2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
günaydın herkese :) ben de bu defa kızım olacak gibi hissediyorum elbette yanılıyor olabilirim ama böyle düşünmenin bir kaç sebebi var öncelikle oğlum doğduğunda ikinci bir bebeğim olursa kesin kız olacak diye bir hissiyat yaşamıştım sebebini bilmiyorum ama çok emindim bu arada oğlumun cinsiyetini de en başından beri doğru tahmin etmiştim. bi de alakası var mı bilemiyorum ama bu hamileliğim ilkinden çok çok farklı o yüzden de sanırım kız olacağı fikri bende ağır basıyor ama yanlış anlaşılmasın bu bir istek değil ben oğlum olursa ilk çocuğum erkek olduğundan sanırım bir parça daha fazla sevinicem çünkü biliyorum ki kardeşler aynı cinsiyette olduğunda ileride çok daha iyi anlaşabiliyorlar tamamen annelik hissiyle böyle düşünüyorum yani :) bi de ısrarla bir de kızın olsun lafı beni sinir ediyor resmen kız çocuğu sahibi olmayanlar üzerinde toplum baskısı hissediyorum eskiden olan erkek çocuk baskısı şimdi kız çocuğa döndü maalesef. ve annelerin kalbini de ne kdr kırdıklarını bilmeden böyle davranıyorlar bir kızın olsun da bak görürsün erkek çocuktan nasıl farklı diyenlerin ağzına kürekle vurasım geliyor benim oğlum benim canım ve bu dünyadaki herşeyden daha değerli benim için. bu konuda çok doluyum o yüzden uzattım kusura bakmayın :)

Kızlar günaydın beni doktorum cuma günü çağırmıştı kalp atışını duymaya.cuma günü resmi tatil bildiğiniz üzere.persembe de dersim var.acaba yarın için randevu alsam duyulur demi?.7+2 oluyorum.(doktor vajinal bakmıyor.karindan bakiyor)

Selam kizlar ben su an 9+1 hamileyim. Girmiycektim buraya fakat dünden beri baldirlarim agriyor 😳🙄 su andada agri basladi. Bugün biraz uzun ayakta durdum ondanmi acaba. 2 3 haftadir sirf uzaniyorum cok az ayaktaydim. Benim gibi bu haftada olup baldirlari agriyan varmi? Ben bu arada magnesium hergün aliyorum ve her gün kalsiyum icin oeynir yiOrum sabahlari. Aksamlarida hemen hemen hergpn yogurt yemeye zorluyorum kendimi🙄 bilmiyorum normalmi kizlar sizce
Benimde bi kaç gündür var ağrı bacak ve kalça da yorulunca oluyor bende

Evet canım yaptırmayan da var doğru bakalım bi karar veririm o günleri göremeyecekmişim gibi hissediyorum kasıklarım da tuhaf ağrılar var. Kan değil renksiz bi akıntı var anlamadım gitti
Umarım sorun yoktur canım benimde hem sağ hem sol kasigimda aşırı ağrı var yani sırt üstü uzansam bisey yok ama sağ yada sola uzansam hangi taraf altta kalıyor ise orası ağrıyor bilmiyorum inşallah bisey yoktur ve benimde akintim çok ocağın sonunda gidecem inşallah bn doktora ondan önce belki acilden baktırırim kendime dikkat et kendine canım öyle kötü hislerede kapılma rabbim ne yazmışsa o dur kendimizi sıkmaktan başka bisey yapmıyoz

Merhabalar 🥰 topikler arasında geze geze şimdide 2021 ağustos Annelerine paslandım. Bat 24 kasım. Hesaplama takviminde eğer olur da tutarsa bebişin 3 ağustosta geleceği görünüyor bakalım kasım ayı ve yeni topik uğurlu gelecek mi heyecanla bekliyorum. 15 aydır istiyorum bu süreçte iki kaybım oldu Allah isteyen herkese nasip etsin en kısa sürede ❤️
Benim bat 27 kasimdi.
Eylülün 3 ünde geldi kızım 😁

Amin canım inşallah dediğin gibi gönül olmayanı istiyor olursa güzel olur olmazsa da sağlık olsun benim doktorum prilam Dr verdi artarsa kullan demişti bakalım inşallah çok gerek duymam ilaca falan Allah yar ve yardımcımız olsun hepinizden dua bekliyorum bu arada Çarşamba kontrolüm var keseyi henüz görmedim görmek nasip olur inşallah 💞
İnşallah canım kalp atışını da duyarsın sağlıkla da kucağına alırsın 🙏

benim de bebik 20 Ağustos biz senle aynıyız. Ben 5+6 da gittim kalp atışlarını dhaa küçük olduğu için duymadık ama gördük. Dün hafif kanamam oldu en yakın hastaneye gittik bir sorun var mı diye 6+2 idi çok kısa dinledik. Vajinalden kesin daha nettir ama biz karından baktırdık. Hastaneden hastaneye de değişiyor. Ultrason cihazı çok önemli. Bir tanesi idrar kesesi bomboşken 5+6 da eliyle koymuş gibi 10 saniyede keseyi de bebeği de gördü, diğeri 6+2 olmasına rağmen 2 saat bekletti 9 buçuktan 11 buçuğa kadar. keseyi bile göremedi yok su iç gel yok bilmem ne. Hastane çok çok önemli mutlaka etrafınızdan tavsiye alın

Yaa aynıyız ne güzel sağlıkla alırız kucağımıza insaallah 🙂🥰 yariiin için gel demişti gidicem umarım duyarım ama bu doktor muayenehane tarzi yeni acti evimin altında cihazı pek iyi değil gibi geldi. Olurda bunda duyamazsak yılbaşını geciremem hemen merkezde başka bi hastaneye giderim . Henuz iyi bi doktor hastane netleştiremedim ben maalesef. Şanliurfa ilçedeyim merkezde iyi bi doktor hastane araştırıyorum halen. 😕

Yaa aynıyız ne güzel sağlıkla alırız kucağımıza insaallah 🙂🥰 yariiin için gel demişti gidicem umarım duyarım ama bu doktor muayenehane tarzi yeni acti evimin altında cihazı pek iyi değil gibi geldi. Olurda bunda duyamazsak yılbaşını geciremem hemen merkezde başka bi hastaneye giderim . Henuz iyi bi doktor hastane netleştiremedim ben maalesef. Şanliurfa ilçedeyim merkezde iyi bi doktor hastane araştırıyorum halen. 😕
Cihaz çok önemli ama seninkisi zaten o zamana büyümüş olur 6+5 ben göreceğini düşünüyorum. İnşallah sen de duyarsın kalp atışını, bebeğini görürsün Rabbim herkese nasip etsin 🥰🥰

Selam arkadaşlar. Bende Aranıza yeni katıldım 😊 umarım hepimiz sağlıklı rahat hamilelikler geciririz. Benim usg ye tahmin yapabilecek olan var mıı 😊 karından usg

Eklentiler

• IMG_20201229_134527.jpg
    IMG_20201229_134527.jpg
    131,2 KB · Görüntüleme: 39
Ben fazla mı kilo aldım ne yaptım pantalonlarım biraz dar gelmeye başladı daha 7+2 deyiz 😶 doktorum kiloyu hiç ölçmüyor evdeki tartı her odada farklı gösteriyor. Bu aylar kilo almamız için erken değil mi 2. Gebeliği olanlar ya da doktoru tarafından bu konuda yönlendirilen var mı ?

Merhaba şanlıurfa hangi ilcedesiniz sakıncası yok sa Bnde urfaliyim

X