2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın kızlar 11+5 te pazartesi doktora gittiğimde doktor burun kemiğini üstünde durmasına rağmen göremedi, çıkarken de bana mutlaka hatırlatın burun kemiğine bakacam bı dahakine dedi.Tabi ben ne olduğunu anlamadığım için tmm dedim endişelenmedim. Dün aklıma geldi neden yok diye, down sendromu çocuklarda burun kemiği ya olmaz ya da normalden kısa olurmuş
İkili test yapmak istemedim var mı başına gelen çok endişeliyim

Benim burun kemiği ve ense kalınlığı normal çıktı Ultrasyonda. Ama 2li tarama riskli çıktı. Siz neden yaptırmadınız 2li tarama.

Şimdiden üzülüp bebeği da üzmeyin. Bir sonraki kontrolde doktorunuz tekrar inceler, olumsuz bir şey görürse gerekirse amniyosentez yapar.. ama haftası çok küçük bazen cihazdan ya da bebeğin pozisyonunundan görünmeyebilir kuzum. Sen içini ferah tut. Rabbim sağlıkla versin yavrunu

Hayır kullanmadım geçmişti son 1 haftadır tekrar başladı bütün belirtiler sanki 2. ye hamileyim düşüün o derece bünyem çok zayıf düştü aksine hiç kiloda alamadım bu zamanda ama kahvaltı yapıyorum midem bulanıyor daha sonra hiç birşey yiyemiyorum sonrasında elim ayagım titriyor

Bazilari azaliyor bazi yeni belirtiler ekleniyor Tiksinmem bulantim devam ediyor. Ilac ictigim surece iyiyim. Agri yorgunluk uyku hali tansiyon dusuklugu de devam. Olacak bunlar her sey bebisler icin

Insanin kendi kendine nazari degiyor
Gogus acim azaldi,dolgunlukta azaldi sanki.bulantim ayni.baska da birseyim yoktu zaten.gogus sızim geri gelse hic sikintim kalmayacakacile mi gitsem bakarlarmi ultarasonda diye dusunuyorum

Gogus acim azaldi,dolgunlukta azaldi sanki.bulantim ayni.baska da birseyim yoktu zaten.gogus sızim geri gelse hic sikintim kalmayacakacile mi gitsem bakarlarmi ultarasonda diye dusunuyorum
Cnim bendede gogus agrisi bitti hatta gecen haftadan beri yok.evet acile gidersen bakarlar ama daha iyi bi bahane mesala agrim var diyebilirsin

2li tarama testi yaptıran var mi kızlar. Benim biraz riskli çıktı. Free beta hcg kaç çıktı yaptıranlar cevaplayabilir mi acaba.
free beta 30 papp a 4 NT: 2. sanırım beta hcg yüksek papp a düşük olursa riskli oluyormuş. Senin kaç sonuçların. istatistik olarak kaçta kaç görünüyor önemli olan o mesela benim 10.000 de 1 çıktı.

Papp a 1.65 düzeltilmiş mom 1.14
Free beta hcg 199 düzeltilmiş mom 4.25

Yüksek sanırım baya

Meraba kızlar benimde bugün kontrolüm vardı 13+6 ultrasonda herşey normal çıktı çok şükür ense, burun kemiği normal tarama testi istemedim. Cinsiyeti öğrenemedik malesef Bi türlü uygun poz vermedi ne kadar oynatmaya çalışsa da doktorum 1 ay sonraya kaldı

Yaatum gun mu suruyor bulantiniz peki.bulanti cok kotu ,bitiriyor insani resmen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…