2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çok evham yapıyorsun canım rahat ol. Bana da rahim dışında biraz sıvı var dedi, bir tane kist var dedi. O günlerde bir de küçük pedi dolduracak kadar kahverengi akıntım vardı. Çok şükür ki hiçbir şey olmadı. Akıntım için ilaç bile vermedi. O ilaçların bebeğe zararı olduğunu kırmızı kan olmadıkça vermiyorum. Kan yoğun olursa anca o zaman veriyorum dedi. Çok şükür ki geçti bişey olmadı
15 haftalık bebegımı kaybettım canım onceden buyuzden belkıde fazla evham yapıyor gıbı gelebılırm sana ama ınan elımde degıl doktora gırmeden once bayılck gıbı oluyorm aglayarak gırıyrm dusun halımı kotu bırsey duymaya gucum yok

Bizim de kedimiz var, tüp bebek sürecinde eşim değiştirmeye başladı kumunu. Çok araştırdım, benim de eldiven ve maskeyle yapmamda bir sakınca yok aslında. Kendinize dikkat ederek yapabilirsiniz yani: ) Bu arada biz kedimize toksoplazma testi yaptırdık negatif çıktı, ben hala yaptırmadım kendim, niyeyse onu hep atladım..
Kendim yaptırdım, gerekirse kedime de yaptıracağım ama benim endişem şimdiden sonrası için değildi, ben bilmeden hamileliğimin iki haftasında değiştirmiştim kumunu. O yüzden endişelendim ama veterinerim de doktorum da beni rahatlattı bayağı.
Ben kedimi normal sevmeye bile korkuyordum yani.

Ben dedigim gibi bugun dra gittim keseyi gorduk bebekte henuz kalp atisi alamadim ama bir hareketlenme var 3 hafta sonra gelirsin dedi drum. Haftasiyla uyumlu dedi. Insallah sen de guzel haberler alirsin cnm😍
Ayy çok sevindim maşallahh ne güzel 🤍 inşallah bakalım heyecanla bekliyorum ben de 🙏

15 haftalık bebegımı kaybettım canım onceden buyuzden belkıde fazla evham yapıyor gıbı gelebılırm sana ama ınan elımde degıl doktora gırmeden once bayılck gıbı oluyorm aglayarak gırıyrm dusun halımı kotu bırsey duymaya gucum yok
Çok gecmis olsun. Neden olduğunu bulabildiniz mi. Benimde 14 haftalıktı bende sizin gibi korkuyorum ama dua etmekten başka bir şey gelmiyor elden inşallah sağlıkla devam eder hamileliğiniz

Sağol canım🙏 Ben tekrar 6 haftalık hamileyim ama doktora gitmedim yılbaşı geçsin gitcem bakalım inşallah sağlıklıilerler gebeliklerimiz.
Ah ne güzel. Aynı sayılırız o halde. Bende gitmedim daha doktora yarın gideyim diyorum. Öyle çok ağrı hissediyorum ki adet sncısı gibi neden bilmiyorum.

Gunaydin anneler, umarim herkes iyidir. Bulanti ve kusmalari olanlar Icin bir onerim var.dun denemeye basladim ve daha rahat hissediyorum. Suyuma birkac damla limon damlatiyorum ve bu sayede su da icmis oluyorum. Onu bile midem almiyor cunku.

Arkadaşlar bende 4+6 oldum bugün , belim ağrıyor , ara ara kasık ağrım oluyor adet olacakmış gibi normal mi sizce ? Bazı yerlerde okudum normal yazıyor ama içim rahat değil yine de ☺️

Evet canım aynen alışmaya çalışıyorum 10 aylık minnoşum daha. Çok yorgunum çok ben de alışmaya çalışıyorum daha saçımı bile boyayamadan hamile kalmışım tekrar aynı zorluklar korkuyorum . İnş sağlıkla doğsunlar da nasip ...
Aynı durumları yaşıyoruz. Ama herkes diyo 3 4 sene sonra senden rahatı olmaz ikisi de büyüyecek aynı anda diyo. İnşallah öyle olur.

Nasıl bırseymıs o 😂
Vajinal ultrason ile cinsiyet tahmini

Gebeliğin yine 6-7. haftalarındaki vajinal ultrason ile bebeğin konumuna göre cinsiyet tahmini yapılıyor. Bebek sağda ise erkek , sol yada sol tarafa yakınsa bebek kız demekmiş.

böyle yazıyor cnm. karından ultrasonda ayna yansıması olduğu için tam tersi. yani bebek soldaysa erkek sağdaysa kız. benim ilk bebeğim erkek ve bu teoriye göre tutuyor. bu gebeliğimde dün sağda göründü bunda da tutarsa kız olacak gibi görünüyor.

Vajinal ultrason ile cinsiyet tahmini

Gebeliğin yine 6-7. haftalarındaki vajinal ultrason ile bebeğin konumuna göre cinsiyet tahmini yapılıyor. Bebek sağda ise erkek , sol yada sol tarafa yakınsa bebek kız demekmiş.

böyle yazıyor cnm. karından ultrasonda ayna yansıması olduğu için tam tersi. yani bebek soldaysa erkek sağdaysa kız. benim ilk bebeğim erkek ve bu teoriye göre tutuyor. bu gebeliğimde dün sağda göründü bunda da tutarsa kız olacak gibi görünüyor.
Bende tutmadi canim kizim karindan bakildiginda sagdaydi:)

X