2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İkili taramada beta benimde 137 çıkmıştı. Acaba cinsiyetin bi ilgisi var mı? Benim daha doktora gitmeme 1 ay var öğrenmek için hiçbir şey söylemedi cinsiyetle ilgili. Çok merak ediyorum bende. Cinsiyeti öğrenen anneler betayla bi ilgisini gördünüz mü siz?
Benim 20 çıkmıştı ama tutmadı çünkü kızım olacak o pek güvenilir bir yol değil canım

Benim Ağustos başı gözüküyor ve okullar ben 33. Haftamdayken yaz tatiline giriyor o yüzden ben kullanamayacağım sadece doğum sonrası 2 ay var öncesi güme gidiyor😅
Yaa ben hep 37ye uzatirim diye dusunuyordum simdi siz yazinca ben 32olmadan tatil oldugunu fark ettim😔 eee uzatamayacak miyiiz su an cok buyuk hayal kırıklığına ugradim yaa

Normaldir canım benim de bazen sert bazen yumuşak, endişelenme. Benim de göğüs hassasiyetim hiç yok mesela, büyümesi de durdu gibi. Ama takmıyorum :)) yoktur bişey
Benim gogsumde normal 8 haftadan sonra yumusacik oldu meme uclarima dokudugumda biraz sizi oluyor okadar bir de benim ilk gebeligimde 8/9 haftalikken gogsumden sivi cikiyordu simdi tik yok ama gercekten bu karin yumusakligindan korktum

Benim 48 ve erkek bende tuttu 😊

Benim beta 70 üzerindeydi hatta 100 küsürlerdeydi ama oğlum olacak. Sadece ramzi teorisi doğru çıkmıştı bana yoksa kalp atış hızı beta falan hepsi kız gibi gösteriyordu :)

Benim 20 çıkmıştı ama tutmadı çünkü kızım olacak o pek güvenilir bir yol değil canım
Bende kız hissediyorum.. ramzi teorisine göre erkek 11. Haftanın ultrason görüntüsüne göre kız 😅 belki betadan da bir şey yakalarım dedim ama ihtimal yok gibi. Yine sabra düştük :)

Bulantı ve kusma için sadece gaviscon şurup verdiler bana. Ekmeği çıtırdatıp peynirle yemeye çalışın, ya da çıtır ekmeği zeytinyağına limon sıkıp yiyin. Mide toparlansın. Küçük kase ılık bir mercimek çorbası tüketebilirsiniz. Ben midem çok kötü olduğunda patates haşlayıp üzerine az tuz ekip yedim iyi geldi. Mide biraz yiyecek gördükten sonra gaviscon için. Durduktan sonra da az az su için . Keşke doktora gitseniz.

Haftada 15’te ne var ne yok bakılıyor. Haftalık bile çok değişim oluyor (haşimatoyum).
kasımdan beri çok zaman geçmiş içim rahat etmezdi kesinlikle yeni tahlil verirdim. O sırada başınızı çevirip öbür tarafa bakın. Sonrasında biraz oturun, şekerli bir şey yiyin-için.
Teşekkür ederim. Kardan dolayı gidemedik maalesef ama yarın gitmeye çalışacağım. 🌸

Yaa ben hep 37ye uzatirim diye dusunuyordum simdi siz yazinca ben 32olmadan tatil oldugunu fark ettim😔 eee uzatamayacak miyiiz su an cok buyuk hayal kırıklığına ugradim yaa
Ben 24. Haftada idari izne ayrılıp bir aksilik olmazsa 32 de calisabilir raporu vermeyi düşünüyorum.. 1 temmuza kadar 2,5 hafta çalışmış olacağım doğum sonrası için bir hafta bile çok kıymetli bir de belli mi olur belki bir iki hafta telafi eğitimi olur onları da ekleriz.. En başta önceliğim sağlık tabi ki süreç ne gösterecek bakalım..

Benim gogsumde normal 8 haftadan sonra yumusacik oldu meme uclarima dokudugumda biraz sizi oluyor okadar bir de benim ilk gebeligimde 8/9 haftalikken gogsumden sivi cikiyordu simdi tik yok ama gercekten bu karin yumusakligindan korktum
Ben de tam tersi sert olunca korkuyorum dimm size, kasılma oluyo diolar öyle ben ilk gebeliğimde tetenoz aşısı vurdurmaya gittim bu ne dedi ebe kasılman var taş gibi karnın diyip hastaneye yolladı. Yani demem o ki iyi ki yumuşamış bence karnınız🙏

Ben de tam tersi sert olunca korkuyorum dimm size, kasılma oluyo diolar öyle ben ilk gebeliğimde tetenoz aşısı vurdurmaya gittim bu ne dedi ebe kasılman var taş gibi karnın diyip hastaneye yolladı. Yani demem o ki iyi ki yumuşamış bence karnınız🙏
Yok canim normalde de okadar sert degil ama bu defa cok falzla yumusak oldu karin sertligi kabizliktan da oluyor malesef onu cok yasadigim icin biliyorum kasilmalar o yuzden oluyor ama sukur hergun wc gitmedemde 2 gunde bir gitmeye basladim ve rahatim ama sabahlari kalkiyorum cok yumusacik karnim buda normalmis ama tabi kendime gelince bir tik sertik oluyor bugun oda yoktu diye korktum cunku cok az kahve rengi akintim var doktor soyledi zaten olacagini rahimde kan pihtisi var kendinden patlar dedi ama yine de isan korkuyo

Rapor almak oyle kolay mi sanıyorsunuz hanimlar? Aile hekimleri 2 gun bile rapor vermeye endise ediyorlar. Ben oglumda ucretsiz iznimin tamamını kullandim gene ayni seyi yapicam mecbur kalirsam. Diger devlet memuru arkadaslarimdan ucretsiz izin alamayacak durumda olanlar da maalesef bebekleri 3 aylik bile olamadan ise basladilar

Doğumu yazan gelen ögretmenlerın doğum oncesi izinlerini yandığını bilmiyordum. Allah yardımcınız olsun. şuan zaten esnek çaloşmadayız. Oğlumda 37. haftaya kadar çalışmıştım eğer saglığı ız el verirse 37 e kadar çalısıp doğum oncesi ve doğum sonrası izinlerini birleştireceğim 4 ay oradan olacak benim Dr 10+ 10 olmaz kaydıyla rapor vermişti 3.5 yıl once bakalım veriyor mu halen (tahminimce vereceğini düşünüyorum çünkü özel) geçen yıldan 11 gün, bu yılda 20 günlük iznim var. saglık ovahından da 1 hafta alırım. mazeret izni de var zaten bunlar bıtene kadar 6 aylık oluruz inş
Bu arada bizim kurum da iş yoğunluğu yok o yuzden amir de sıkıntı yapmıyor. oğlumda öyleydı
Bu benim hesabım bakalım hayat bana ne getirecek

Doğumu yazan gelen ögretmenlerın doğum oncesi izinlerini yandığını bilmiyordum. Allah yardımcınız olsun. şuan zaten esnek çaloşmadayız. Oğlumda 37. haftaya kadar çalışmıştım eğer saglığı ız el verirse 37 e kadar çalısıp doğum oncesi ve doğum sonrası izinlerini birleştireceğim 4 ay oradan olacak benim Dr 10+ 10 olmaz kaydıyla rapor vermişti 3.5 yıl once bakalım veriyor mu halen (tahminimce vereceğini düşünüyorum çünkü özel) geçen yıldan 11 gün, bu yılda 20 günlük iznim var. saglık ovahından da 1 hafta alırım. mazeret izni de var zaten bunlar bıtene kadar 6 aylık oluruz inş
Bu arada bizim kurum da iş yoğunluğu yok o yuzden amir de sıkıntı yapmıyor. oğlumda öyleydı
Bu benim hesabım bakalım hayat bana ne getirecek
Normal rapor sıkıntı olmaz cnm 1 haftadan ne olacak. Ama heyet raporu cok zor benim bir suru tanidigim dr akrabam olmasina ragmen alamamistim. Hangi kurumdasin?

X