2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
günaydın herkese.
bebek bakımı ile ilgili endişeli olduğunuzu görüyorum ama hiç kafanızda kurmayın bence annelik içgüdüsel birşey ne bezini bağlamayı ne kucağına alıp pışpışlamayı kimse göstermedi bize.
ilk gece yanımızda ebeveynlerimizden de kalan olmadı ama biz çok rahat baktık bebeğimize.
ilk günden itibaren eşimin 5 günlük iznini ve akşamları saymazsak oğluma ben hep yalnız baktım hiç de zorlanmadım.
sadece emzirme kısmı mesele. emmeyi reddedebiliyorlar. o konu çok mühim umarım sizler o konuda sıkıntı yaşamazsınız. ben bir haftada gece gündüz uğraşarak çözmüştüm bu problemi sonrasında oğlum tam 25 ay emdi :)

Merhaba herkese ,
12+6 günlük olduk bugün. Tam zorlu dönemi atlatıyorum derken dünden beri midem bulanmaya başladı. Bu haftaya kadar hiç kusmadım. Arada midem bulandı ama kısa süre ve hafifti.
şimdi nereden çıktı bu bulantılar zaten ciddi anlamda kusma fobim var. Yenemiyorum bir türlü.
ilk hamileliğimde bu haftada kesilmişti bunda da şimdi başlıyor
normal mi bulantılar , bu haftadan sonra başlar mı , doğuma kadar sürer mi

Oluyor canim benim 2. hamileligimde 3. aydsn sonra baslamisdi bulantilar bunda hamile kaldigimi ögrenir ögrenmez basladi hala aksamlari geberiyorum

Oluyor canim benim 2. hamileligimde 3. aydsn sonra baslamisdi bulantilar bunda hamile kaldigimi ögrenir ögrenmez basladi hala aksamlari geberiyorum
Peki 3 aydan sonra doğuma kadar sürdü mü
Bulantı gerçekten hamileliğin en zor yanı. İlkinde ilk 3 ay mahvolmuştum. Hastanede yattım günlerce bulantıdan. ama kolumda serumla bile bulanırdı.
sende aylardır çekiyorsun demek inşallah bir an önce biter de keyifli günlerini yaşarız hamileliğin

9 sene oluyor pek hatirlamiyorum ama bir kac ay surmusdu,, tabi herkesde ayni degil bence..simdiki hamileligim kadar zor degildi. Bunda adetime 1 gun kala basladi 14 haftalik olucak hala devam ediyor gercekden cok zor bulantilar insallah gecer seninkide benimde hastaneye yatmam gerekirdi ama koronadan dolayi istemedim Gunduz azaldi sukur ama aksama dogru tam gaz devam ediyor

Ben de gördüm gibi bişey pipiye benzettim. Kendi bebeğimin erkek olduğunu gösterdi doktor üzerine pipi yazıp otorafını verdi ultrason fotosu benziyor.

İnşallah geçer bir an önce

Slm canlarim size birsey sormak istiyorum ruyamda tanidigim bir yasli kadin var kendi birsey yapmis ne oldugunu soylemeyecegim ve bir evde misafirdik ve o kadin bana ikram etti yedim cok begendim gel evde de yap dedim cok guzel olmus dedim bunun bi anlami varmi acaba

Arkadaşlar selam bugün Fetal DNA testi sonucumuz gelmiş Çok şükür her şey temiz Her sonucumuz normal

Benim bebeğim de Erkek.

2. Oğlum olacak Allah'ın izniyle
cok sevindim canim allah tamamini erdirsin insallah saga slsalim kucagina da alirsin

Merhaba bunların hepsi boş evhamlar sonuçta her çocuk bir şekilde büyüyor. Ben ilk çocuğumu doğurduğumda daha önce kardeşimle yaş farkım var ona bakmıştım çokta kitap okudum ama doğduktansonra öyle bakakaldım. Beşiğe yatırdılar uyandırmaya korktum. Sonra ebe geldi bu kadar saattir altına bakmadınız mı diye kızdı sonra emziriyorum sandım ama çocuk ağzını mememe dayayıp uyuyormuş. Gerçekten emmeye başladıktan sonra anladım emziremediğimi. Bunun gibi bir sürü şey.
Lohusayken keşke bu çocuğu bir daha doğursam ve yaptığım hataları tekrar yapmasam diye düşünüyordum sanki mümkünmüş gibi.
Yani ne kadar hazır hissederseniz hissedin birşeyler doğumdan sonra kontrolden çıkıyor. Oluruna bırakmak rahat olmak lazım galiba.

Yani boş evham demeseniz daha hoş olabilirdi ama herkesin bakış açısı farklı ne yazık ki rahat bir insan hiçbir dönemimde olamadım evham yapmayan rahat insanlara da ayrıca hayranım. Her çocuk elbette bir şekilde büyüyor önemli olan onu nasıl büyütebildiğin eğitebildiğin herşey küçüklükten şekilleniyor. Sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almanız dileğiyle

Arkadaşlar selam bugün Fetal DNA testi sonucumuz gelmiş Çok şükür her şey temiz Her sonucumuz normal

Benim bebeğim de Erkek.

gözünüz aydın sağlıkla gelsin minik oğluş :) erkek anneni olduğumdan olsa gerek erkek bebek haberleri beni biraz daha mutlu ediyor sanki :) kızı erkeği hepsi bir tabi sağlıklı mutlu bir hayatları olsunn, harika evlatlar olsunlar inşallahh hepsi

Benim bebeğim de Erkek.

Hadi gözün aydın canım. Hayirlisi olsun.o testte kesinlesiyor simdi dimi?Allah Sağlıkla kucağına almayı da nasip etsin.ben de gecen cuma günü kan verdim fetal dna testi ici. Bekliyorum merakla sonucu.umarim guzel sonuclar alirim bende senin gibi.cok heyecanlı zaman gecmiyor bir turlu.
cuma gunu bana da erkek dedi doktor ani ben erkege benzettim ama yine de erken diye de belirtti nolur nolmaz diye herhaldeA

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…