2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim anneanneme gittiğimizde aşırı ağlıyor 10 dk falan öyle oturuyor. Sonra alışıyor. Ben ona ayak uydurmuyorum ama yani çok ağladı huysuz hadi gidelim diye. Yemek yemeye düşkün olduğu için sana mama yapmışlar gel bak diyorum o ara unutuyor mesela. Siz de ilgisini çeken dikkatini dağıtan bişeyler varsa kriz anında onu kullanabilirsiniz.

Hala tam düzelmedi ama benim de Daha çok parka götürüp dışarı çıkarmaya calisiyorum. Hadi arkadaş, teyze falan diye destek oluyorum. İlk girdiği ortamda bi 5-10 dk tüm ilgimi ona veriyorum, gerekirse baska odaya götürüp konuşuyorum yanındayım arkadaşa geldik iyiyiz falan tamamen yanında olduğumu bilsin anlasın diye. Tabi mızmızlık halen devam ederse artık yavaştan görmezden geliyorum ağlamasını falan hadi oyna hadi oyuncağını göster diye ilgi dağıtmaya calisiyorum. Zamanla geçer inş benim oglan da tek takılmayı gözlemlemeyi seviyor napalım sizin ilginizi çekmeye çalışıyor en çok ağlayarak, yanında olduğunu hissettirin ama kontrolü ona vermeyin. Sizin ona uyup kalkıp gittiğinizi öğrenrse sürekli aynı davranışı tekrarlayabilir benim fikrim

Benim kızım da ameliyat oldu dizinden hastanede yatiyoruz 13 gundur o göz kapatma olayını keşfetmiş odaya kim girse gözlerini kapatıyo görmemek için oyuna cevirdi şimdi doktorlarin hosuna gitti guluyo diye, koridorda, asansörde falan biri laf attigi zaman direk gülerek gözlerini kapatıyo, o stresten kaçma şekli işte hepimiz örnek almalıyız

Ooo oh yabancılamayı bana sorun. 7. ayda başladı. Babasından başka hiç bir erkekle iyi bir iletişimi olamadı uzun süre. Ki ben yazın 1,5 ay kendi ailemle kaldım. Babama ancak o zaman sorununda alıştı. Uzun süre erkek görünce dudak büküp ağlıyordu saatler geçse de yanına gitmiyordu. Dedeleri falan baya içerliyordu açıkçası. Sokaktaki teyzeyi takacak durumda hiç değildim o yüzden

11 aylıktan beri her gün parkta. Ve en az 2 saat, bazen 3-4 saat parkta.
7. ayda başladığında öncesinde de gayet görüşüyorduk insanlarla gitgide arttı arttı, şimdi azalmaya başladı.
Yeni ortama girince ilk başlarda 1,5 saat kadar üstümde bana yapışık dururdu şimdi 15 dakika kadar sürede atıyor.
Ben de aynı böyleymişim o yüzden bana çekmiş işte :)
Erkekler ve yaşlı kadınlara karşı hala biraz daha temkinli. Çocuklardan hiç çekinmiyor. Genç kadınları, ince sesli kadınları seviyor. 3-4 saat aynı ortamda zaman geçirdiğimizde giderken erkek kadın herkesi öpüyor haha.

Bu gözünü kapatma olayı bizde de var ve genel olması komiğime gitti. Gülüyorum her yaptığında.
Ne yaparabilirsiniz; muhtemelen pek bir şey yapamazsınız. Zamanla yabancılamayı atlatır. Ama tavsiyem şu; aynı yerlere gidip aynı şeyleri aynı insanları gördükçe o ortama alışma süresi kısalıyor. Bir de o utanma süresinde sıkıca sarılmak istiyor benimki, ben sıkıldığım anda kendime şey diyorum; ' Ben daha çok sarılıcam ' ancak o zaman bir süre içinde geçiyor. Yani çocuk sizden ayrılmak istemiyorsa siz de ondan ayrılmak istemeyin, o zaman ayrılıyor genelde :)

Bizde de vardı yabancilama ben birileri ile konuşsam yolda parkta ağlıyor istemiyordu hastanede yattıktan sonra arttı sonra bir iki defa bir arkadaşla konuşurken biraz yapıp bıraktı o zaman biz konuşmaya devam etmiştik şimdi Türkiye'ye geldik burada pek yapmadı sanki uçaktan itibaren birileriyle konuştuk pek aglamadı.

Bu arada esas söyleyeceğimi unutmuşum, oyun grubuna gidiyoruz 1 aydır. Haftada 2 gün ikişer saatten. Bence faydası oluyor.

Teşekkür ederim arkadaşlar bugün 1 hafta oldu geleli. İlk defa kendi babaanneme dedeme gidebildik. Sarıldı biraz ağladı sonra alıştı gibi. Ama çok yaklaşmıyor dokunmuyor. Dokunulmasıma izin vermiyor. Ama çok anlattm çok konuştum biraz işe yaramış gibi.

Hormonlarınız yüzünden olabilir:) ikisini de çok sevip ikisine de çok iyi bakacağınızdan eminim. Kuzunuz size yardımcı olacaktır, ona bi arkadaş geliyor. Yeniden aynı heyecanları yaşamak zor olsa da çok güzel olacaktır, üstelik bu defa tecrübelisiniz. Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah, tebrik ederim.
İnstagramda bi hesap baktıkça özeniyor insan

Benim ogullarim arasinda 13 ay var, biri 19 aylik diğeri 6 aylik , bazen zor oluyor ama onlarin birbirlerine yaklasimlari insanin içini isitiyor, bazen büyük olan vuruyor ama onsuz da hicbirsey yemiyor ve yapmiyor hem zor hem de güzel kendine zehir etme pozitif düsün birsekilde halloluyor hersey allah kolayligini veriyor birşekilde 3nüde yetisiyorum sende 2sine yetisirsin saglikla kucagina almayi nasip etsin allah

Hamilemisiniz? ben sıkıntı değil diye biliyorum
Yorumunuz icin cok tesekkur ederim henuz degil ama istiyoruz tabikikizimi emziriyorum daha hani sutten kesip mi gebe kalmaya calissam yoksa hani hayatin olagan akisinda da gebe kalirsam veya bu ay kalmissam farketmeden emzirdigim icin sikinti olurmu telasina girdim

İnsallah saglik olursa dusunuyoruz korunmuyoriz da 2aydir.benim erken menopoz durumum var yumurtalik rezervim cok az ve kizima kardes istiyorum yalniz buyumesin,nasip olursa zor olacak ama olsun raziyim
Saglikla nasip olsun insallah, ben de istiyorum ama biraz daha bekliyorum insallah vakti gelince kardesi olur benim kizin da
2yasa girdigi an baslarim ben de belki calismalara

İnsallah saglik olursa dusunuyoruz korunmuyoriz da 2aydir.benim erken menopoz durumum var yumurtalik rezervim cok az ve kizima kardes istiyorum yalniz buyumesin,nasip olursa zor olacak ama olsun raziyim
Ben de çok isterdim istiyorum fakat şartlar gittikçe ağırlaşıyor sizin gibi yurtdışında olsam hemen denerdim diye düşündüm. Allah sağlıkla kavuştursun. hatırladığım kadarıyla gebeyken emzirmenin hiçbir zararı yok içiniz rahat olsun. Kağan Kocatepe’nin videosu vardı sanırım izlemek isterseniz.

Kizlar 2 yas sendromu cok ciddi basladi bizde 2 gundur ogle uykularinda asla pijama giymek istemiyor, pijama giymemek icin oyle cok savasiyor ki aglaya aglaya uykuya daliyor.
İyi yanı şu ki memeden kesme surecindeydik ve 2gundur emmeden uyuyor ama bu kriz aninda ne yapmam gerektigini bilmiyorum ve bu aralar boyle krizleri cok yasar olduk, psikolojik olarak nasil tepki vermem daha kolay olur bilmiyorum. Cok ani oldu bu krizler, hazirliksiz yakalandim.
Sizce napmali?
Ayrica bu sureci onun yararina gecirmek istiyorum, destek amacli tavsiye ettiginiz kitaplar var midir?

Cok tesekkur ederim
İzleyecegim mutlaka.benim erken menopoz sorunum olmasaydi hemenyapmazdim 2.yi anne cok yipraniyor

Bizde de başladı sürekli 2 seçecek ile ilerliyorum
Hangi kitabı okumamı istersin
Hangi pijamanı giymek istersin gibi
Seçenek sunup kendi seçmezse her şeye arıza çıkarıyor kendi seçince sorun yok tavsiye ederim

Bizde de öyle altını değiştiremiyorum. Üzerini giydiremiyorum . Her şeye itiraz, kendini yere atma, önemsemezsem kanepe üzerinde ağlayarak tepinme. Kapıyı suratıma kapatma, babadan beni kıskanma, eline geçirdiğini kafamıza atma, yapmayalım dediklerimi ısrarla yapma. Kendi yemeğini yemeyip benim yemeğimi yemesi… daha saysam dağ olur. Kolaylıklar diliyorum hepimize canım anneler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…