2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Adanalıymda aslında eşim ogretmen burda görev yapıyor 🙂 Suruç ilçesindeyiz. Daha 1 sene oldu pandemi falan derken pek çıkmayınca pek bilmiyoruz da buraları. Sen il merkezde doktora gidiyomusn önerin var mı? 😊
Aslında çok yakınsın merkeze bu urfaliyim ama urfada yaşamıyorum canım çoğu yerler kapandı özel hastaneler benim orda yaşadığım zamanda kapanmıştı suruç Guzelmi 🙈begendinmi

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Bugün 4+5 teyim kese için gitmiştik ki doktor keseyi ne karından ultrasonla ne de vajinal ultrasonla görebildi. Vajinal bakarken de rahminde perde olabilir dedi. Çok üzüldüm çok ağladım. Yarın tekrar gel beta hcg değerin ile tekrar değerlendirme yapacaz dedi. Daha önce dış gebelik de geçirmiştim. Bu ihtimalde var gerçekten çok üzgünüm. Yarın bir mucize olur mu sizce. Keseyi görür müyüz. Ve şu perde durumu...

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Bugün 4+5 teyim kese için gitmiştik ki doktor keseyi ne karından ultrasonla ne de vajinal ultrasonla görebildi. Vajinal bakarken de rahminde perde olabilir dedi. Çok üzüldüm çok ağladım. Yarın tekrar gel beta hcg değerin ile tekrar değerlendirme yapacaz dedi. Daha önce dış gebelik de geçirmiştim. Bu ihtimalde var gerçekten çok üzgünüm. Yarın bir mucize olur mu sizce. Keseyi görür müyüz. Ve şu perde durumu...
verdiginiz gün biraz erken görünmeyebilir bence kalbinizi ferahlatın . perde olayı konusunda hiç bilgim yok. bunalırsanız meryem suresi dinleyin

Canım ben cuma gittim görülmedi bugün gittiğimde görebildi keseyi 5+6 haftalık oldugumu öğrendim bence daha erken stres yapma

Ben yazmıştım canım. Benim ilk hamileliğim ama çok erken kilo aldım gibi geldi :) ilkinde nasıldı anımsıyor musun :)
Hatırlıyorum canım, benim en zayıf olduğum dönemlerde bile (yani 55 kg Ken bile ) göbeğim vardır. İlkinde 69 la hamile kaldım. Tamam onda da sanki göbeğim biraz büyümüştğ gibi hissediyordum ama şimdi azcık daha kiloluyum ondan mı acaba diyorum 🤔 ilkinde daha geç şişiyor karın galiba kaslar daha gerginliğini kaybetmemiş oluyormuş 🎀

kesenin görünmesi için erken değil mi? emin değilim ama kesenin görünmesi için bhch 1500 üzerinde olması lazım diye biliyorum .

Aslında çok yakınsın merkeze bu urfaliyim ama urfada yaşamıyorum canım çoğu yerler kapandı özel hastaneler benim orda yaşadığım zamanda kapanmıştı suruç Guzelmi 🙈begendinmi
Evet merkeze cok yakın o yönden şanslıyız 🙂 ama merkezdeki özel hastane sayısı çok kısıtlı ve emin olamıyorum bi türlü. Suruç guzel ya. İlk baya tereddutluyduk ama alıştık, ısındık. Anayola yakın olması falan baya avantaj oldu bizim için 😄 biz bi 6 7 seneyi devirirz burda diye düşünüyoruz🙂 hastane doktor falan isini halletsem baya rahatlicam ama 🙈

15 haftalık bebegımı kaybettım canım onceden buyuzden belkıde fazla evham yapıyor gıbı gelebılırm sana ama ınan elımde degıl doktora gırmeden once bayılck gıbı oluyorm aglayarak gırıyrm dusun halımı kotu bırsey duymaya gucum yok
Rabbim yasatmasin bi daha benim 3 kere dusuk yani kuretaj yasadim ve sebebi bilinmiyor bu sefer 4. Gebeligim ve 4+6yim daha...dun keseyi gorduk ama bu aksam hafif pembe bir akintim geldi peceteye 3 saat sonra da kahverengi yine az bir akintim oldu...gunlerdir olan gogus hassasiyetimin de cogu gitti ve nasil endiseliyim anlatamam
.ya bunu da kaybedersem.diye....kendimde belirti ariyirum resmen Rabbim yardimcimiz olsun🤲

Rabbim yasatmasin bi daha benim 3 kere dusuk yani kuretaj yasadim ve sebebi bilinmiyor bu sefer 4. Gebeligim ve 4+6yim daha...dun keseyi gorduk ama bu aksam hafif pembe bir akintim geldi peceteye 3 saat sonra da kahverengi yine az bir akintim oldu...gunlerdir olan gogus hassasiyetimin de cogu gitti ve nasil endiseliyim anlatamam
.ya bunu da kaybedersem.diye....kendimde belirti ariyirum resmen Rabbim yardimcimiz olsun🤲
Canım içini ferah tut inşallah aynı durumları yaşamazsın bu defa.. Ayetel kürsü felak ve Nas oku sürekli abdestli ol Allaha sığın..

Merhabalar 5+4 teyim bugün aniden acayip fazla miktarda kanamam oldu usg için 6 haftayı geçsin diye bekliyordum mecburen gittik sadece kese görüldü ama içi boş henüz haftaya kontrole çağırdı doktorum 1 hafta korkarak nasıl bekliycem gerçekten erkenmi anormal bi durummu kanama durdu ama hiç normal değildi baya fazlaydı varmı benim gibi olup normal devam eden

kesenin görünmesi için erken değil mi? emin değilim ama kesenin görünmesi için bhch 1500 üzerinde olması lazım diye biliyorum .
Dr a görünmeden önceki gün 1600lerdeydi. Artış iyiydi. Kese görünmeyince şüpheler oluştu. Perde, dış gebelik vs. Gebeyken perdenin olup olmadığını anlamanın net bir yolu var mı acaba. Bu endişeyle yaşamak gerçekten zor. Her zaman bir düşük ya da erken doğum riski oluyormuş

Benim kese 5+3 okadar minikti ki hatta tam 5 haftalık kese yoktu daha bence biraz bekle haftaya git daha erken

Bebek yerleşirken de olur o Allah kucağınıza almayı nasip etsin inşallah 💞 ama streste iyi değil

Merhabalar 5+4 teyim bugün aniden acayip fazla miktarda kanamam oldu usg için 6 haftayı geçsin diye bekliyordum mecburen gittik sadece kese görüldü ama içi boş henüz haftaya kontrole çağırdı doktorum 1 hafta korkarak nasıl bekliycem gerçekten erkenmi anormal bi durummu kanama durdu ama hiç normal değildi baya fazlaydı varmı benim gibi olup normal devam eden
Merhaba canım tedirginligini cok iyi anliyorum.. Bazen karın boşluğunda bi kanama alani olabiliyor, ve o bebege zarar vermeden vajinal yolla atılabiliyor. Ben bi kanama alanın olduğunu düşünüyorum sonuçta kese yerinde duruyor.. Ben 6+1 de bebeği 3 mm görmüştüm(vajinal) sende şuan 1 mm olmayabilir yani vajinal baktır diycektim görülmeyebilir ama yine bi dene istersen git bugün doktora için de rahat etsin. İnşallah korktugun gibi bi durum yoktur🤲

Adanalıymda aslında eşim ogretmen burda görev yapıyor 🙂 Suruç ilçesindeyiz. Daha 1 sene oldu pandemi falan derken pek çıkmayınca pek bilmiyoruz da buraları. Sen il merkezde doktora gidiyomusn önerin var mı? 😊
Merhaba ben de ilk gebeligimde hilvan ilcesindeydim.ildeki meydan hastanesine gidiyordum.begenmistim.dr ları çok ilgiliydi.ama şimdi doktorun ismini hatırlamıyorum.sen bir bak istersen.zaten urfa kadın doğum hastanesi olarak cennet.illaki iyi bir doktor bulursun.eger devlete gitmek istiyorsan eyyubiyedeki kadın ve çocuk hastanesi var.orada da birsuru doktor var.insallah istediğin gibi bir doktor bulursun 😉

X