2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Şuan kullandığınız ne peki folik asit olarak?
İnşallah bu sefer kucağımıza almak nasip olur.
Ilk basta folattro kullandim 3 ay bitti. Simdi doktor elenatal 1 verdi onun icinde hem multivitamin var hem de metafolin seklinde folat. Siz de kullanin bence doktorunuza sorup. Daha yararli. Insallah alicaz bu sefer kucagimiza saglikla hayirlisiya inaniyorum

Bende onu kullanıyorum şuan içeriğinide çok beğendim tavsiye ederim herkese elenatal 1

Yavrum senin durum riskli kanama kan uyuşmazlığı Allah korudu. Doktor inat ediyorsa hiç diretme ok deyip başka doktora koş.
gülüm anasını sattgımın ilinde adam akıllı doktor olsa kosacam . o kadar sinirliyim ki hala bebek bar diye ortalıgımyıkamıyorum .
başka arkadasımın abisine sordum o da aynısını dedi. artık doktorlar bişi demezse kendi kafama göre 2 50 mg vurdurucam napayım ya da tanıdık eczaneden fitil alıcam .
tedavimde de böyle oldu herseyi ben söyledim ben hatırlattım . ki yol gidip gelmeme ragmen . o yüzden şükür ediyoeum .
ama yazıklar olsun yani 7. nci hafta da dahi yapılabilrcek uyuşmazlık ignesini önermediler illa kanamadan sonra önerdiler . kadın dogımcuların balıkesirde kafa yapısı bu olsun bir kanama olsun risk olsın ondan sonra verelim. gittigim doktorda prof yani

ne şanslısının vitaminlerinize bakmış
Yaa kiyamamm ne çektin doktorundan o kadar haklisin ki. Bazen kendi kendimize önlem almak zorunda kaliyoruz resmen. Sonra bi de kiziyorlar kafana gore is yapiyosun diye. Ama buna mecbur birakma iste o zaman sen de. Insallah iyi bir doktora denk gelirsin de rahatlarsin.

Ilginç gerçekten böyle bi rahatlık görmedim ben. Eşimin kuzeni de balıkesirde doğum yaptı ondan biliyorum ne kadar umursamaz olabileceklerini. Utanmasa hamile kalırken bana mi sordun diyecek.
Tüp bebek hemşireleri de bir sey demedi sanki iğne dozu konusunda? Benim doktorum iki dozun zararı olmaz demişti sadece uyku hali ve kabızlık yapar demişti.
Hala devam ediyor mu peki kanama şimdi nasilsin?

demedi dozu iyi dedi eger kanaman artarsa 2 e cıkarabilirsin demiş.
benim cok şükür sabahtan beri hiç kanamam olmadı elhamdilülillah.
sabah peceteye cok az kahve leke geldi böyle akıntılı.
2. nci igneyi de heöşireye yaptırdım içim rahat bi kaç gün 2 yaptırcam zaten .
inş güzel gercekleşir .

Inşallah canım.
Sağlık ocağına kayıt yaptırdin mi peki? Orda da takip eden bi ebe olması lazım o da aslında söyler bir seyler.

adama ilk komtrole gidimce dediö ki diofol ile omega 3 kullanıyorum . 2 inci kontrolde omega 3 ü gösterdim bunu kullanıyorum diye . 12. nci haftaua kadar takviye almayın diyor . diyorum hiç bişey yiyemiyorum bir hafta .
ona da cevap yok .
pregnate mi ne öyle bişey varmış gebeler in omega 3 lü d vit li onu alıcam . 2 nciye gebe olan arkadastan ögrendiö

12.haftaya kadar takviye almayın mı? Inşallah yanlış anlamışımdır folik asit omega 3 falan kullanma mi dedi sana 12.haftaya kadar

Inşallah canım.
Sağlık ocağına kayıt yaptırdin mi peki? Orda da takip eden bi ebe olması lazım o da aslında söyler bir seyler.
yaptırdım . progesteon igne yazdırcam ebe diyoe ki doltorunuz yazmıyr mu . bende dedim doktor özelde yazdgı sgk da gecmiyor . e diyor devlette de bşr doktor ayarlayıp oraya yazdırsanız. dedim üni de de doktorum var ama uzak siz yazabilirsiniz gecen de yazdırdım doktora dedim . herkes cins

Pregnomarin kullaniyordum ben de omega 3 balik yagi d vitamini vardi elenatal 1 dekilerden hariç, harika biseydi ama nedense biraktirdi. Ne demek takviye alma yani bu zamanda ne güneş alabiliyoruz ne temiz hava. Mecburen takviye alacagiz.

12.haftaya kadar takviye almayın mı? Inşallah yanlış anlamışımdır folik asit omega 3 falan kullanma mi dedi sana 12.haftaya kadar
sadece diofol yani folik asit kullan dedi. ama ben dinlemedim tabi omega 3 ü attım . benim ona omega 3 ü gösterme amacım abdi ibraahimindi . işte illa gebeler için yazmıyor. ama dha eha falan var içinde

Ay cidden he aile hekimleri ilaç yazmayacaksa ne yapacak Allah aşkına! Bizim burdakilere soğuk algınlığı diye gidiyorum geçmezse doktora git diyorlar geçen bi ilaç yazacak 50 geri arayıp sordu.
Resmen kendi bilgilerimizle kör topal idare ediyoruz başka bir sey değil. Doktoruma her gittiğimde tonla soru soruyorum hatırlatıyorum bi de ben memnunum doktorumdan düşün.
Rabbim evlatlarımızı bize bagislasin inşallah böyle umursamaz insanlara bizi bebeklerimizi muhtaç etmesin...

sadece diofol yani folik asit kullan dedi. ama ben dinlemedim tabi omega 3 ü attım . benim ona omega 3 ü gösterme amacım abdi ibraahimindi . işte illa gebeler için yazmıyor. ama dha eha falan var içinde
Benimki de geçen kontrolde özellikle omega 3 kullanıyor musun diye sordu yok desem yazacaktı.
Şaka maka neye inanacağımızı şaşırdık artık biri öyle diyor biri böyle diyor. Doktor inatla dozu iyi dedikce bu sefer senin de için rahat etmiyor işte acaba fazla doz bebeğe zarar verir mi diye düşünmeye başlıyorsun. Nerden tutsan elinde kalıyor kısaca.

evet ben bugün cok basınızı agrıttım . yatmadan bana da dua ediverin. bebişimi sahlıkla kucagıma almak nasip olsun .
herkes burda olan olmayan herkes kanamalar kayıplar yasamasın inş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…