2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim doktorum burnuns Anne sütü koy derdi, her derdine deva bebeklerin,, kulagi agridimi gözü iltihaplandimi burnu tiksnfimi hep anne sütü koy derdi ve isede yarardi,,

İnşallah artar canım bi umut devam ediyorum en iyisini yapıyosun emzirmeye çabalayarak çok cabuk alışkanlık edinip çok çabuk unutabiliyo bebekler. Sabırla denemek gerekiyo. Uyku konusunda bilmiyodum aklımda olsun

bebeğinize kaç cc mama / sağılmış süt veriyorsunuz biberon ile? 45 günlük olduk 60 cc az geliyor hemen acıkıyor ama tek seferde 90 verince de ağır geliyor bazen kusuyor. 60 verip yarım saat 1 saat sonra 30 veriyorum mesela bu kez de besleme aralığı karışıyor zaten sürekli meme de istiyor ama biberon almadan asla doymuş kıvama gelmiyor. İlk ay doğum kilosu üzerine 650 gram kadar aldık çok değil. hastane çıkış kilosuna göre de 900 gram kadar.

Canım geçmiş olsun daha önce bende yazmıştım bizde de kalp kapakçığında küçük sıkıntı vardı zamanla düzelir her çocukta olan birşey demişti. Senin kide büyüdükçe düzelecektir. Çok güzel kilo almış maşallah kızçene. biz yarın 2 ay bitecek 4530 olduk. 3400 kilo doğmuştu 3044 düştümüştü. Benim ki az mı? Emziriyorum 2 haftadır.

Bi 3 saatte bir 90 cc veriyoruz. Bazen sizin gibi kusuyo diye 60+30 yapıyorum düzeni bozuluyo. Hatta bazen 90 ın üzerine doymuyo ağlıyo bi süre sonra bi 30 daha yapıyoruz kilo alımı iyi doktor hatta 90 cc üzerine sakın cıkma dedi

Canım maşşallah öncelikle gayet iyi kilo alımı benim bebeğim de 10 dakika durur memede genellikle kaç kez besleniyor senin bebeğin?
Not tuttum bir kere canım 24 saatte 11-12 kez emziriyorum her uyandığı ve huzursuz olduğunda onun dışında hiç vermiyorum. 5-10 dk arası sürüyor gece ilk kalktığında bi 15-20 dk var o da gece mayışıklığından sanırım
Hal böyle olunca meme de uyuyanlar, 1 saat duranları falan okudukça bizde sorun var sandım ama kilo alımı rahatlattı beni.
Doktorda ilk 5 dk da sütün %80ini alır diyo

Bebeginizin reflusu var...benimki de oyle yapiyor..sut yarayip yaramadigi hakkinda bilgi vermiyor bence

Bebeginizin reflusu var...benimki de oyle yapiyor..sut yarayip yaramadigi hakkinda bilgi vermiyor bence

70-80 cc vermeyi deneyin....bizimki 30 gunluk olduk bugun,60-70cc yetiyor gibi...bebeginizin kilosuna gore kac cc yemedi gerekir diye hesaplayicilar vardi googleda ama ne kadar dogru onlar bilemiyorum...bizimki simdilik 60-70cc de transa geciyor

Kizlar, cay kahve tüketiyor musunuz? Cocuga gaz yada uykusuzluk yapar mi?
Çay içiyorum haftasonu eşimle kahvaltıda haftaiçi de akşamları bir iki bardak açık
Burada bir anne 3.ayda mamayı bırakmış sütü artmış da yılmak yok süte devam bırakmayın sakın
Benim kızım da 5dk hızlı emer sonra durur da durur sarılık var diye hep memedeydi uykusu gelince huysuzlanır memeye alınca 2dk da uyur ama benim çok hoşuma gidiyor ama zorluyor bazen yatağa aldım mı gözünü açıyor çünkü her bebeğin emme süresi ritmi gücü farklıdır kimisi 10 kimisi 5 dk.da boşaltırmış sütü

Sagol canim
Bana az gibi geldi ama gunluk minimum 20 gr almasi lazimis ben heswo yaptim 38gr almis hep ne siklikta emiyor kac gram ?

Kızlar gece bebeğin gazını alıyormusunuz. Benimkini alınca uyaniyor uyanmasin diye alamıyorum

Yarın babasıyla deneyeceğim, Sterimar’ın yenidoğanlar için olanını almıştım Anne olmak demek cesur olmak demek
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için
Sterimarı denerken kafasını sabit tutun tazyikli geliyor ya o yüzden ben sterimarı diğer kişinin kucağına verip kafasını sabit tutturup yapıyorum, gifrer serum fizyolojiği ise yatakta tek başıma sırt üstü ama kafası yanda olacak şekilde uyguluyorum strrimar daha tazyikli ya o yüzden ben de tırnak kesmeye korkuyorum oluyor öyle şeyler işte

Ben de öyleyim iki saatte bir kesin uyanıp kendi istiyor bir de üstüne huzursuzlukla veriyorum ben her koşulda verdim kilo aldı gerçekten öyle hep verince benimki gece de 10 dk ve daha 5 günlüktü o zaman da 10 dk dururdu doktor öyle dediyse ben de korkmayım o zaman maşşallah bu bebelere

Kızlar gece bebeğin gazını alıyormusunuz. Benimkini alınca uyaniyor uyanmasin diye alamıyorum
Benim ki o kadar çok ıkınıyor ki. Sesini aşağı komşu duyar ama uyumaya devam ediyor. Nasıl beceriyor bilemiyorum hem ıkınıp hem uyumayı Ben de ayaklarını karnına doğru çektirip itiyorum gazı çıksın diye kaldıramıyorum uyanır diye. Bazen öyle çıkarıyor bazen çıkaramıyor

Kızlar bebeklerinizin tırnaklarını naptınız? Annem 40 ı çıkana kadar kesilmez diyor.
Biz 15 günden sonra kesmeye başladık canım, eldiven çıkartabilmek için. Haftada bir kesiyoruz. Ayak tırnaklarını henüz hiç kesmedik. Kesilecek kadar uzamadı. Bebeğim 44 günlük.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…