2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hadi ya ben normal doğum yapmayı çok istiyorum sezaryenden korkuyorum açıkçası şimdi doktor sezaryen olcak derse naparim bilmiyorum. Muhtemelen he ok deyip giderdim.
Bizim buralarda güvenilir başka doktor da yok açıkçası doktorumdan çok memnunum ama doğum konusu kafami bulandırdı

Bizim buraya en yakın doktor kendi doktorum zaten 2. doktor aklıma geldi ama çook uzak. Pandemi var ve bir de oğlusum var.

Ben de haftaya gideceğim, bu hafta giderim diyordum ama haftaya zaten 2li test için çağıracak; bir hafta daha bekleyeyim öyle gideyim dedim. Haftaya tam 1 ay olacak miniğimi görmeyeli. Kızlar dua edin herşey yolundadır inşallah hepimizin bebeğine sağlık versin Allah'ım.. haftaya inşallah sağlık haberini alırız

bence kendinizi sezaryene de hazirlayin. onemli olan saglikla bebegi kucagina almak. nasil oldugu sadece vesile. olurda sezaryen olursaniz bu sefer psikolojiniz bozulmasin.

benim doktorumla ilgili cok soru isadetlerim vardi. yakinim oldugu icin degistiremedim ama daha 2. trimesterda benim normal istedigimi bildigi halde sezaryen demeye basladi. ben 175in uzerinde boyu olan kalin kemikli genis kalcali bir kadinim yani oyle cati darligi falan kucuk ihtimaldi benim icin. o nedenle doktoruma guvenmeyip son ayda doktor degistirdim. cok radikal oldu.
Oje kullanmanın sakıncasını duydunuz mu? Tırnak canlı bir yapı değil ama insan düşünüyor...
oje degil de aseton zararli diyorlardı, hamile kafasi ile kullanmıyordum ama ne zarari olabilir ki dusununce. rimel bile surme demislerdi. bir arkadasim rimel surmeden goz kalemi surerdi. rimelin ne zarari olabilir ki. bazen cok hurafelere inaniyoruz gibi.

Ben bu nedenle nipt yaptiriyorum mesela. Kontrol o kadar az ki burada. 9 haftalikken kalp atimina bakacaklar simdi, sonraki ultrason 20. Haftada. 20. haftaya kadar koru korune bakiliyor yani. En azindan nipt ile 1 2 sorunun cevabini alabiliyoruz.
Nipt ney canim? Benimde 10+3 de randevum var sonrasi kesin cok uzun sürer randevu vermeleri. 2 ay sonrasina

Usg çok sık bakılması zararlı diye duydum ondan cekiniyorum işte zaten kendi doktorum on günde bir çağırıyor
Benim doktor covid var, hastahaneye ne kadar az gelsen o kadar iyi düşüncesinde bir adam. 4-5 haftada bir çağırıyor. 8 haftada iki kez gittim, bir gidişte keseyi gördük, diğerinde çok şükür kalp atışlarını duyduk. Birdahaki sefere de sanırım isteyeceği tahlilleri yaptıracağım.

Koronadan dolayi nekadar az gitsek daha iyi hastanelere. Bende öyle yapmays calisiyorum cunku benimki riskli gebelik normalde hep gidip baktirmam lazim ama hersey olacagina varir kanamam olmadigi sürece gitmiycem

Şöyle hatırlatayım kendimi tüp bebek transferi için regl beklerken mucize bir spontane gebelik görmüştüm Ben bugün gördüm bebişimi çok şükür yolunda herşey
Allahim ne guzel bir mucize bu cok sevindim canim Rabbim nelere kadir boyle.. Hamd olsun Cok sukur darisi bana insh bende gorurum bugun kucuk mucizemi

Nipt ney canim? Benimde 10+3 de randevum var sonrasi kesin cok uzun sürer randevu vermeleri. 2 ay sonrasina
Fetal dna testi. Bebekte trisomy 13,18,21 var mı ve sex kromozomları normal mi diye bakıyor.
Çok talihsiz bir şekilde ben sonbaharda bebeğimi kaybettim. İlk 3 ay bitmişti. Bu testin sonucu kötü geld. Sonra bebeği kaybettim ve test sonucunu teyid etmek için bebeğin incelemesi yapıldı ve ben aylarca kendimde suç aramaktan kurtuldum. Eğer test sonucu olmasaydı toparlayamazdım, hep hata arardım kendimde.

Koronadan dolayi nekadar az gitsek daha iyi hastanelere. Bende öyle yapmays calisiyorum cunku benimki riskli gebelik normalde hep gidip baktirmam lazim ama hersey olacagina varir kanamam olmadigi sürece gitmiycem
Sendemi yurtdisindasim canim? Zor degilmi bebegi gorememek oysa ilk hamileligim benim cok heyecanliyim ve 3 dusukten sonra yasiyormu korkusu var.. cok zormus ama dedigin gibi burda tavsiye etmiyorlar ultrasonu birde kalbi 10 haftadan sonra dinletiyorlar.. benim ultrasonum yarin inshAllah senin gebeligin neden riskli peki tup bebek mi yaptirdin

Cok gecmis olsun canim.. bizede doktor onerdi embryo ya pgt ve ngs taramalari yapildi ama yinede her ihtimale karsi baktirmamizi soyledi.. dun esimle konustuk nipt ve amniyosentez yaptirirsak ve bir engel gorurulurse olurda bebegimiz dogana kadar stress yasariz diye yapmamaya karar verdik bilmiyorum cok kararsiz kaldim ilk basta, ama kendimi biliyorum uzulucem cok yiprattim zaten kendimi.. ilk saglikli hamileligim ve ilk kalp atisi.. sizin icin de cok zor olmus smdi boyle soyleyince geri aklim karisti yapsammi bilemedim 100% pgt de garanti vermiyor ama daha onceki gebeliklerim cok erken sonlandi bu cesitli trizomiler yuzundenmis.. Allahim sizede saglikli gebelik versin yavrunuza kavusursunuz inshaAllah

Benim ikiz rahimde kanama odağı da var 2 tane en çok 2 haftada bir gidiyorum onları da özellikle cumartesi günlerine denk getirmeye çalışıyorum hastane bomboş oluyor diye. Kaymakamlıktan izin aldık sırf cumartesi kontrole gidebilelim diye.

Ben fetal doppler alacağım. Hep endişe etmektense evde kontrol ederim

Hepimiz kendimize göre artı eksi hesapları yapıp kararlarımızı veriyoruz. Bazen bebeklerin yeni doğan yogum bakım gerwktiren durumları oluyor, baştan bilinşrse ona uygun bir hastane seçilir diye düşünüyorum. Kimi zaman minicikken ameliyat olmaları gerekiyor, eger hamilelikte bunlar bilinirse doktor arastırılır, doğumdan hemen sonra aksiyon alınır fkrindeyim bu nedenle hamilelik tetkiklerine önem veriyorum.

inşallah tez zamanda kaybolur kanama alanların.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…