2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bebişlerinizin burnunu nasıl temizliyorsunuz
Serum fizyolojik yapiyorum..tek kullanimlik sular oluyor otri bebenin onu burun deligine bir anda sikip hemen bebegimi alip ters cevirio sirtina vuruyom pat pat seklinde hemen agzindan ve burnindan balgam ve sumuk varsa atiyo...sonra kalan suyu diger burunden yapiyom ayni islemi...en son yine otri bebenin aparatoyla.cekiyorum kalanini..gunde 3-5kez yapiyorum ac karnina iken

Kızlar bizim biberin wee baby Allaha şükür meme reddi yaşamadık normal sıradan bir biberon bizim ki
Benimkide eee baby meme reddi yaşamadım.Sadece kafası karışıyor bir meme ucu bir biberon.
Biberonu başta ememiyor sinirleniyor sonra alışıyor hatırlıyor.

Ben meme reddi yasadim 1gun boyunca cebellestim memeyi almiyordu ..sonra acikmis olacak ki pes etti...sonra dr browns biberonu arkadas onermisti onu alip denedim rahat ettim bi daha meme reddi yasadim sayet
Bir gün sonra normale döndü mü benimki yavaş yavaş oldu en son beni emme süresi 2 dakikaya düştü artık o ağlarken süt sağarjen buldum kendimi gerçek bi kabustu. Sizinki kaç günlüklen oldu? Beim bebeğim 1.5 aylık algıları iyice açıldı inatçı ve dirençli bi çocuk ama kilosu biraz çok bi gün aç kalsa pes edip belki emebilir ağlayacak biliyorum ama artık iş ciddiye bindi ağlamasına dayanamayıp biberon verdiğim için bunlar oldu

Geniz akıntısı var galiba bugün yaptık eşimle sizin gibi attı ağızdan biraz ama tam geçmedi günde 3-5 çok değil mi ağlamıyor mu ya da zararlı olmaz mı o kadar

45 günlüğüz doğumdan beri biberon meme gidiyoruz. Anne memesine benzemesi bakımından ödül alan tommee tippee marka biberonu almıştım meme reddi yaşamadık memeye karşı daha iştahlı hatta.

Genelde aşağı yukarı 3 saatte bi beslenen bi bebek. Gündüzleri olabildiğince yapmaya calısıyorum, annem yardım ediyor çünkü biraz inatçı bi bebek ilk tutarken zorlanıyoruz önce memeyi tutturup ağız boşluğundan beslenme hortumunu itiyoruz. Gündüz 3 kez fln yapmaya calısıyorum ama gece zor geliyo eşim tek gözü kapalı çok yardımcı olamıyo çokta ağlatmak istemiyorum gece uykusu acılmasın diye. Bence biberona geçmeden şansını dene eds ile yapılamaycak bi zorluğu yok.
Canım üzülme, sakin ol kaç ay sonra tekrar memeye dönen bebekler var. Emmese benim oğlum emmezdi doğdundan beri biberon ağzında ve inatçı bi bebek sadece biraz sabırlı olmak ve sakin kalman gerekiyo. Ben emzirme danısmanlığı aldım evde. Eds ile beslenmeyi gösteriyor, memeyi almamıstı oğlum şekerli bi şurup sürmüştü 1 damla onun ağzını 1 damla benim göğsüme öyle emmeye baslıyo sonra beslenme hortumunu veriyo. Sen şanslısın bak mamayı ve biberonu az kullanıyosun gün içinde onu da eds ile dene bakalım. Oğlum hala çoğunda isteğiyle tutmuyo, kandırmak o kadar zor ki şaşırıyorum ağlıyo, direniyo bende kaynattığımız dut kurusu suyundan göğsüme sürüyorum onu hemen emiyo o arada tutmuş oluyo sonra beslenme hortumunu ittiriyorum. Ama bugün baktım o incecik hortumu emiyo göğsümü bırakmış Bebek deyip geçmemek lazım çok akıllılar Göğsüne şerbet tarzı tatlı bişey sürerek dene bakalım almayınca, çok az onun ağzına da sür hemen ver memeni hemşire bana öyle yapmıştı. Benim sütüm az olmasına rağmen memeyi unutmasın diye her şeyi deniyorum sen daha şanslısın canım seninki de normale döner, belki sadece dönemsel bişeydir üzme kendini hemen

Benim bebegimde de bar o surekli agzina bisiler geliyo geri yutuyo. Refluden yada gazdan dolayi oluyo diye dusunuyodum. Emerken heyecanla cok hava yutuyo cunku. Sonra da hep o havayi cikarirken agzina geliyo süt, sonra geri yutuyo emzirmeden yarim saat sonra yatagina koyuyorum yarim saat boyunca dik pozisyonda kucagimda tutuyorum o zaman yapmiyor onu. Yapmazsam surekli gevis getirir gibi oluyo.
Emzirdigimde de eller rahat durmuyo ya cok hryecanli süt akisi az veya cok oldugu an elleriyle hem kendini hem beni mahvediyo ama artik alisicak yapczk bisi yok elleriyle ogreniyolarmis
Canim kolik belirtilerine bakmistim aksam 6ile gece 12 arasinda genelde huysuz olurlar diyordu, benim de bebegimde kolikten suphelendigim cok sey oluyo. Gun icinde yedikleri gaz yapiyor olabilir benim bebis de aksam saatlerinde cok huysuzlaniyor ben de surekli emzirmeyr calisiyodum daha cok hazimsizlik oluyodu bu defa. Simdi anladim ki uukusuzluktan agliyor uykuya gecemiyor, gece 1doz mama veriyorum ben o zaman uykuya geciyor rahatliyor. Bebeklerin uykuya rahat dalmalari icin midelerin tam dolu olmasi gerrkiyormus, benim aksamlari yorgunluktan sütüm az oluyo, tam doyamadigi icin agliyormus yani. Sizde de oyle bi durum olabilir mi?
Ben gunde 1ogun veriyorum meme reddi yapmadi. Avent ile verihorum, simdilik 1ogun olarak deneyin isterseniz.
Kızlar bebişlerinizin burnunu nasıl temizliyorsunuz
Ben once serum fizyolojik sıkıp sonra otribebeyle cekiyorum.

Kızlar yardım! Bebeği grip olan var mı ne yaptınız? Dün banyo yaptığından beri genzi dolu hork hork ses geliyor yatırınca akıntı oluyor uyanıyor sabahı ettirdi bize hiç uyuyamadı yavrum ablası grip gibiydi ondan geçti herhalde o kadar da yaklaştırmamaya çakıştık ama olmadı galiba kırkımız da dün çıktı küçücük daha yavrum ne yapacağımı bilemedim

merhaba son mesajlarda gördüm yazayım dedim. geçmiş olsun öncelikle. bol bol serum fizyolojik yapın. fısfıs olarak yeterli gelmiyorsa 0.2 cc şırıngaya serum olarak çekip yan çevirip bir burna sonra diğer burna gönderin rahatlamasını sağlar. youtube’da videoları var bakabilirsiniz. muhtemelen yastıksız düz yatıyordur büyük bir yastığa belden doğru yüksek olacak şekilde yatırın düz yatmak da tıkar yavruyu. reflü yatağında yattıkları misal yani

Benimki 29gunluk oldu...benim de surekli memede yatiyor ve doymuyordu .5dakikada uyanip yine meme istiyordu...ben de sagip vereyim dedim en azindan ne yedigini goreyim icim rahat eder diye...aventi kullaninca felegim sasti bu sefer memeyi almiyordu..kafasini durmadan arkaya atiyor ve inatci bir aglama ile ortaligi inletiyirdu...ben de acsan alirsin diye durmadan soyledim bi kac saat sonra baktim bu pes etti bir hincla emmeye basladi megersem acikmis

Geniz akıntısı var galiba bugün yaptık eşimle sizin gibi attı ağızdan biraz ama tam geçmedi günde 3-5 çok değil mi ağlamıyor mu ya da zararlı olmaz mı o kadar
Youtube da uzm.dr.osman gonul al diye bir doktor var...orda diyor her beslenme once bu islem yapilabilir diye ben yine insafli davranip gunde 3-5e indirdimozellikle bebek bazen burun tikanikligindan memeyi tutmak istemiyor ceya hiriltili nefes alip verince hemen yapiyorum

Arkadaslar bu 40cikqrmak nedir...biz anneler icin bir rituel de var mi?veya yikarken okumamiz gereken bir ayet sure?yani 40 nasil cikarilirnormal bugday seker felan yikanacagi suya yakin koymak yetiyor mu?yoksa bu gune ozel dualar mi var okunmasi gerekeen bu konuda gercekten bilgim hic yok

Kızlar bebek bezinde 2 numaraya geçen varmi bugün bebegimin idrari az bir sey kıyafetine çıkmış gece uykulu tam bezi bağlayamadim ya da bez artik küçükmi geliyor

Kızlar bebek bezinde 2 numaraya geçen varmi bugün bebegimin idrari az bir sey kıyafetine çıkmış gece uykulu tam bezi bağlayamadim ya da bez artik küçükmi geliyor
Ben geçtim bir haftadır falan 2numara kullanıyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…