz dedi.
Benim doktorum 9 ay yasak diyor. Ben sordum ilk başlarda düşük riski sonra enfeksiyon riski dedi. Sonra Bi kaç araştırma yaptım böyle bir risk varmış. Hamilelikte mantar enfeksiyon riski daha da yükselirmiş. Prezervatifle önerilirmiş. Normal hayattan yola çıkarsak ilişki sonrası yanma vs aralıklarla yaşayıp akıntımızın rengi değişebiliyor ama bunu ilaç kullanmadan da atlatabiliyoruz birde bunu hamileyken geçirsek daha riskli. Ben son ayda idrar yolu enfeksiyonu geçirmiştim ilaç kullanmıştım. Doğumuna kadar bunu geçirmeliyiz yoksa doğumda bebeğe geçme riskini alamayız demişti. Normal doğum olayına gelirsekte her kadının vücudu ağrı eşiği çok farklı. Ben perine masajı hurma merdiven in çık ev işleri dibine kadar yaptım sonuç hiç sancım çıkmıyordu kasılmam yoktu. Suni sancıyla doğum yaptım iki kere. Onda işe yarayan bende yaramayabilir bende yarayan ona sonuç vermeyebilir. Doktorlarda aldıkları eğitimi farklı yorumlayabilir. ☺️

@dünyamutlu kuzum listeye ekledim seni, yaş? Kaçıncı çocuk? Kalp atışı keseyi görme haftası? Bunları da verirsen ekleyim

Kızlar , merhabalar. Uzun süredir buralara hiçç bakamadım. İş yoğunluğu , bulantılar falan derken zaman kalmamışşş. Yeni gelen arkadaşların hepsi de hoşş geldii :cool: Nasılsınız? İnşallah herkesin keyfi de bebişi de iyidir. Ben uzun yolculuğa da çıktım . Şuan 13+6 dayım. Yolculuktan sonra henüz kontrole gidemedim. Aşırı merak ediyorum . Bi taraftan da tedirginim iyi mi diye.3 Gün bakalım geçecek mi 🙊 Güzel düşünelim hep güzel olsun. :-)

1623933225347835524469544900968.jpg
kizlar 12+2 ymisiz kiza benziyor dedi.sizce de kiz mi acaba😊

Kızlar , merhabalar. Uzun süredir buralara hiçç bakamadım. İş yoğunluğu , bulantılar falan derken zaman kalmamışşş. Yeni gelen arkadaşların hepsi de hoşş geldii :cool: Nasılsınız? İnşallah herkesin keyfi de bebişi de iyidir. Ben uzun yolculuğa da çıktım . Şuan 13+6 dayım. Yolculuktan sonra henüz kontrole gidemedim. Aşırı merak ediyorum . Bi taraftan da tedirginim iyi mi diye.3 Gün bakalım geçecek mi 🙊 Güzel düşünelim hep güzel olsun. :-)
Evet kuzum uzun zamandır yoktun. Hoz geldin. Inşallah iyidir bebiş, cinsiyeti de öğrenirsin ❤ bakalım ne olacak annesi❣🙏

X