2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selam kizlar nasilsiniz kucuk ergenlerle hayat nasil gidiyo???ben 3aydir memeden ayiramadim dahaherseye kriz geciriyo numaradan guluyo ,parktan eve donunce yerlere yatiyo eve zor koyuyorum onuhayati gezmekten ibaret saniyor
Gercekten kucuk ergenler
Surekli inat, surekli basina buyruk haller ama cok guzel buyudu ya
Ben memeden kestim daha yeni, en son ctesi sabah emzirdim daha da emzirmedim. Son 1,5 aydir kademeli birakmaya calisiyoduk once geceyi sonra gunduzu azalta azalta biraktik. Gogsumde de sisme olmadi bu sayede.
Buyudun meme yok artik diyince anliyor, ne zaman sen buyudun dimi desem buyudum, meme bitti diyip el salliyor memeye
Bu hallerini gorunce gercekten de ne cabuk buyudu

Canım muhtemelen unuttun ben hatırlatayım hamilelik psikolojisine hoşgeldin hepimiz benzer süreçleri yaşadık ne olacak, nasıl olacak diye şimdi belki 2 çocukla nasıl olacağım kaygısı geldi ama emin ol atlatacaksın geçecek ve çok güzel olacak. Tüm olasıklara rağmen gelmiş seni bulmuş, artık kocaman bir aile olacaksınız. Hem tecrübelisin bebek bakımında daha bilgiler taze arkadaşım yakın zamanda ikinciyi doğurdu evde kendi bakıyor şu an gayet rahat. Yenidoğan dönemi çok hareketli olmayacak, e 9 ay hamilelik seninki iyice büyümüş olacak zaten kurtarır kendini çok çok zorlanmadan kapatacaksın inş o dönemleri. Sağlıkla gelsin

Memeyi nasıl bıraktırdınız ya, sanki liseye giderken falan bırakacak benimki.
İki üç aydır fena bi ufak canavara dönüştü ağlarken tereyağ gibi yere akıp yapışıveriyor istediği için ortalığı yıktığı şeyi üç saniye sonra istemediği için feryat figan ediyor. Valla derin nefes almaktan çocuk görmediği sıralarda göz devirmekten fenalık geliyor. Hele dışardaysak kınayan gözlerle bakan teyzelere içinden geçenleri söylemeyi çok istiyorum. Yakında söylerim de büyük ihtimalle çünkü bu minik krizler gittikçe coşuyor

Benim kızımda yapışıktı. Günde 4 e düşürdüm zorla. Artık büyüdün bak kimse süt içmiyor diye diye dilim şişti. Canı sıkılsın morali bozulsun yalnız kalsın aklı direk memeye gidiyor. Açlığından da değil çoğu zaman alışkanlık. Eğlence olsun. Yeterki meme olsun. Gece emmesi hele beni krize sokuyor bu önümüzdeki ay gece emmesini kesmeyi düşünüyorum ama nasıl olcak bilmiyorum.

artık büyüdün diye ben de diyorum ama derken bile doğru mu değil mi diye düşünüyorum.
Aç olduğu için değil de bi nevi güven duygusu yüzünden emiyorlardır bağımlılık alışkanlık tam kelimeydi bulamadım. O bağı sarsmadan. Bana gece gündüz farketmeksizin fenalık gelmeye başladı bi de akıyor damlıyor ıslanıyor süt işi bitince bedenim kendime ait gibi hissedebilirim belki yeniden.
İki yaş civarı kendiliğinden bırakır umudum var. Emziği pat diye kendiliğinden 11 aylık bırakmıştı.

Memeyi birakmak isteyenlere fikir olmasi acisindan yasadiklarimi paylasmak istiyorum, uzun arastirmalar, psikologlara danismalar vs derken bu sureci saglikli atlattigimizi dusunuyorum.
İlk olarak geceyi biraktik cunku gece uyanma sıklıği cok fazlaydi. Once her uyandiginda emzirmedim, 3saatte bir uyandiginda emziriyodum. Sonra kademe kademe gece ilk uyanmasinda 'annecim sen artik buyudun memesiz de uyuyabilirsin, simdi sarilarak uyuyalim' diyip uyuttum. En kolayi ilk uyanmasini atlatmakti, sonrakiler daha zor oluyodu. Uyandiginda su verdigimde bazen hic meme istemedigi de oluyordu. Her uyanmasindaki öğününü yaklasik 2 3 gece sabrederek atlattik. Yaklasik 12 13gun sonunda gece hic uyanmamaya basladi, uyandiginda su verip uyutuyorum meme talep etmedi hic.
Gece emzirmesini hallettikten 2 3 hafta sonra da gunduzu birakmaya karar verdik. Bu esnada gunduz sadece sabah uyandiginda, ogle uykusu oncesi, sonrasi ve gece uyuturken olmak uzere 4defa meme veriyodum, gunduz aralarda istediginde ise oyunla gecistiriyodum. Cunku ne zaman sıkılsa ne zaman bosluga dusse meme dedigini farkettim. Hic sikilmasina izin vermedim, oyun hamuru, parklar, kitaplar, boyalar vs derken hep birsekilde oyalamayi basardik.
Gunduz o aralarda istemeyi de azaltinca ilk olarak ogle uykusundan uyandiginda meme vermeyi biraktim. Uyandiginda yanina oyuncakla gidiyodum, meme aklina gelmeden oyuncaklar ilgisini cekiyordu. En kolayi o oldu.
Daha sonra ogle uykusunda emzirmeden uyutmayi biraktik. O kisim garip bir sekilde kolay oldu cunku pijamalarini giymeyi reddediyordu, deliler gibi aglayip yorgunluktan uyuyakaliyordu tabi ben de cok yorulmamak icin uyku vaktini biraz geciriyordum ki kolay uyusun. 3 4 gunun sonunda onu da atlattik. Sonrasinda sabah emzirmesini birakmayi planliyorduk ki kendiliginden gece uyku memesini birakti. Gece uykusunda emzirecekken kendisi hic talep etmedi, muhtemelen ogle uykusunun aliskanligiyla memede uyumayi birakti ve gece konusarak, sarilarak vs.emmeden uyudu.
En zoru ve en yorucusu ise sabah ilk uyandiginda emzirmemekti. Butun gecenin birikmisligiyle muhtemelen deli gibi agliyordu, surec beni de yordugundan ve uyanip yatakta emzirerek biraz daha uyuklamak guzel geldiginden 1 hafta falan gunde 1emzirmeyle sabahlari emzirdim. Ama bu defa da normalde 8de uyanan kizim, sabah emzirmesini bildigi icin 6da uyanmaya basladi 2 3 gun bu sekilde idare edip sonrasinda yine sen buyudun artik meme bitti hadi memeye el sallayalim diyip emzirmedim. Oyuncaklarla oyaladim.
2 gunde de onu hallettik.
Simdi ne zaman "sen buyudun dimi" dedigimde 'buyudum, meme gitti, baaay' yapip el salliyor

1,5aylik maceranin sonunda bitirdik hem geceyi hem gunduzu. Ve kademe kademe biraktigimdan sutum birikmedi, sadece tamamen biraktiktan 2 gun sonra 1 defa elle sagim yaptim ve bir daha ihtiyac duymadim. Umarim bir sikinti olmaz o konuda da.
Ve umarim bu yazdiklarim isinize yarar kizlar

Oğlumun saçı kıvırcık ama tarayınca çok kabarıyor taramayınca da şekilsiz bir kıvırcık oluyor buklelerini belirginleştirmek için bir şey mi kullansam önerisi olan var mı ?

Oğlumun saçı kıvırcık ama tarayınca çok kabarıyor taramayınca da şekilsiz bir kıvırcık oluyor buklelerini belirginleştirmek için bir şey mi kullansam önerisi olan var mı ?
bir kıvırcık saçlı olarak söylemem gerekirse banyodan cıkınca ıslakken tarama spreyi ile yada banyoda tarayın sadece

bir kıvırcık saçlı olarak söylemem gerekirse banyodan cıkınca ıslakken tarama spreyi ile yada banyoda tarayın sadece
Teşekkür ederim Peki bukleleri belirginleştirmek için birşey kullanıyormusunuz. Bebekler için minoris saç kremi varmış ama henüz çok uzun değil saçları acaba diplerine gelirse döker mi

Teşekkür ederim Peki bukleleri belirginleştirmek için birşey kullanıyormusunuz. Bebekler için minoris saç kremi varmış ama henüz çok uzun değil saçları acaba diplerine gelirse döker mi
Minorisi hiç duymadım ama diplere gelirse belki dökebilir benm kızımında bukleli saçları. Ben soyle yapıyorum banyodan cıkınca dalinin tarama spreyi var onu sıkıyorum tararken şekil vererek yani tarağı döndürerek tarıyorum (tarak kendi etrafında dönüyo ) biraz karısık oldu nascita 3 boyutlu sekıllendirme taragı var kendim için almıstım zaten onu kullanıyorum kıvırcık saç sekıllendirme metodu var internetten normal yetişkinlerin nası sekıl verdiğine bakabilirsiniz bidaha hiç taramıyorum sıcak fanda kurutma yapmıyorum . Baya guzel bukleli oluyor

O tarağı bende kullanıyorum ya bir sonraki cıbı cıbı da hemen deneyeceğim teşekkür ederim

Bi benimki laftan anlamiyor sanirimveya hesabina gelmiyor ben de diller dokuyorum annecim bak buyudun senin sut icmemen gerekiyor yemek yemen lazim dedigimde kaslarini catip uzerime tirmaniyo,

Kızlar bebıslerin öğün saatlerini nasıl yapıyorsunuz yazabilirmisiniz ?
Bebimki hala meme emdigi icin yemeklerle arasi iyi degil ama sabah kahvalti veriyorum iste yumurta yogurt rondodan gecirilmis ceviz ve az bal genelde yedirmeye calisiyorum bazen de yanina biraz muz veya bogurtlen...oglen pek birsey vermiyorum cunku zaten 11de uyaniyor ara ogun olarak makarna hasliyorum tabaga koyuyorum sandalyesine oturuo atistirmalik gibi yiyosonra da elma veriyorum mminicik dograyip bazen de pankek yapiyorum...aksam yemegi de biz ne yersek onu yediriyorum ama yaninda genelde yogurt oluyor...rahat yedirebildigim tek sey yogurt ev yapimi ben d egonul rahatligiyla her ogune koymaya calisiyorum bazen bi portakalin suyunu sikip su ile karistirip meyve suyu olarak yemeklerine eslik ettiriyorum yatmadan once de sevdigi bir meyveyi yogurt icinde ezip veriyorum tabi tum gun tepemde meme de emiyo ...

Herkese selam: ) Benim minik adam 4 gündür kanlı ishal. Tahlilde enfeksiyon çıkmadı. Başına gelen var mı?

Bir de, istemediği bir şey olunca yere boylu boyunca serilip kafasını vuran var mı: )

Herkese şimdiden iyi bayramlar..

Selam canım geçmiş olsun öncelikle
Yere uzanıp kafa vurma bizde de var. İstemediği bir şey olunca değilde istediği olmayınca aynı kapıya çıkıyorda olabilir yorgunluktan bulanık zihnim :) önce tepinmeler baş gösterdi sonra kendini kontrolsüz yere atmaya başladı başta tutuyordum sonra bilerek tutmadım canı acıyınca bıraktı tabi işine gelmedi :)
Kafa vurma ritmik vuruyor ve canı çok yanmıyor olacak ki onu bırakmadı bağırıp çağırıp vurmaya başlıyordu bazen de komik oluyor kafasını vuracak yer arıyor halı, koltuk gibi canı da kıymetli
Annem ve eşim zayıf halka dediğini yapıyorlardı ve kontrolü ele aldım baktım Avm de tepinen bebeler gibi olacak sonum Tepkisiz kaldım başta cidden zor hedef odaklı malum duymuyor ya da dinlemiyor sadece istediği olsun istiyor. Her yaptığında yere yanına eğildim çok sinirlendin anlıyorum. ben beklerim seni geçsin sinirin diye telkin ederek onu izledim. Hem öfkesini yaşasın rahatlasın bastırmasın istedim hemde duygularını kabullenmek gerek diye düşünüyorum. Önce istediğini yapmama nedeni anlattım mutlaka anlasın anlamasın açıkladım en sade şekliyle. Böyle böyle baya azaldı yine arada yapıyor sadece dikkatini dağıtıyorum aaa uzandın mı, aaa yanlışlıkla mı düştün, aaaa gıdıkliyim mi gibi anlamamazlıktan geliyorum umduğunu bulamadığı için uzatmıyor ama baktım büyütecek ozaman yine telkin ve açıklamalar olarak ilerliyorum ama yalnız değilsek insanlardan süreci yönetmek zor. Çocuk o ne anlar anlattıgından, bağırtacağına dediğini yapsana, ay ne despot annesin vs diyaloglara maruz kalıyorum ama tabi ki çokta tınnnn :)

Benimki de saclar kivircik ve sekilsizetrafta einstein gibi dolasiyortokalri cikarip atiyoruz surekli ne yapacam bilemiyorum
Yani benim bebeninde öyle hele tarayınca boyadan yanmış ve tiftik tiftik olmuş bir saç gibi duruyor sebamed şampuan kullanıyordum doğdu doğalı acaba ondanmı diye dalin bile denedim ama yok arkadaş kafanın arkası bukle bukle , yanlar bukle bukle, üst kısım ne düz ne dalgalı ne bukle üst kısım tam olmamış galiba

canim benim kız öyle oldu 10 aylıkken 1 ay surdu maalesef kalınbaarsakta enfeksiyon cikmisti sut ürünlerini kesmiştik.
benim kizda öyle cok fena yere basını vuruyor ya da duvara dediğini yapanakadar ağlıyor gerci yapmıyorum ama gönlünü alanakadarda susmuyor benden inat

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…