2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhabalar herkese. Oğlum son zamanlar da parmak ucunda yürümeyi bir yerlere uzanmayı öğrendi. Şimarınca etrafında dönüyor ve bunu biz hoşlanmadığımızı anladığında ısrarla yapıyor. Oyuncak arabaların tekerlerini çeviriyor. Aklıma saçma düşünceler gelmiyor değil. Sizlerde aynı şeyler var mı? Tv izleyen bi çocuk değil. Eşim işten gelene kadar tv açmıyorum. Eşim haber izler maç vs. O zaman da dikkatini hiç çekmiyor. Oturup izlediğini görmedim. Sadece beni çok zorladığın da bir ya da 2 bölüm twirlywoos açıyorum bölümleri çok kısa. Bana oyun yapıyor gibi geliyor. Şu sıralar inatlaşmalar çoğaldı. Sizler de durum nedir?

Bizim doktorda 18.ay kontrolunde sordu kac kelime var diye 5-6tane en fazla deyince 3ay sonra yine goruselim dedi acikcasi korktum biraz...bizimki de herseyi anliyor yapiyor getiriyo goturyo ama konusmaya gelince inat yapar gibi konusmuyo tekrarlamiyo..hele anne kelimesi dunyanin en zor kelimesi gibi davraniyo...parmak şitlatmayi bile yapiyo oynuyo muzikle birlikte ama yok kelimeleri tekearlayin demisti doktor mesela ayaginda mavi corap varsa gostererek uc kez mavi corap deyin dedi..bu arada grupta herkesin cocugu sanirim cok rahat konusuyo olmali bi siz yazdiginiza gore benim gibi dertli

bi tanıdığım vardı çocuk neredeyse 3 yaşına yakın konuştu ama oldukça zeki şimdi okula gidiyor bi sorunu da yok. Anneler olarak tedirginiz bazen abartıyoruz bende çok yapıyorum instagramda bazı bebekleri görünce ister istemez kıyaslama oluyor sonra kendime geliyorum. Sonra yine oluyor.. Benim kızın kelime sayısı ezberi iyi açıkçası son bir kaç aydır tv de fazla izler oldu çünkü yesin diye bir şeyler açmam gerekiyor aşırı derecede iştahsız 1 yılda sadece 1 kilo aldı.
Ve hala 4 dişimiz var çıkmıyor. Diş doktoruna mı gitmeliyim acaba?

Evet benim de yegenim 3.5 yasinda konustu o yasa kadar anlamli tek 1 kelimesi dahi yoktu ama su an asiri zeki bir cocuk, cok basarili ve cok konuskan, kelime haznesi cok cok iyi durumda. O yuzden erken konusmanin bir kriter oldugunu dusunmuyorum. Bunun yanisira benim kizim su an konusmasi baya iyi durumda, kendini anlatiyor bizi ve etrafindakileri anliyor, kitaplari cok seviyor onun katkisi oldugunu dusunuyorum. Birde ben birebirde cok fazla konusuyorum belki ondan da olabilir

Doktor konuşmaya zorlayın diyor sürekli anlamıyorum seni diye anlasakta yaomayıp beklememizi söylüyor ama çok yorucu dün zorladım su isterken, en son ‘buu’ dedi yine bir şey için zorladım anlamamazlıktan gelerek ‘evet’ dedi en sonunda ama yani işkence ediyor gibi hissediyorum böyle de.. melül melül bakıyor kıyamıyorum kendi haline bırakacağım zaten yeterince sohbet ediyorum anlatıyorum konuşuyorum zorlamak istemiyorum açıkçası

Aynı şeyler benim oğlumda da var. Uzanmayı öğrendiği için bazen parmak ucunda yürümeye çalısıyo, etrafında dönüyor oyun yapıyo kendi kendine. Bebekliğinden beri dönen oyuncakları çok seviyor. Bunlar tek başına bi bulgu değil, hiç aklınıza öyle şeyler getirmeyin. Allah korusun öyle bi durum olsa daha farklı bariz belirtileri olur, göz teması olmaması, komut almama, isme tepki vermeme gibi. Biraz panikliyoruz her şeyde tabiki ama normal cocuk davranışı bunlar

Arkadaşlar Möller s kullanan var mı ? Arkasında 3 yaş ve üzeri diyor, ayrıca iştah actıgı doğru mu ? Oğlum zayıf bi cocuk değil kilo aldırıp şişirmek istemiyorum çocugu, başlamayacağım yoksa Möller’se

Ben kullaniyorum gunde 1cay kasigi veriyorum. Kullanabilirsiniz 1yas sonrasinda da. Ayrica istah aciyor bence cunku benim kizim ondan sonra istahlandi cok kilo aldi mi diye sorarsaniz almadi ama dis ve hastalik zamanlari haric severek yemek yiyor

İçimi rahatlattın canım sağol Komut alıyor. Göz temasımız oldukça iyi. Hatta bi yarım saat göz teması kurup konuşuyoruz. Tabi o bişeyler anlatıyor ama kendince isminide çok iyi biliyor çağırdığımda hemen gelir. Ama işte insan bi şüpheleniyor. Malum çağın hastalıkları iyice arttı

Bende kullanıyorum şırınga ile 2ml
İştah açıyor ama kilo almadı öyle hala ekside :)
9.5 kiloyuz valla

Ben ocean markasınınkini kullanıyorum arkasından 2 yaş üzeri diyor.
Doktor verdiyse Ona takılmayın.
Birde zamanında kendim için cooook zayıfken (yaklasık 7 8 yıl önce ) eczacı tavsiyesi işe iştah açsın diye aldığımda aç karnına içersen iştah açar demişti . Siz bu mantıklı tok verebilirsiniz tabi doktora sormakta fayda var

Teşekkürler Biz şehir dısındayız bir süre, doktorumuza gidemedim uzun suredir, kendim başlamak istedim. Aşağı yukarı aynı ml denk geliyor. 1 çay kaşığı ile başlayacağım bakalım

Ben kullaniyorum gunde 1cay kasigi veriyorum. Kullanabilirsiniz 1yas sonrasinda da. Ayrica istah aciyor bence cunku benim kizim ondan sonra istahlandi cok kilo aldi mi diye sorarsaniz almadi ama dis ve hastalik zamanlari haric severek yemek yiyor
Bende bu ölçüde başlayacağım canım teşekkürler
Çok haklısın bende çok şüpheciyim konu çocuğumuz olunca. Allah korusun hepsini diyelim
Bende kullanıyorum şırınga ile 2ml
İştah açıyor ama kilo almadı öyle hala ekside :)
9.5 kiloyuz valla
Teşekkürler

Kızlar gece ilk uykuya daldigi zaman cok terliyor mu bebekleriniz? Bir de ağzından cok tukuruk akiyor yataga. Son azı dişleri yerlesiyor da ondan mi acaba bilemedim. Hep kulaklarini gozlerini kaşıyor bu ara, herseyi agzina goturuyor isiriyor.

Benim kizimda parmak ucunda oynuyor yani halay cekiyorve bazen etrafinda donuyor haliyle basi da donuyor uyariyorum ama dinlemiyor israrla yapmaya devam ediyor ben ara tv de aciyorumona cunku etrafimizda sosyallesebilecegi yasiti da yok acikcasi oyun gruplarina da kis mevsiminde viruslerin patlak vermesiyle goturmek istemiyorum. Ben d etakintili bir anneyim en basitinden cok konusmuyor yani 5-6kelime zor ....ama nedense kotuyu dusunmek istemiyorum bu sefer yani cocuktur Rabbim hepsine saglik versin herseyi kafaya takarsak cok yipraniriz...komut veriyorum yapiyor al gotur islerinde iyi babasina corap verdiriyorum mesela ...goz temasi iyi konusurken kendisi gozlerimizin icine bakip biseyler soyluyor ama anlamiyoruz tabiherseyi anladigini da dusunuyorum yani kalkip farkli seyler aramak ist miyorum anlasilabilir konusmamasindan veya parmak ucunda oynamasindan veya etrafinda donmesinden...ah annelik ne stres

Merhabalar sizin bebeklerinizde de yabancılama var mı? 18. Ayda pik yapıyormuş sanırım. Biz anneanne evine geldik bir kaç haftalığına. Kime gitsek ağlamaktan perişan oldu 10 dk bile duramadık geldik. Oysa evimizde böyle değildi. Yabancı insanların evine gidince adapte olurdu. Şimdi herhangi biri hiç tanımadığım benle konuşsa gözünü kapatıyor sanki ortamdan kaybolmuş gibi. Onunla konuşsa ağlıyor hemem bana sarılıyor. Var mı öneriniz ne yapabilirim

Bi dönem çok Kisa oldu bizde de hatta ben memnun olmuştum çünkü garsonlar beni kucağına alsın diye ağlıyordu tam tersi oldu utangaçlaştı ve karşıda ki yaklaşırsa da ağlıyordu kendi kendine düzeldi yine sosyal kelebek şuan dönemsel bir şey sanıyorum ben zorlamadım bol bol konuştum anlattım vs ağladığında sadece insanları uyardım çünkü zorla almaya çalışmalara falan kızıyorum çocuğu bi kendi haline bırakın diyorum ıyyy yabani bu çocuk moduna giren teyzelerimiz oluyor malum

Benimkinde de var, anneanne dedeye falan yok ama kendinden büyük cocuklara misafirlere vs var. Geçen ay daha çoktu bu ay biraz daha iyi ama yok diyemem. Zamanla geçeceğini düşünüyorum. Tavsiyem ağlıyor diye sosyalleşmekten vazgeçme, senin rahat olduğunu keşfedince diğer insanların yanında o da zamanla alışacaktır diye düşünüyorum

Evet ya herkes bu çocuk yabani kimse mi görmedi
Hiç mi dışarı çıkarmadınız diyor. Oysaki her haftasonu bir yerdeyiz havanın her elverişli olduğu gün dışarda parktayız.
Bizde de anneanne dedeye dayıya yok ama benim dedeme babaanneme karşı var. Hala devam ediyor mu acaba? Belli süre sonra geçti mi? Sosyalleşemiyoruz yani misafirliğe gidemiyoruz. Ağlıyor gidelim diyor mecbur kalkıyoruz. Bugün parkta yaşlı bir teyze konuştu benimle. Kızım onu görünce direk gözünü kapattı. Teyze gitmeye başlayınca el salladı. İnşallah düzelir çünkü asosyal olmasını hiç istemiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…