2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Günaydın kızlar. Düşük riski 12 haftadan sonra azalıyor değil mi? Yani benim şuan 10+3 Allah’ın izniyle 12. Haftadan sonra daha rahat nefes alabilirim sanırım:KK43:
12+5 im hala devam ediyor kanamam😭 yani risk oldumu doktor gecti diyene kadar gecmiyor malesef:KK43: önceki hamileligimdede 5. 6. ayda bile riskim vardi plesentam asagidaydi:KK43: tabi bu bendeki sorunlardi insallah hic kimsede olmaz bidaha yasamaz hickimse

Boyunda kilonda iyi maşallah 🥰 aynen benm annem de kardeşimde sadece karnı vardı onda da bende de 8-9 kg almış bayılıyorum öyle hamilelere sadece karnı olan tabi en önemli şey bebişlerimizin sağlığı alsakta veririz 💙 Bir de annem 54kg ile doğuma girip 4300gr beni normal doğurmuş🙈Bana yaramış hep zayıflıkla bebeğin kilo durumununda hiç alakası yok çok ilginç 🙊
Yok canim benim aynen ki annelerimiz tam da doktorların istedigi gibi kilo almis🤗. Benim eminim gobekle birlikte kalcam da buyuyecek🙈 neyse sağlık olsun ben elimden geldiğince dikkat edicem😁

Ahaha cok dogru ben de suan 10 haftaligim bende de arada gidip gelip memelere bakiyom damarlama varmi tomurcuklar olustumu diye...gebelik namina bisey yok haa bi de 2 kere yogun kasik ve bel agrisi yasamistim o kadar
Canim ben de varım. Cok şükür ne bulanti ne kusma oldu🤲 ben de uyku belirtisi var. Hayatimi uyku modunda yasiyorum😅

inş cok güzel devam eder . bende cok kalkmıyorum. annemdeydim evime geldim hersey ile eşim işgileniyor . ama artık o da bıkmış vaziyette.
tüp bebek benim birde . iş yapıyor ama burnumdan getire getire . akşm cok kötü tartıstık eve 3 kurus fazla girsin diye evden çalışıyordum. artık rapor alıcam 3 hafta . kimseye yaranılmıyor. bu sürecte o kadar yıpranmama ragmen .
evin her işini yapıp kücücük bişey isteyince sürekli istedim oluyomış. Allah büyük böyle bir babaya evlat nasip edecekmi görecegiz. beni yatmaktan cok hamile oldugumu unutup öküz gibi davranmalrı yıprattı.

Maalesef tüm erkekler böyle canım. Özellikle ilk hamilelikte baba adayları çok daha anlayışsız oluyor bence. Tabii olmayanlar vardır.. ama benim eşim de ilk çocuğa hamileyken asla anlayış göstermedi, hiç bir işe el sürmedi. Hatta eşya alımıyla bile ilgilenmedi. Doğsun da sonra alırız demişti inanabiliyor musunuz 😬 Allah sabır veriyor da dayanıyoruz işte bu adamlara. Neyse Allah beterinden saklasın ne erkekler var, yine çok şükür 🙏

inş cok güzel devam eder . bende cok kalkmıyorum. annemdeydim evime geldim hersey ile eşim işgileniyor . ama artık o da bıkmış vaziyette.
tüp bebek benim birde . iş yapıyor ama burnumdan getire getire . akşm cok kötü tartıstık eve 3 kurus fazla girsin diye evden çalışıyordum. artık rapor alıcam 3 hafta . kimseye yaranılmıyor. bu sürecte o kadar yıpranmama ragmen .
evin her işini yapıp kücücük bişey isteyince sürekli istedim oluyomış. Allah büyük böyle bir babaya evlat nasip edecekmi görecegiz. beni yatmaktan cok hamile oldugumu unutup öküz gibi davranmalrı yıprattı.
Hiç canını sıkma bebeğin huzursuz olmasın annelik duygusu bizde hamilelikle başlayan bir mucize ama bu babalarda malesef doğumdan sonra başlıyor. Bebeğinizi kucağınıza aldığınızda her şey değişir Allahın izniyle. Sen dua et bol bol ve eşine de takılma. İlk çocuğumuzda çocuk istiyorum deyince eşim bekleseydik biraz dedi doğunca keşke ilk günden olsaydı bebeğimiz dedi🤭

Baya sayimiz varmis aslinda 🤣ah benim de uykusuzluk asiri derecede uyku duzenim kacti ..gece kac kere uyaniyorum bilmiyorum artik zombi gbi yasiyorum resmen
Evet canim varız bayaa😁. Yaa gece uyanmalari bende de cok oluyor canim daha şimdiden uygun yatış pozisyonu bulamıyorum hemen rahatsiz oluyorum. Belki de psikolojik olarak ben korkuyorum birsey olur mu diye 🙈. Ama gündüzleri bir gorun gozum yarıya kadar kapalı geziyorum😁😁

Maalesef tüm erkekler böyle canım. Özellikle ilk hamilelikte baba adayları çok daha anlayışsız oluyor bence. Tabii olmayanlar vardır.. ama benim eşim de ilk çocuğa hamileyken asla anlayış göstermedi, hiç bir işe el sürmedi. Hatta eşya alımıyla bile ilgilenmedi. Doğsun da sonra alırız demişti inanabiliyor musunuz 😬 Allah sabır veriyor da dayanıyoruz işte bu adamlara. Neyse Allah beterinden saklasın ne erkekler var, yine çok şükür
herkese teşekkürler. ama insan önce duygusal iyilik bekliyor.
Allah yukarda bir kere gık demedim. ki ben ötlegin tekiyimdir igne hastane işlerinde.
Allah büyük allaha havale ediyorum. ama benimde cinnet anım var . yapıp yapıp sonra ben cinnnet gecieince kötü insan oluyorım birde.
birde cocuk için ölüyordu olsun diye . anca ultrasında görünce heycanlanıp aklına geliyor baba olacagı

Umutumut82 Umutumut82 şimdi avcılar has. Randevu aldım Nil hanıma inşallah içime siner 🤲 pazartesi yi beklemek zor olucak hayırlısı inşallah

Icine sinmesi cok önemli. Benim gittigim hastanede 1 doktor var . Adamin baska sehirlerden hastalari kuyrukta ama ben onu degil daha az tecrübeli olanini tercih ettim. Çünkü oglumun dogumunda hasta doktor arasindaki güveni sarsan bir davranışı oldu.

cnm ben henüz test yaptırmadım. kontrole yrn gidicez. yrn bebiş 11+6 oluyor. fetal dna testini de yrn yaptırıcaz. inşallah ölçüm sonuçlarımız iyi çıkar şu ana kdr sakindim ama endişe başladı bende de .
Merhaba. Umarım iyi çıkar sonuclariniz.Testi nerede yatıracaksınız? Ben ikili test yaptırdım. Doktor sonuclar iyi dedi ama yine de yaştan dolayı fetal dna da yaptırsam mi acaba diye düşünüyorum.

Merhaba. Umarım iyi çıkar sonuclariniz.Testi nerede yatıracaksınız? Ben ikili test yaptırdım. Doktor sonuclar iyi dedi ama yine de yaştan dolayı fetal dna da yaptırsam mi acaba diye düşünüyorum.
teşekkür ederim iyi dilekleriniz için . ben özel muayenehaneye gidiyorum drum orada kan alınacağını ve teste göndereceklerini söyledi. maalesef testin nereye gideceğini bilemiyorum o yüzden ama unutmazsam yrn sorarım.
maddi olarak sorun olmayacaksa fetal dna yaptırmanızda fayda var elbette. ikili test maalesef kesin sonuç vermiyor olasılığın düşük ya da yüksek olduğunu gösteriyor.
keşke fetal dna testi ülkemizde de yaygınlaşsa, yurtdışına kan göndermeye gerek kalmasa ne de iyi olurdu.

teşekkür ederim iyi dilekleriniz için . ben özel muayenehaneye gidiyorum drum orada kan alınacağını ve teste göndereceklerini söyledi. maalesef testin nereye gideceğini bilemiyorum o yüzden ama unutmazsam yrn sorarım.
maddi olarak sorun olmayacaksa fetal dna yaptırmanızda fayda var elbette. ikili test maalesef kesin sonuç vermiyor olasılığın düşük ya da yüksek olduğunu gösteriyor.
keşke fetal dna testi ülkemizde de yaygınlaşsa, yurtdışına kan göndermeye gerek kalmasa ne de iyi olurdu.
Keşke olsa ülkemizde. Hatta rutinlesip ikili üçlü yerine herkese o yapılabilse. Eğer sorabilirseniz sevinirim😊 Araştırıyorum internetten ama her firma hakkında olumsuz yorumlar da var. Her ne kadar doktorum hiç bahsetmese de yatırmazsam doğuma kadar aklımda kalacak sanırım.

Bende bugün 2li tarama test sonucumu aldım sanırım akşama doktorumla tlfda konuşacağız test sonucunu ekte ekliyorum sanırım bir sıkıntı yok galiba tecrübeli anneler bakabilir misiniz

Eklentiler

• Screenshot_20210204-140457_Drive.jpg
    Screenshot_20210204-140457_Drive.jpg
    58,9 KB · Görüntüleme: 54
X