2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bebeğim sürekli kesik peynir gibi bazen fışkırarak bazen sızıntı şeklinde çıkarıyor sütün yaradığına dair isaretmis ama bilimsel açıklaması yok ku bunun fazla emince fazla olan sütü mü çıkarıyor böyle okunca çok üzülüyorum ac kaldı midesi boşaldı diye tekrar emzirmek istiyorum yine kusacak diye korkuyorum

Merhaba bizde de tam tamına aynı sorun var ablası bulaştırdı sanirim göğsü hirildiyor.bugun acile götürdük çocuk doktoru baktı röntgen filan çektirdik birsey yoktu ciğerlerine.serum fizyolojik damlatip aspire edin dedi.gece daha bir siddetleniyor.

Yok canim ben direkt uykudan önceki ögününü mamayla yapiyorum. Hipp mama kullaniyorum onun uzerinde haftasina gore kac olcek kullanilacagi yaziyor ona gore veriyorum ben. Zaten direkt yazan gibi emiyor, bazen 10 20cc kaliyor biberonda. Benim kizim da oyleydi, esniyor agliyor uyaniyor sıcrıyor ben simdi esnedigi an loş ve sessiz ortama aliyorum, sakinlestigi bir muzik ve pış pış sesi var onu aciyorum, kucagimda salliyorum biraz gozleri kapaniyor, sonrasinda da yavas yavas yataga koyup kundak yapiyorum, 10 15dk basindan ayrilmayip arada elimle pıt pıt vuruyorum, sansliysam hemen derin uykuya geciyor. Bazen de inatla gozlerini aciyor kundaktayken kucagima alip salliyorum hemen daliyor o zaman da. Bu yontemi tracy hogg'un kitabında okumustum, şşşpat yöntemi olarak geciyor. Tam anlatabildim mi bilmiyorum ama deneyin isterseniz birde emzirme bittikten yarim saat sonra yatar pozisyona geciriyorum o zaman kusmuyor

Bizde de öyle burnunu yıkayıp emziriyorum anca Rabbim şifa versin inşallah

Anladım canım teşekkür ediyorum. Ben de loş ortama alıyorum sakinleşiyor pışpışlıyorum ama senin dediğin yöntemle de deneyeyim. Çook teşekkür ediyorum. Siz de oluyor muydu her gün ağlama krizleri yoksa haftanın bazı günlerinde mi oluyordu

Bizde gecen hafta nerdeyse hergun oldu sanirim o da büyüme atagı haftasiydi o yuzden oldu, bu hafta biraz daha uysal. Ya atak haftasi gectiginden ya da artik uyku sinyalini alip hemen uyuttugumuz icin daha uysal bilmiyorum

Bence bisey olmaz, poşetle sakla birgun lazım olur, ben 1 numarayı az az alıyordum, 2 numarayı 270 lik aldım 1 ay kullanırım diye, sonra da 3 e geçebiliriz belli olmaz

Merhabalar ve kolaylıklar diliyorum öncelikle güzel anneler. Bir konuda tecrübenize danışmak istedim uygulayan varsa: Ben bebeğin burun temizliği için Sterimar burun spreyi aldım. Normalde burun aspiratörü kullanıyorduk ama derin temizlik yapılmıyor o şekilde. Nasıl anlatayım bilmiyorum ama bazen özellikle sinirli bir şekilde ağlarken burnunun derinlerinden hırıltı gibi bir ses çıkarıyor. Belki kendini sıktığından geliyordur bilmiyorum ama ben huylandım bu sesten. Derin temizlik için sprey aldım, kullanım için videolar izledim ama yapmaya cesaret edemiyoruz Hani bir burundan tazyikli şekilde girip diğer burun ve ağızdan çıkıyor ya işte o yöntem. Ya bir şey olursa, boğazına, genzine kaçarsa diye korkuyorum. Bu yöntemle burun temizliği yapanlar püf noktası var mı bu işin, riski var mı, sizin yorumlarını merak ediyorum Bu yöntemin bebeğin grip olmasını önlediğini okudum, o yüzden de uygulamak istiyorum, doğum yaptığım hastenedeki hemşireler de bu yöntemi önermişlerdi.

Herkese merhaba bebişlerinizle gazsız güzel günler dilerim
Bir sey danışmak istiyorum sütüm az ya da çok nasıl anlıyoruz
Ben sadece emziriyorum hatta meme de 10 dkdan fazla durmaz bile
Doyduğu an beni memeden uzaklaştır diye ağlıyor resmen oyuzden meme de bebişi uyuyanlara özeniyorum
Bu gün tam 1 aylık olduk 1 ayda 1200 gr aldı çok şükür buradan sütüm yetiyor olarak algılıyorum
Ben emziriyorum ama aynı zamanda da sağıp dolaba atiyorum işe dönüş sonrası için.
Genelde emzirme sonrası sağdığım için 2 göğüsten toplam 60-100 Cc arası çıkıyor.
Bana bu ölçü az geldi açıkçası 300 Cc sağan varmış ben şok

Geçenlerde senin gibi ben de hırıltı duydum eşime burnunu temizleyelim dedim çocukta bir şey yok eziyet etmeyelim dedi ama dün akşamdan beri hırıltı arttı burnu tıkandı bildiğin balgam var az önce de emdiği tüm sütü kustu muhtemelen genzine akan balgamdan oldu bence yıka korkma bir şey olmuyor suyu sıkınca hemen yüzünü aşağı çevir bir şey olmaz Allah’ın izniyle ama ilk seferde tek yapma eşin ya da başka bir yetişkin daha olsun
Maşallah başka yerde deme bunları taşlarlar bak 1 ayda 1200gr almış annesi kafana takma sakın sütün de varki dolaba bile atabiliyorsun daha ne olsun şükret

Slm canim bizde grip olduk. Oglum okuldan getirdi dikkat ettik amabulasti . Hırıldiyor gece uyuyamiyor. Sürekli burnunu açıyorum. Bu arada biberonu reddediyor sütüm yetmiyor oyüzden resmen eziyet çekiyorum. Damla damla ağzına damlatiyorum. Doktor burnunu acik tut cigerleri açık eger artarsa ateşlenirse getir dedi.

Sağlık ocağına bırakın oradaki hemşireler ihtiyacı olup yeni doğum yapan birilerine muhakkak veriler. Ben yarin öyle yapacağım benimde elimde baya 1 numara kaldı

Çok üzülüyorum kucağımda dik tutarak uyuttum az önce yazık yoruldu uyuyamadı o da napsam bilemiyorum

Çok üzülüyorum kucağımda dik tutarak uyuttum az önce yazık yoruldu uyuyamadı o da napsam bilemiyorum

Canim burnunu açık tut sürekli ara ara ateşine bak. Benim kızda dün gece uyumadı hortlak gibi geziyorum. Banada bulasti .

Öncelikle korkacak hiçbi şey yok baktınız yuttu hemen çocuğu yüz üstü çevirip poposu yukarıda başı aşağı kalacak şekilde eğimli olarak ayağından kaldırın bi elinizle diğer elinizle sırtına pat pat gaz çıkarırkenki gib aşağıdan yukarıya vurun çıkarır ben hep öyle yapıyorum. Yan yatırıp uyguluyorum sterimar bende de var blocked olanı 3 aydan önce kullanmayın diğeri doğumdan itibaren kullanılıyor. Günde en az üç kez yapılabilir doktorlar 8 keze kadar bile yapılabilir diyorlar. Aspiratörü de haftada ikiden fazla kullanmamak gerekmiş burnu zedeliyor diye benimki hep sütü de genzine kaçırıyor hızlı hızlı içerken o hareketi yapıyorum her durumda çok tavsiye ederim. Bebekler 4 aya kadar ağızdan nefes almıyorlar sadece burundan, sadece bilinçsizce ağlarken çok az ağızdan nefes alıyolarmış. Bu yüzden burun temizliği çok önemli sakın kendi haline bırakma çok ağlıyor bebeğim ama yapmak zorundayız.

Canım maşşallah öncelikle gayet iyi kilo alımı benim bebeğim de 10 dakika durur memede genellikle kaç kez besleniyor senin bebeğin?

biberonu reddediyorsa Eds deneyebilirsin benim de kızım memeyi alıyor biberonu iteliyor son 2 haftadır ama sütüm yetersiz mama şart ve zaten memede uzun durmuyor uyuyakalıyor memeyi çekince yine istiyor yine uyuyor

Yarın babasıyla deneyeceğim, Sterimar’ın yenidoğanlar için olanını almıştım Anne olmak demek cesur olmak demek
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…