2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Biz hastaneden geldik13+0
Ense kalinligimiz 1.1 cikti doktor her sey guzel görünüyor dedi kan da verdik haftaya çıkacak sonuc.
Cinsiyetini de gördü ben bile gördüm yanibacak arasi kalbm kadar temiz doktor %95kiz dedi

Hayirli uğurlu olsun canim. Gözünaydin

Son düzenleme:
Biz hastaneden geldik13+0
Ense kalinligimiz 1.1 cikti doktor her sey guzel görünüyor dedi kan da verdik haftaya çıkacak sonuc.
Cinsiyetini de gördü ben bile gördüm yanibacak arasi kalbm kadar temiz doktor %95kiz dedi
Ahh gözünüz aydın harika,benim de yarın kontrolüm var. Cinsiyeti ben önceki hamileliğimde 16. haftada öğrenmiştim. Artık daha erken görebiliyorar mı?

Kızlar çiğköfteye ve lahmacun pide tarzi içi harcı önceden hazirlanan gıdalara çok dikkat edin. benim geçen yılki gebeligimde çigköfte yemistim. Siddetli bulanti ishal karinagrisi oldum sonra düsük yaptim. Belki sebet o değildir ama cigköfte etsiz bile olsa günlük yapılıp yenmeli çünkü bulgur cok cabuk bozuluyor ve baharatli olunca farkedilmeyebiliyor. hazir satilan cigkofte 4 5 günluk hatta bilindik markalar fabrikasyon yapilip geliyor. Lahmacun fırininda calisan bir tanidik var 1 gün once harci hazirlaniyor ve ertesi günü aksama kadar dolaba girip çıkıp kullanılıyor demisti.en güzeli evde yapıp yemek.

Benim düşük riskim de gardi canim progesteron kulandim 8 kilo aldim bi de hareket yok diye insallah fazla kilo almam ama benimde giydiklerimin hic biri olmuyor suan almanyadayim her yer kapali ustume hic birsey alamiyorum annemin daha genis pijamalarini falan gitmeye basladim evde rahat etmek icin
Bende bugun sol tarafimda tamda doktorun hep baktigi yerde hareketini hissettim ilk cocuk degil sonucda bebekmi gazmi anliyor insan sol tarafim dolu zaten bebek o tarafda bugun hissedincede tam emin oldum
Aynen benim ilk hamileligimde 11 haftalık ken hisetmistim korkmustum bildigin nasil dondugnu hisetmistim herkez erken diyor diye piskolojik mi diye dusunuyordum ama demekki ic karin dar hemen hisediliyor bende normalde hep saga hisediyordum ama son bir kac gun sol tarafa yatinca sol taraftan hisediyorum kipirdiyor resmen insan hisediyor

Aslında o bebek kötü olduğundan değil diye biliyorum bende. Henüz çok küçük kalp atışını dinlemek için bebeğe yüksek frekanslı ses dalgaları gönderiyormuş ondan zararlı olabilir diye tedbir amaçlı 12 hafta dolmadan az az dinletiyorlarmış doktorumun dediğine göre

Kızlar selambenim dünden beri sağ kalçamdan bacağıma inen bir ağrı var ayaktayken de yatarken de canım yanıyor ağrıyı tarif edemiyorum ama kalçamdan bacağıma vuran değişik bir ağrı yaşayan var mı buna benzer birşey

Ben Hatta buraya da yazmıştım benim gibi olanlar vardı Tam olarak bu dediğini yaşıyorum hatta öyle söyleyeyim ben akışına bıraktım burada bazı arkadaşlar doktora gittiler benim doktorum hareketsizlik olabilir dedi

Gözümden kaçmış demek ki geçmiş olsun devam ediyor mu peki ağrı devam ediyorsa şiddeti aynı seyirde mi neden olurmuş acaba

Gözümden kaçmış demek ki geçmiş olsun devam ediyor mu peki ağrı devam ediyorsa şiddeti aynı seyirde mi neden olurmuş acaba
Çok teşekkür ederim eskisine göre biraz daha az diyebilirim. Bu konuda bir arkadaşımız zor şeyler yaşadı meğer bacağında pıhtı varmış ilaca başladı Ama onunki dayanılmayacak gibiydi diye hatırlıyorum benimki ağrıyor ama dayanılmayacak gibi değil Arada bir ağrıyor benim hatta tam aynı sağda benim de(bebek de sağda) Bu yüzden üstüne gitmedim ama ben ekstra rahat davranıyor olabilirim eğer dayanamıyorsanız ve aklınzda soru işareti varsa gidip tetkik yaptırırsınız içiniz rahat eder

Bendede oluyor ara ara canım. Ogluma hamileligimde cok fazla olmustu . Kalcadan dizkapagimin arkasina damar çekilmesi gibi tuhaf bir ağri oluyordu

2.cocukta daha cok ihtiyac oluyor birine canim. Buyuk cocugun bakimi daha zor oluyor kiskanclik.. vs den dolayi. Onunla ilgilenecek ayri biri gerekiyor.

Canım benımde belımden bacagıma vurıuor agrı kucuk bel fıtıgım var ondan olblrmış ya da magnezyum eksıklıgındende olabılrmıs oyle soyledı bı doktor

2.cocukta daha cok ihtiyac oluyor birine canim. Buyuk cocugun bakimi daha zor oluyor kiskanclik.. vs den dolayi. Onunla ilgilenecek ayri biri gerekiyor.
tercih meselesi canım . o an belki isterim ama .
valla benim arkadasım 3 yasındaki cocugu komşuya bırakıp 1,5 saatlik yola gidip normal dogum yapp geldi. 1 hafta gelince kardesi kaldı yanında.
yapan yapıyor ama şurda önemli bir nokta var örnegin bende yapamam bunu .
birinciyi saglujla kucgamıza alalım da bizim tüp bebek ztn . rabbim bir tanecik hayırlı saglıklı evlat versin gerisini ilerde düşünürüm artk.
tecrübe olarak dogum anını söylemiştim ben

Merhaba herkese
Birkaç gündür boğazımda lokma varmış gibi hissediyorum. Ne kadar su da içsem inmiyor aşağı. Buradan bi arkadaş geçenlerde aynı şeyi yaşamıştı. reflüden oluyormuş dedi ama çözümü nedir bunun bulantım olmadı pek bu haftaya kadar ama bu his arada bulantı yapıyor bende

Eger refluyse gaviscon surup cok iyi geliyor

Eger refluyse gaviscon surup cok iyi geliyor
Mide yanması olmuyor. Sadece boğazımda lokma varmış gibi hissediyorum. Burada reflü demişti bir arkadaş o yüzdem reflü olduğunu düşündüm. Nette de pek bi şey bulamadım. Yutkundukça daha baskın geliyor o his.
rennie tablet var evde. Onu denedim az önce belki faydası olur diye ama hiç etkisi yok. Gaviscon alayım bir de. Denemiş olurum

Son düzenleyen: Moderatör:

Kızlar ikilimin sonucu böyle çıkmış ama rapor ektedir kısmını göremedim orayı nasıl açıcam bilen varmı e nabızda gözükmüyormu acaba bide değerler nasıl ilk gebelik benimde tecrübeli anneler bakarmısınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…