2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yerleşme kanaması evet. Son adet tarihi 17 aralık ama doktor ben demeden üstüne görme dedi. 1-2 aralıktır falan dedi yanlış hatırlamıyorsam .Son adet tarihine göre kalp atışı duyulmaz ki. lekelenme olup devamı gelmemişti.
Geçen yıl devamlı son adet tarihi mi sorup durdular kontrolde. Keşke baz almasalr şimdi. Çünkü son adet tarihi ile alakasız bu sefer. Üstüne görme çünkü.Özel hastane ultrasondan bakıp geçen cuma 7 dedi. Ben devlette devam edicem onlar illa son adete mi bakar ki, kalp atışı duyuldu gittiğimde ve ölçülerden doktor 7 dedi geçen cuma
Yoo dr olcum sonuclarina bakip uyumlu oldugu haftayi soyler size

Çok teşekkür ederim 😍Dr erkeğe benziyor dedi 😅 ama yanıltıcı olabilir dedi bence yeterince bakmadı cinsiyete ben eminim erkek değil kızım olacak buram buram hissedersin ya bazı şeyleri bence de kız ❤️
Bence anneler en dogrusunu hisseder ben de bebegimin kiz olduğunu hissediyorum en basindan beri. Bakalim dogru bilecek miyiz :)

Kızlar bebek ıcın oda kurmak bana sacma gelıyor deneyımı olan anneler siZce neyapılmalı nasıl yatak secılmelı
Biz besik aldik odasini da hazirlamistik ama oda çok gereksiz oldu o yatakta oglum uyumadi bile sonrasinda montessori yatak aldik cok severek uyuyor. Su an ki dusuncem en guzeli park yatak

Sağol peki ölçümlerle tespit edilebiliyorsa ; neden habire son adet tarihimi sorup durmuşlardır ki geçen sene . Kızımda
Canim bazen 6 bazen 7 haftadan once bebiş görünmüyor ya iste o zaman gebeligin kac haftalik olduğunu tahmini belirlemek, ona göre bilgilendirmek için soruyorlar. Diger arkadaşların dediği doğru bazen gec döllenme üstüne görme vs oluyor.

Biz besik aldik odasini da hazirlamistik ama oda çok gereksiz oldu o yatakta oglum uyumadi bile sonrasinda montessori yatak aldik cok severek uyuyor. Su an ki dusuncem en guzeli park yatak
Canim ben de çok istiyorum montessori yatak odası. Hep kendi odasında mi uyudu yoksa sonra mi geçti o yatağa? Uzmanlar kesinlikle kendi odasında kalmasi gerektigi taraftari ama ilk zamanlar 2 saate bir emzirmek gerekiyormuş. Sanirim aileler bu sebepten kendi odalarına alıyorlar hakli olarak.

Kızlar merhabalar doktor randevumdan çıktım ense kalınlığı 1.4 çıktı iyi dedi burun kemiği de oluşmuş şimdi kan verdim sonucunu bekliyorum. Kıpır kıpır yerinde durmuyordu zorla çektik bir tane fotoğrafını 😋 bide doktorum ben sormadan cinsiyet tahmininde bulundu ama dedi ki bu haftada kız organı ve erkek organı birbirine çok benzer sadece emareler görülebilir ultrasonda dedi. Çok şükür içim rahat o an cinsiyeti konuşamadım bile ense kalınlığını düşünmekten eğer bakıp görüp yorum yapabilirseniz çok sevinirim tahmin yapabilen arkadaşlar 🤭😋😍hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 🤲🏻🧿
Erkeğe benzettim ben Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasp etsin😇🌸

Canim ben de çok istiyorum montessori yatak odası. Hep kendi odasında mi uyudu yoksa sonra mi geçti o yatağa? Uzmanlar kesinlikle kendi odasında kalmasi gerektigi taraftari ama ilk zamanlar 2 saate bir emzirmek gerekiyormuş. Sanirim aileler bu sebepten kendi odalarına alıyorlar hakli olarak.
Odaya geçmeleri hic kolay olmuyor cnm uzmanlara bakma sen 😄 benim oglan odasina geceli 1 yil bile olmadi biz de biraz hatali davrandik ama inan hicbirsey uzmanlarin soyledigi gibi yurumuyor maalesef. Ben 2 sene emzirdim oglumu ztn 2 yil boyunca emzirirsen surekli odasina gitmen mümkün olmaz dusunsene surekli uykun bolunur ee 2 yasina geldi mi de kendini biliyor odasina gitmek istemiyor. Bence emzirmeyle de cok alakali yani odalarina gecme durumlari. Gorumcemin kizi da 3 yasinda olacak yakinda hala odasina gecmedi

Bende ayni durumdayim ve malesef cok kotu besleniyorum cunku hic bir sey yapicak halim olmuyo 😭 sabah tost ekmek , iki saat sorna yine ekmek aorna yine ekmek aksam miair yada cips gibi agZdimda surekli sakiz cunku pis bir tat var , cok vicdan yapiyorum ama hergun surekli ne yixem diye kafayi yicem artik. etdende tiksindim , tavukdan biktim artik
Sebze yemeklerini de yapmak istemiyorum tiksiniyorum😓

Kızlar merhabalar doktor randevumdan çıktım ense kalınlığı 1.4 çıktı iyi dedi burun kemiği de oluşmuş şimdi kan verdim sonucunu bekliyorum. Kıpır kıpır yerinde durmuyordu zorla çektik bir tane fotoğrafını 😋 bide doktorum ben sormadan cinsiyet tahmininde bulundu ama dedi ki bu haftada kız organı ve erkek organı birbirine çok benzer sadece emareler görülebilir ultrasonda dedi. Çok şükür içim rahat o an cinsiyeti konuşamadım bile ense kalınlığını düşünmekten eğer bakıp görüp yorum yapabilirseniz çok sevinirim tahmin yapabilen arkadaşlar 🤭😋😍hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 🤲🏻🧿
Kız maşallah her sey çok güzel çıkmış çok sevindim 🤗
Bizim ense kalınlığı ölçülene kadar kendimi öyle bi kasmışım ki masadan kalkamadım belim ağrımış ister istemez stres oluyor. Inşallah test sonuçları da temiz çıkacak hepimizin 🤗😍
Nubuna mi baktı senin de ne dedi? Ben erkeğe benzettim 😍

Kızlar bebek ıcın oda kurmak bana sacma gelıyor deneyımı olan anneler siZce neyapılmalı nasıl yatak secılmelı
Benim evim çok küçük tayinci olduğumuz için taşınmak da istemiyoruz. Yatak odasında yerim yok mecbur çocuk odası yapıp yanlarına taşıncam eşimle ayrı yatcaz bi süre.
Ilk etapta bir tane park yatak alıp ikisini beraber yatırmayı düşünüyorum. 4.aydan sonra Allah nasip ederse bi tane de karyola yaptırmayı düşünüyorum.

Kız maşallah her sey çok güzel çıkmış çok sevindim 🤗
Bizim ense kalınlığı ölçülene kadar kendimi öyle bi kasmışım ki masadan kalkamadım belim ağrımış ister istemez stres oluyor. Inşallah test sonuçları da temiz çıkacak hepimizin 🤗😍
Nubuna mi baktı senin de ne dedi? Ben erkeğe benzettim 😍
Ben de aynen nefes almayı unuttum orada yatarken nefesimi tuttum her şeye değer o yolunda gittiğine dair duyulan birkaç kelime ❤️Senin boncuklara da maşallah inşallah kan değerleri de güzel çıkacak 🤲🏻🧿🧿 nuba mı baktı neye göre dedi inan hiç bilmiyorum ki aklım havadaydı erkek gibi sanki dedi ama bence yorum yapıp geçti bu konuda yani nedense üstünkörü bir yorum gibi geldi ben de zaten o an dediğim gibi umursamadım sonradan derdine düştüm 😂😂😂

Ben de aynen nefes almayı unuttum orada yatarken nefesimi tuttum her şeye değer o yolunda gittiğine dair duyulan birkaç kelime ❤️Senin boncuklara da maşallah inşallah kan değerleri de güzel çıkacak 🤲🏻🧿🧿 nuba mı baktı neye göre dedi inan hiç bilmiyorum ki aklım havadaydı erkek gibi sanki dedi ama bence yorum yapıp geçti bu konuda yani nedense üstünkörü bir yorum gibi geldi ben de zaten o an dediğim gibi umursamadım sonradan derdine düştüm 😂😂😂
Aynen öyle oluyor bize de birine yüzde 51 kız dedi eşim kendini iyice kız olacağına inandırdı. Ilerleyen haftalarda doktor ikisi de erkek derse beyninden vurulmuş dönecek inşallah doktorların dediği gibi kalır değişmez. 🤗
Hareketli görmek de çok iyi hissettiriyor keşke hissetsek artık😍

Odaya geçmeleri hic kolay olmuyor cnm uzmanlara bakma sen 😄 benim oglan odasina geceli 1 yil bile olmadi biz de biraz hatali davrandik ama inan hicbirsey uzmanlarin soyledigi gibi yurumuyor maalesef. Ben 2 sene emzirdim oglumu ztn 2 yil boyunca emzirirsen surekli odasina gitmen mümkün olmaz dusunsene surekli uykun bolunur ee 2 yasina geldi mi de kendini biliyor odasina gitmek istemiyor. Bence emzirmeyle de cok alakali yani odalarina gecme durumlari. Gorumcemin kizi da 3 yasinda olacak yakinda hala odasina gecmedi
Kesinlikle çok haklisin canim olmaz insan uykusunda 2 saatte bir oda değiştiremez. Ama illa bebeğe dolap almamız gerekecek o sebepten direk yatak odası takimini almayı mantikli buluyorum. Rabbım insallah nasip eder günleri görmeyi 😇🤲

Aynen öyle oluyor bize de birine yüzde 51 kız dedi eşim kendini iyice kız olacağına inandırdı. Ilerleyen haftalarda doktor ikisi de erkek derse beyninden vurulmuş dönecek inşallah doktorların dediği gibi kalır değişmez. 🤗
Hareketli görmek de çok iyi hissettiriyor keşke hissetsek artık😍
Aaaa hadi hayırlı olsun inşallah kız çocuğu evin neşesi bence çok özeniyorum kızı olanlara akıllı bilmiş olanlarını ekstra seviyoruz biz kız ismi beğendik bile eşimle Hayaller böyle bakalım ne olacak hepsi evlat tabi hepsi sevilecek sarmalanacak orası ayrı ❤️Evet evet hareket konusunda ben de istiyorum artık hissetmek görmek bile nasıl iyi geldi kıpır kıpır ben inanamadım zaten yerinde durmuyor hayır bunlar uyumuyor mu bize mi denk geldi anlamadım 🤪herkese anlatıyorum hareketlerini yandın sen falan diyolar gerçekten öyle yandık galiba 🤭😂😂😂

Aaaa hadi hayırlı olsun inşallah kız çocuğu evin neşesi bence çok özeniyorum kızı olanlara akıllı bilmiş olanlarını ekstra seviyoruz biz kız ismi beğendik bile eşimle Hayaller böyle bakalım ne olacak hepsi evlat tabi hepsi sevilecek sarmalanacak orası ayrı ❤️Evet evet hareket konusunda ben de istiyorum artık hissetmek görmek bile nasıl iyi geldi kıpır kıpır ben inanamadım zaten yerinde durmuyor hayır bunlar uyumuyor mu bize mi denk geldi anlamadım 🤪herkese anlatıyorum hareketlerini yandın sen falan diyolar gerçekten öyle yandık galiba 🤭😂😂😂
Ben de aynısını düşündüm inşallah doğunca bu kadar hareketli olmazlar sakin olsunlar bıdıklar 😍 ay daha da çok hafta var hissetmeye zaman nasıl geçecek bilmiyorum. Bi de son haftalar hiç geçmiyor diyorlar bize şimdiden geçmiyor son haftalarda saat saycaz galiba 🤣
Ben çok hareket etmelerini bi de doktorun bastırmasina bağladım. 11.haftada kafasına dokununca hareket etme refleksi başlamıştı ya.

Kızlar selam, benim sağ tarafımda hafif bir ağrı gibi bişiy var.. ne olabilir acaba.. sağ kasığımın hemen üst tarafı 🥺
İyi akşamlar ayaklarınızı uzatıp biraz dinlenin geçiyorsa sorun yok benim her yerimde mutlaka gün içinde bir ağrı yaşıyorum bazen ordan oraya koşturmam gerekiyor hiç korkma çünkü geçiyor benim de o dediğin yerde ağrım hemen her gün oluyor ama sol tarafımda mesela. Geçmiyorsa ve artıyorsa doktorum önemli dedi. Onun dışında hiç kafamı takmıyorum ben

X