2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
ben bebekliginden beri biobaby atopik cilt icin sac ve vucut sampuanini kullaniyodum, bir suredir unibaby sampuana gecmistim. Simdi yine eskisine geçtim azaldı şükür. Cok kurutuyor unibaby hem vucudunu hem sacini. Benim de bebegimin saclari cok ince. Sizin de sampuan yaramiyor olabilir mi bir degistirin isterseniz. Yağ bazlı doğal şampuan alın.

Merhaba o kadar çok yaşama hevesim kaçmıştı ki buralara bile bakmak aklıma gelmedi, hala da öyleyiz aslında hepimiz ama işte bir şekilde toparlamaya çalışıyoruz kendimizi. Hayat devam ediyor. Hepimizin başı sağolsun.

Sizlerden tavsiye istiyorum arkadaşlar, montessori yer yatağı bakıyorum ama çok pahalı olanlardan değil, mesela trendyolda suan 1500-2500 arası olan yataklar var ayakları olmayacak, yerle ayni hizada, kapısız. Bunlardan alıp kullanan oldu mu? Kıymık, köşeleri sivri mi vs.. nasıldır?

Ben de degistirdim ama yok sadece kafasinda konak vardi onu gecirmis oldu...bu aldigim icerigi cok temiz attitude diye bir marka...ama sac dokulmesine engel olmadi

Ben de degistirdim ama yok sadece kafasinda konak vardi onu gecirmis oldu...bu aldigim icerigi cok temiz attitude diye bir marka...ama sac dokulmesine engel olmadi
kan degerlerinde sorun yok demistin çinkoya bakıldı mı? O da çok döküyormuş. Biz de çok evham yapiyoruz, belki bebeklik saclari dökülüyor gercekten de saci havluyla kuruturken bile nazik olmak gerekiyormus cok hassasmiş bebeklerin sac kökleri. Kurutma makinesiyle de kurutuyorum ben mesela kış diye, ondan bile suphelendim. Geçicidir eminim.

Kizlar merhaba kizim 3gun once 18 ayi doldurdu evet her cocuk kendine ozeldir ama ilk defa anne oldufum icin evham da yapiyor olabilirim.benim kizim bi kac kelime soyluyordu 15-16aylukken..ver, al ,bak gibi ama simdi onlari unuttu resmen hic kullanmiyor daha once kullandigi kelimeleri....baba diyor mem diyor yani su istiyor ,agiz sapirdatiyor acikinca. Bir de dede ve dayi diyor bunun disinda bi ton daha konusuyor kendince ama hic bisey anlamiyorum yani anlasilacak kelimeler degil...hala anne demiyor bu normal mi sizce ? Sizin bebisler denk geldigim kadariyla pek cok kelime kullaniyor

Cinkoya baktirmadik sanirim genel kan degerlerine ve b12 demir ve d vitamini bir de troitler gibi degerler evakildi.evet ben de jurutmayla kurutuyorum cunku saclari uzadi ve havluyla kurumasi cok zor ve kis mevsimindeyiz hani islak da kalmamasi lazim ama ciddem kokleri cok ince

Bizde de durum aynı 7 gün önce 18 aya girdi
Baba, koy, gel, ver, havhav dışında anlamlı kelimesi yok kendi kendine cok konuşuyor ben anlıyorum alıştım bebekçesine ama asla anlamlı değil 18. Ay kontrolüne henüz gitmedik doktorun yorumunu merak ediyorum en son 18. Ayı görelim demişti. Bu arada her şeyi anlıyor tüm komutları yerine getiriyor geç konuşacak diye düşünüyorum
Biraz sohbet edelim mi diye bi oyun kurdum ben söylüyorum o tekrarlıyor yarı başarılı olarak
Dede teyze mama gibi basit kelimeleri sayıyorum peltek peltek hepsini deniyor anne diyince çıt yok denemiyor bile özellikle anne kelimesini kullanası hiç yok ya
Cicili bicili diyorum bicibici diyor anne çok daha kolay ama yok yani çok çok başı sıkışırsa annnn diye bağırıyor oda nadir

Kızlar merhaba. Kızımın 4 üstte 4 alttaki ön dişleri nerdeyse kapkara. Yani öyle çook üzülüyorum ki. Demir ilacından sonra fıtçalıyoruz su içiyorum ama yook dişlerinin dipleri siyah. Ne yapsam geçer yardımcı olur musunuz? Bizde 20 sinde 18 ay olduk daha kontrole gidemedik aşımızı da olamadık orta hem ebeye hem doktora da danışacağım. Muhtemelen kan değerlerine de baktıracağım. Ama sanki gündem güne kararıyor

Bizim de ön üst iki dişinde siyah çizgi var ortasında gibi bende soracağım doktora leke mi onlar çürük mü ne anlamadım macunla da fırçalıyoruz ama sabit duruyor

İşe başladım. Bir süre sonra oğlumu kreşe verdim. 2 yarım gün gitti. Sonra burnu akmaya başladı. Bu üçüncü gün hepimiz hastayız, kreşe de işe de gidemedik. Destek olmaya gelen annem de hasta. O kadar halsizim mi kendi doktorumuz uzakta diye onun randevusunu iptal ettim ve sabah rapor almaya gittiğim aile hekimini gözüm tuttuğu için ona götürdüm oğlumu. Ciğere inmemiş ama boğaz kızarık, antibiyotik yazıyorum dedi. Niye dedim? Enfeksiyon var dedi. Ne enfeksiyonu, viral mi bakteri mi diye sormadım. Verdiği reçeteyi getirmedik eczaneye. Yine kendi doktorumuza gidicez.

Cok gecmıs olsun bir an önce iyileşsin kuzucuk. Bende kendi cocuk doktorumuz izinde oldugu için aile hekimine götürmüştüm nedense tanısı teshısı hiç içime sinmedi aferin surup verdi kullandık ama hiç iyileşme olmadı . nitekim kendi doktorum izinden döndükten sonra gttiğimde cocugumun hastalıgının sürüntü testi ile enazından ne olduğu öğrendik ona göre ilaçlar başladık. Böyle kafasına göre ilaç başlanmasına uyuz oluyorum kendi doktorumuz enazından ciğer filmi istedi sürüntü testi istedi hem bronşiyolit hemde influenza a cıktı boş ilaç kullanmak yerine doğru ilaçlara başladık aferini bosuna kullanmısız

Çok geçmiş olsun size de.. sağlık ocağında bi de gereksiz yere antibiyotik kullanmayın afişi vardı: )

Bronsiyolit ve influenzada ne veriliyor? Ben o kadar çaresiz kaldım ki iki gündür gece uyumadan önce mamayla zaditen veriyorum. Yarın doktor ve diyecek bakalım.

bize antibiyotik verdi bronşiyolit için diye düşünüyorum ekstradan ventolin buharla solutmam için. Domuz gribi içinde enfluvir şurup verdi ateşi çıkarsada calpol verirsin demişti ama cok şükür cıkmadı
Bir iki güne toparladı kızım. Sebzeli tavuk suyu çorbası üstüne limon da sıkarak cok yedirdim mama alıyorsa mamaya yüklen meme alıyosa memeye. Bol sıvı alması gerekiyor . Ben birde hergün duş aldırdım burnu açılsın diye cunku asla burnunu temizletmiyor tıkalı burunda baya sıkıntı . İnşallah sadece basit bir nezle cıkar dualarımla sizinle

Uzun zaman sonra merhaba herkese.İcinde bulunduğumuz durumdan dolayı piskolojisi bozulmayan kalmamıştır tabiki bende dahil.Özellikle minicik bebekleri gördükçe aglama krizlerine girdim.Ailesini kaybeden,kolu bacağı ampute edilen.Nice hayatlar yok oldu.Allah'ım dayanma gücü versin.Burdan da afet bölgesinde yaşayan varsa cok geçmiş olsun yakinlarini kaybedenlere Allahtan rahmet dilerim.Dilerim sorumlular cezasini çeker ama giden geri gelmeyecek ne yazik ki..Çok öfkeliyim..Hepimizin tüm Türk milletinin başı sağolsun.
Gelelim bize zaman cabuk geçiyor.. büyüyoruz Daha dün doğum yapmış gibiyim.
Sizlere sorum olacak temmuz sonu işe baslayacagim.Simdiden anaokulu arayisindayim.Bazi okullarda yaş araligi 2-6 iken bazilarinda 3-6.Yaza kadar 2 yaşında olacak fakat yakinimizda anaokuluna gitsin istiyorum acaba 3-6 yaş anaokullari kabul edebiliyorlar mı 2 yaş çocuğu.
Gerçi bu doğru birşey mi bilmiyorum onu hirpalarlar kı orada,birde aradaki yaş farkindan dolayi etkinlikler,adaptasyon zor olur mu?
Birde gönlüm hiç elvermiyor tam güne yarim gün istiyorum ama siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Canım küçük bebişimin uyku düzenini ayarlıyorum ve bu bebeğimde de senin paylaşımlarınla yapıyorum , ilkinde de çok yardimci olmuştun, Allah ne muradın varsa versin

Kizlar merhaba, kizimin azi disleri tamamlandi ve son 1haftadir gece uykulari duzene girdi, 2defa bazen de 1defa uyaniyordu ve emzirmeye devam ediyordum. Son 4gecedir emzirmiyorum, ilk 2gece nedense kolaydi, "hadi simdi uyu sabah uyaninca meme vercem" dedim ve ikna oldu. 3.gece tam bir kabustu, 4.gece 3e nazaran daha iyiydi.
Simdi uyandiginda yine konusarak ikna ediyorum ve besigini sallayarak pispislayarak uyutuyorum, kucagima alarak uyutmak istemiyorum alismasin diye ama simdi de besigin sallanmasina alismasindan korkuyorum. Bu sureci atlatanlar nasil yaptiniz acaba? Hem üzmeden hem de aliskanlik yaratmadan sureci atlatmak istiyorum, ne kadar surecek bilmiyorum ama onerilerinize acigim.

Sayısını abartmamak kaydıyla su teklif edebilirsiniz. ama konuşarak anlaşmanız çok güzel şuan farkında baktı artık meme olmayacak durumu daha zorlaştırabilir biraz daha tutarlı devam ederseniz merak etmeyin yeni düzenine alışacaktır.
Bide temas ve kucak gece uyanmalarında akışkanlık yapmaz ama kucakta gezdirme sallama yani hareket en çok akışkanlık yapar. Ninni, pışpış, sevmek, dokunmak konusunda hiç tereddüt etmeyin ağlama varsa kucağada alabilirsiniz.

Ben oğlumu oyun grubuna götürmüştüm birkaç kez en küçük oğlumdu, sadece 3-4 ay fark vardı ama onda da bile uyum sorunu belli oluyordu. Bu dönemlerde ay ay gelişimler cok farkediyor. Büyük cocuklar daha aktif, hareketli oluyor ister istemez pasif kalıyor küçük yaş grubu. Ben kendi adıma kesinlikle yaşıtlarıyla bir ortamda olmasını tercih ederdim.

Ya cok tesekkur ederim
Evet su veriyorum ben de arada ilk uyaninca aglamakli oluyor ama soylediklerimi anlayip susuyor, uykuya gecemeyince tekrar meme meme diyor, besikte sallayinca uykuya daliyor ama her uyandiginda istemez umarim. Besikte sallama da aliskanlik yapar mi peki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…