2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bn kullaniyorum canim kac haftalik oldun sen
13+3 haftalik oldum megis isminde bi vitamin yazdi doktor içinde 30 gunluk balık yağı 30 gunluk vitamin var.Balik yağışı akşam yatmadan içiyorum sıkıntı olmuyor ama vitamini sabah alıyorum o mahvediyor beni bulantı kusma hiçbirsey yiyemiyorum.Hep bakıyorum d vitamini herkese veriyorlar bana neden yazmadi acaba d vitamini de düşük.Aile hekimi yazarmi acaba?

D vitamini bana da henuz verilmedi.
Perinatoloji dediginiz gibi doktorunuz yonlendirdigi taktirde sisteminizde acilip randevu alinabiliyor

Kızlar dün aşı çıkanlar, aşı olacak mısınız? Yoksa doğumu bekleyecek misiniz? Dünya sağlık örgütünün yaptığı açıklamada mRna aşılarında 36bin kişiye yakın hamile denek olmuş. %13,9’u düşük yapmış, sağlıklı doğanların %10’u erken doğmuş. Ama bu oran aşı olmayan kadınlarla da hemen hemen böyleymiş. Yani doktorlar “hamile kadının kendisine bırakacağız kararı” dediler. Ben şahsen doğumu beklemek istiyorum. Aşı mutlaka olacağım tabi ki ama şu an bebiş için korkuyorum, 36bin kişi deney için çok az geliyor kulağıma :KK43: Arkadaşlarımın kadın doğumcuları da hep doğumdan sonrasını önerdi. Siz ne düşünüyorsunuz?
Bende olmayı düşünmüyorum dünya saglık örgütü ilk açıklamasında kesinlikle önermiyoruz demişti

İki hamileliğimde de 9 ay +3 ay bekledik. Hamilelikten sonrada dikişlerimden çok korkup yapamıyorum 🤩🤩Ben normal doğum yapıyorum ama son aylarda ilişki önerilmiyor enfeksiyon kapma olasılığın yüksek ve zamanında tedavi edilmezse bebeğine enfeksiyon geçiyor ya da geçmesin diye sezeryana alınıyor. Çok dikkat edilmesi lazım hamilelikte ilişki olayında. ☺️
Enfeksiyon olayını bilmiyordum.önceki hamileliğimde iki Dr gidiyordum ikiside böyle bi uyarıda bulunmadı.normalde birde bende rahim ağzı yaralarım vardı olsaydı ondan da olurdu diye düşündüm :işsiz:

Enfeksiyon olayını bilmiyordum.önceki hamileliğimde iki Dr gidiyordum ikiside böyle bi uyarıda bulunmadı.normalde birde bende rahim ağzı yaralarım vardı olsaydı ondan da olurdu diye düşündüm :işsiz:
Benimde yara var Bi işlem uygulanması gerekiyordu. Doğumdan sonra yaptıracağım. Bu yüzden çok fazla akıntım var ve enfeksiyon riski böyle olunca daha da artıyormuş. Sende çok dikkat et.

Kızlar çok affedersiniz ama bişey sormak istiyorum benim gögüslerim felaket kaşınıyor sizlerdede yaşayan varmı gerçekten kaşımaktan yara olacaklar diye korkuyorum...

Kızlar çok affedersiniz ama bişey sormak istiyorum benim gögüslerim felaket kaşınıyor sizlerdede yaşayan varmı gerçekten kaşımaktan yara olacaklar diye korkuyorum...
Ağrı sızı tamam da kaşıntı normal gibi gelmedi bana. Bende de sadece dokununca ağrı var, onun dışında bir şey yok. Bir doktora sor derim ben.

X