2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aynen öyle canım benim için de hiç ayrım yok Ama hissiyatım kız yönünde Her şeyin hayırlısı

Dikkatsizlik bu belli mi olur bakin insanlar neden cig et yenmemesi gerektigini bile bilemeyebiliyorlar uyarmakta fayda var bence
Çiğ ete dokunursan toksoplazma olursan ya da maruldan toksoplazma olursun demek yerine iyi yıkanmamış maruldan yeşillikten ve çiğ et bulaşmış elini ağzına götürürsen olursun demek farklı şeyler. Hamile kadınlara zaten bir evham çöküyor. Maruldan toksoplazma olursun dediğinde marul yemiştim ya olduysam diye düşünür. Ya da yeşillik yemek toksoplazma olurum diye. Yarım bilgi vermeyin açıklayıcı olun lütfen.

Allah razı olsun tam da dün marul yemiştim

Kızlar bu gün Dr a gideceğim inşallah bebeşi kalp atışını görür duyarım gece rüyamda Dr a gidiyorum ve bakıyor ultrasonla bebek görüyoruz uzun ve cinsel organı belli oluyor bildiğin pipi testisleri var yok ya diyorum içimden daha 7haftalık orası oluşmaz Dr a gidicem diye bilinç altı gördüm sanırım bu arada cinsiyet konusunda erkek kız farketmez sağlıklı olsun inşallah öyle oğlum olsun falan diye bi takıntım yok

Toksoplazma çiğ et yiyen kedi köpeklerin dışkılarından bulaşıyor. Bu hayvanlar bu dışkılarını maydonuzun marulun üstüne yaptığında ve siz bu yeşillikleri iyi yıkamadığınızda toksoplazma gelişir vücutta. Bu yeşillikleri bahçelerde inekler koyunlarda yiyebilir. Bu nedenle de onların etlerinde de toksoplazma olabilir. Toksoplazmayı hamilelikten önce geçirmiş olabilirsiniz sağlıkocağında yapılan antikor testinde çıkıyor. Hamileyken geçirirseniz bebeğe geçme riski var. O yüzden yeşillikleri sirkeli suyla iyice yıkamalı(ıspanak çok çamurlu mesela), çiğ et doğradıktan sonra eller yıkanmalı.

Ah bu bılıncaltarmız aynen canım saglıklı olsunda consıyet hıc onemlı degıl guzel haberlerını beklıyorz duy bakalım o mınık kalp atıslarını

emzirirken hamile kalıpta emzirmeye devam edeniniz, tanıdığınız oldu mu hiç?? bu konuda da danışayım sizlere
Öyle tanıdığım arkadasım vardı zaten Dr 6. aya kadar emzirebilirsin demişti sanırım ama aradım 3 ay emzirdim dediğine göre sütün kalitesi azalmıs

Ne guzel siz detayli aciklamissiniz benim o kdr vaktim olmuyor hem buradaki herkes okuma yazma bildigine gore yazdiklarimin ne anlama geldigini ztn arastirip ogrenebilir diye dusunuyorum.

emzirirken hamile kalıpta emzirmeye devam edeniniz, tanıdığınız oldu mu hiç?? bu konuda da danışayım sizlere
Bende oğlum on aylıkken hamile kalmıştım doktor emzir birşey olmaz dedi ama ben sadece iki ay emzirdim çünkü bulantilar başlayıp birşey yiyemez duruma gelmiştim mecburen kestim tam bir yaşında

Of o benim işte ya bende 6+4 üm bende kabızlık ve gaz dışında hiç bir şikayetim yok diyebilirim
Kivi ve kayısı tüketiyorum bol su ve kefir içiyorum
Tam çözdü mü hayır maalesef
karnım ağrıdığı için hep bebekte sorun var sanıp bi de strese giriyorum o da cabası

bunlar zaten hamile kalmadan önce yapılmıyor mu? Yani bende öyle yapıldı hamilelik düşünüyorum dediğimde tüm kan değerlerime bakıldı folik asite başladım sonra da hamile kaldım.
evet 16 aralıkta gıttım 7 hafta 3 günlüktü kalp atışını duydum vajınal muaneden kan testı ıstedı yaptırdım degerlerım düşük cıktı smdılık folık esıt ve multıvıtamın verdı bunları kullan ılerde demir ilacına baslıcaz dedı

bunlar zaten hamile kalmadan önce yapılmıyor mu? Yani bende öyle yapıldı hamilelik düşünüyorum dediğimde tüm kan değerlerime bakıldı folik asite başladım sonra da hamile kaldım.
bende oncede bakıldı folık asıt verdı hamıle kalınca kalp atışını duydum tekrr test ıstedı

Bende 7+5im şu anda gaz azaldı 7.haftada ama kabızlık beni mahvediyor cuma gününden beri kayısı yiyorum probiyotik yoğurtlar yedim ayıptır söylemesi dışarı çıkamıyorum bir türlü neredeyse 1 hafta olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…