Annemi tanıyamıyorum kimsesiz gibiyim

Ben annenizin yaptığı bir şey görmedim çok abartıp küçük emraha bağlamışsınız,erkek evlendirilirken daha çok para gittiği için sağ anne baba ev satmış,sağ anne payına düşen dükkan parasını size yollamış ne alaka ??Kadın sağ kendine neden kullanmıyor??.. Ben tam aksine ortalamanin üzerinde bir anne baba gördüm bu jenerasyona göre
Ben annenizin yaptığı bir şey görmedim çok abartıp küçük emraha bağlamışsınız,erkek evlendirilirken daha çok para gittiği için sağ anne baba ev satmış,sağ anne payına düşen dükkan parasını size yollamış ne alaka ??Kadın sağ kendine neden kullanmıyor??.. Ben tam aksine ortalamanin üzerinde bir anne baba gördüm bu jenerasyona göre
Okuduğunuzu anlamadığınızı düşünüyorum. Bilmem kaçıncı yüzyılda erkek kız ayrımı yapılıyorsa yaşamayalım bu hesaba göre? Anlattığım gayet açık. Ev satıldı tamamı erkek kardeşimindi. Babamın arabası satıldı. Ondan da tek kuruş pay almadım. Dükkan satıldı ondan da almayacaktım. Bunlar miras değil eve bir para girdiğinde paylaşmak için birilerinin ölmesini mi beklemeliyiz. Kendine kullanmıyor çünkü düzenli geliri var.

Bebeğiniz için çok üzüldüm.ben de yakın zamanda kurtaj olmak durumunda kaldım.o yüzden hala hassasım.benim annem de öyle o kadar kırgınım ki.biz Bebeğin kalp atışı olmadığını öğrendik ve doktor doktor gezip ne yapcaz diye düşünürken. Beni arayıp yeğeninin çocuğu rahtsizlanmis onu anlatıyor bana.yani daha çok ağlayim diye mi anlattın bunu bana dedim kapattım telefonu.
Yani önemli olan annemin dertleri.uc gün konuşmadım .aradı beni diyorki kardeşine söylemedim. Daha önce ciddi bir rahatsızlık geçirmişti kardeşim.niye diyorum üzülmesin diyeymus.cunku ben dert babasiyim.ben taştan yapildim.annemin evladı değilde arkadaşıyım sanırım.
Bizimanneler böyle malesef.bazen diyorum ki iletişimi tamamen keseyim
O kadar iyi anlıyorum ki. Başınız sağ olsun

Malesef birçok aile erkeğe destek olmak zorunda ama kız çocuğa birşey yapmaya gerek yok şeklinde düşünüyor. Cehalet deyin, kültür deyin bu böyle.
Aileniz haksızlık yapmış evet ama o senin çocuğun bu değil mi demek eşinize düşmez.
Annenizle aranızdaki tüm bağları koparmak istiyorsanız koparın ama bu konuda eşinizin dolduruşuna gelmeyin.
Yarın öbür gün eşinizle bir sıkıntı yaşarsanız iyi kötü yine anneniz yanınızda olacak.
Artı sigara içme demiş eşiniz. Ha dışarıda iç gel dese anlarımda insanlar avuçla para döküyor sigarayı bırakabilmek için. Bağımlı birine 3 gün sigara içme demek ayrı bir mantıksızlık.
Eşiniz çok iyi niyetli gelmedi bana. Sizi yalnızlastirmaya ya da kendine muhtaç hale getirmeye çalışıyor olmasın, dikkatli olun.
Haklısınız eşime düşmez ama haksızlık yapıldıkça sindiremedi. En sonunda bir yerde dur demek zorunda kaldı çünkü onların yıktığını hep o tamir etmek zorunda kaldı. Artı iki çocuğum vardı ikisi de küvezdeydi defalarca uyardık daha öncesinden sigara konusunda. Ama ısrarla sigara içip yanıma gelip oturunca ben de o kokuyu soluyunca tekrar söylemek zorunda kaldı. Eşim o kadarının zaten bilincinde olan Bi insan. Kolay kolay kimseyle bu şekilde konuşmaz

anne olarak tek olan evimi asla satmam. anneniz babanız en büyük hatayı orda yapmışlar. Hadi olur 2 3 evi satsın ama ikiye bölsun sizde evlatsaniz öyle yapması gerekirdi. baba öldükten sonra araba niye satılıp abiye verilmiş ki? ben olsam onu da yapmam. satarsam da kendime ayırırım. oglumdan başka evladım yok mu? bu evlat ayrimini asla ama asla kabul etmiyorum. yerinizde olsam ne abimle ne de annemle görüşürüm. benim annem memleketten getirdiği cevizi bile kase kase ölçerek veriyor bizlere. haklarımız birbirine geçmesin diye kaldı ki evi satıp birimize verecek. hakkaniyetli olmak çok ayri bir olayve maalesef herkes bunu beceremiyor

Anne baba sağsa erkek evlatta da sağ. Erkek evlada ev satıp kız evlada bir toplu iğne kadar düğününde destek olmuyorlarsa kusura bakmayın da buz gibi evlat ayrımı vardır. Ayrıca abisi evlenmemiş. Buna rağmen o parayı anne baba kendileri almamış, madem evi sattık bari iki evladımıza bölüştürelim dememiş, oğullarına hibe etmişler. Bir ev en az 2-3 milyondur bu zamanda. Sonra da dalga geçer gibi, sadaka verilir gibi kızlarına 200 bin verilmiş vicdan susturmak için. Hiç vermeseler daha iyiydi. Birine ev parası, diğerine 200 bin. Komik cidden. En az 10 kat fark var. Adam ev parasıyla iş kurmuş, batırmış. Elde para da yok şimdi. E bu adam evlenmemiş, bir de evlenirse ona da ayrıca masraf yapılacak. Belki borca harca sokacaklar kızı. Bir de ordan haksızlık.

Hadi her şeyi geçtim. Maddi olarak haksızlığa uğrattınız kızı. Bari manevi olarak yanında olsaydınız? Lohusa kızı varken estetik ameliyat olması şart mı yani? Çok mu acil gözünden estetik olması? Bari annem var deyip iki gün rahat etseydi kadıncağız. Ama o da yok. Eeee, o zaman nasıl ortalamanın üstü oluyor anlamadım. Küçük Emrah’a bağlayan yok ama haksızlığa uğramış, üzülüyor. Kadıncağız da gayet yerinde bir tepki vermiş. Hatta az bile söylemiş. Ben olsam bu kadar bile sakin kalmazdım sanırım.

Ha bir de kızlarına verecekleri paranın içinden toruna altın almış annesi. Bu kadarına da pes diyorum artık. Yani totalde bakarsanız ne kızına ne torununa hiçbir şey yapmamış demektir. İnsan biraz utanır şu hareketi yapmaya.

X