2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaslar bu 40cikqrmak nedir...biz anneler icin bir rituel de var mi?veya yikarken okumamiz gereken bir ayet sure?yani 40 nasil cikarilir🤔normal bugday seker felan yikanacagi suya yakin koymak yetiyor mu?yoksa bu gune ozel dualar mi var okunmasi gerekeen bu konuda gercekten bilgim hic yok😂😬
Bizim de yarın 40 ama ne yapcam bilmiyorum😂

Genelde aşağı yukarı 3 saatte bi beslenen bi bebek. Gündüzleri olabildiğince yapmaya calısıyorum, annem yardım ediyor çünkü biraz inatçı bi bebek ilk tutarken zorlanıyoruz önce memeyi tutturup ağız boşluğundan beslenme hortumunu itiyoruz. Gündüz 3 kez fln yapmaya calısıyorum ama gece zor geliyo :KK43: eşim tek gözü kapalı çok yardımcı olamıyo çokta ağlatmak istemiyorum gece uykusu acılmasın diye. Bence biberona geçmeden şansını dene eds ile yapılamaycak bi zorluğu yok.🌸

Canım üzülme, sakin ol kaç ay sonra tekrar memeye dönen bebekler var. Emmese benim oğlum emmezdi doğdundan beri biberon ağzında ve inatçı bi bebek sadece biraz sabırlı olmak ve sakin kalman gerekiyo. Ben emzirme danısmanlığı aldım evde. Eds ile beslenmeyi gösteriyor, memeyi almamıstı oğlum şekerli bi şurup sürmüştü 1 damla onun ağzını 1 damla benim göğsüme öyle emmeye baslıyo sonra beslenme hortumunu veriyo. Sen şanslısın bak mamayı ve biberonu az kullanıyosun gün içinde onu da eds ile dene bakalım. Oğlum hala çoğunda isteğiyle tutmuyo, kandırmak o kadar zor ki şaşırıyorum ağlıyo, direniyo bende kaynattığımız dut kurusu suyundan göğsüme sürüyorum onu hemen emiyo o arada tutmuş oluyo sonra beslenme hortumunu ittiriyorum. Ama bugün baktım o incecik hortumu emiyo göğsümü bırakmış😬 Bebek deyip geçmemek lazım çok akıllılar😀 Göğsüne şerbet tarzı tatlı bişey sürerek dene bakalım almayınca, çok az onun ağzına da sür hemen ver memeni hemşire bana öyle yapmıştı. Benim sütüm az olmasına rağmen memeyi unutmasın diye her şeyi deniyorum sen daha şanslısın canım seninki de normale döner, belki sadece dönemsel bişeydir üzme kendini hemen❤️
Moral dolu mesajın için sağol canım ben de doğum yaptığımda koru hastanesinden üç seans evde emzirme danışmanlığı aldım o hemşireye mesaj attım niye oldu günde bi kere mama veriyorum ki iki gündür mama da vermedim. bu meme reddi biberonun tipine vs günde bi kere olmasına bağlı değilmiş bazı bebekler ikisini birden sürdürürmüş kimi böyle reddedermiş tamamen bebeğe bağlıymış bu durum. Sabah 6ya kadar uyumadı açlıktan, hatta kendini çizip kanattı öyle bi inatçı demek ki bizimkiler 😔 6da direnci kırıldı tombul oğlanın emdi biraz şimdi yine biraz daha emdi ama geceleri emerlermiş zaten uykuluyken gündüz önemliymiş gündüz esas red olablir şimdi bakalım bugün dananın kuyruğu kopacak. Mama da süt sağma da çok zor işler inan memeyi açıp emzirmek çok daha konforlu. Sterilizasyon yapmadan steril ısıtma yapmadan sıcak. Dönmemiz gerek memeye. Mommys bliss in tadına hasta benim oğlan meme ucuna süreceğim bugün emmezse 🙏🏻Kısa kısa emecek diye düşünüyorum iki üç dakika tutup bırakacak artık tüm gün otur kalk yaparız bakalım 💙çok sağol tavsiyelerin için 😙

Benimki 29gunluk oldu...benim de surekli memede yatiyor ve doymuyordu .5dakikada uyanip yine meme istiyordu...ben de sagip vereyim dedim en azindan ne yedigini goreyim icim rahat eder diye...aventi kullaninca felegim sasti bu sefer memeyi almiyordu..kafasini durmadan arkaya atiyor ve inatci bir aglama ile ortaligi inletiyirdu...ben de acsan alirsin diye durmadan soyledim bi kac saat sonra baktim bu pes etti bir hincla emmeye basladi megersem acikmis😬😬😂
😂😂😂işte böyle pes etmemek gerek benimki de histerik histerik ağlıyo ama birkaç gün ağlayıp susar umarım dayanırım zaten çok zor bi gece geçirdik. Sağıp vermenin tek güzel yanı zaten görmek ne yediğini. Ama biberon çok tehlikeli algıları açıldıkça daha redde meyilli oluyolar aman dikkat et

Canim kolik belirtilerine bakmistim aksam 6ile gece 12 arasinda genelde huysuz olurlar diyordu, benim de bebegimde kolikten suphelendigim cok sey oluyo. Gun icinde yedikleri gaz yapiyor olabilir benim bebis de aksam saatlerinde cok huysuzlaniyor ben de surekli emzirmeyr calisiyodum daha cok hazimsizlik oluyodu bu defa. Simdi anladim ki uukusuzluktan agliyor uykuya gecemiyor, gece 1doz mama veriyorum ben o zaman uykuya geciyor rahatliyor. Bebeklerin uykuya rahat dalmalari icin midelerin tam dolu olmasi gerrkiyormus, benim aksamlari yorgunluktan sütüm az oluyo, tam doyamadigi icin agliyormus yani. Sizde de oyle bi durum olabilir mi?

Ben gunde 1ogun veriyorum meme reddi yapmadi. Avent ile verihorum, simdilik 1ogun olarak deneyin isterseniz.

Ben once serum fizyolojik sıkıp sonra otribebeyle cekiyorum.
Canım benim bebişte uykuya dalamıyor. Çok esniyor uyuyor gibi oluyor yatağa yatırıyorum emziği düşüyor uyanıyor ağlıyor kusuyor uyanıyor ağlıyor. Kilo alımı da iyi aslında. Bende bi kaç kez avent biberon kullandım red yapmadı belki de tam doymuyordur deneyeyim ben de. Saat kaçta kaç cc veriyorsun mamayı. Birde emzirip öyle mi veriyorsun?

Slm kizlar :) coktur giremiyorum ev isi bebek o su derken bosladim burayi . Kizimi kalp doktoruna getirmistim hatirliyorsaniz aciklik var demisti doktor bazi bebeklerde erken bazi beneklerde 1 yasina kadar acik kaliyormis olmasi gereken bir aciklikmis anne karninda benden beslendigi icin doktor korkulacak birsey yok dedi cok sukur kizim 2850gr dogdu 2700 indi dogumdan 41 gun sonra 4300gr olmus sizce iyi mi 🙄 boyu da 52 cm dan 55 olmus

Biz geçeli çok oldu cnm sizinde zamanı gelmiş artık

Biz geçtik canım 1 hafta falan oldu.

Ben geçtim bir haftadır falan 2numara kullanıyoruz
Kaç lık bezden aldınız biz 1 numarayi 240 lık bez aldik kullan kullan bitmiyor. 2 numarayi 120 mi alsam oda yetmez mi. 1 numaradan daha çok var bitmeyecek onu kaldiracam paketi açıldı ya herhangi bir şey olurmu etrafta bebeği olanda yokki verelim

Biz geçeli çok oldu cnm sizinde zamanı gelmiş artık

Biz geçtik canım 1 hafta falan oldu.

Ben geçtim bir haftadır falan 2numara kullanıyoruz
Kaç lık bezden aldınız biz 1 numarayi 240 lık bez aldik kullan kullan bitmiyor. 2 numarayi 120 mi alsam oda yetmez mi. 1 numaradan daha çok var bitmeyecek onu kaldiracam paketi açıldı ya herhangi bir şey olurmu bebeği olanda yokki verelim

Kızlar bebek bezinde 2 numaraya geçen varmi bugün bebegimin idrari az bir sey kıyafetine çıkmış gece uykulu tam bezi bağlayamadim ya da bez artik küçükmi geliyor
Bikaç gün önce bizde geçtik 2 numaraya, 1 numara bacakları sıkmaya başlamıştı.
Moral dolu mesajın için sağol canım ben de doğum yaptığımda koru hastanesinden üç seans evde emzirme danışmanlığı aldım o hemşireye mesaj attım niye oldu günde bi kere mama veriyorum ki iki gündür mama da vermedim. bu meme reddi biberonun tipine vs günde bi kere olmasına bağlı değilmiş bazı bebekler ikisini birden sürdürürmüş kimi böyle reddedermiş tamamen bebeğe bağlıymış bu durum. Sabah 6ya kadar uyumadı açlıktan, hatta kendini çizip kanattı öyle bi inatçı demek ki bizimkiler 😔 6da direnci kırıldı tombul oğlanın emdi biraz şimdi yine biraz daha emdi ama geceleri emerlermiş zaten uykuluyken gündüz önemliymiş gündüz esas red olablir şimdi bakalım bugün dananın kuyruğu kopacak. Mama da süt sağma da çok zor işler inan memeyi açıp emzirmek çok daha konforlu. Sterilizasyon yapmadan steril ısıtma yapmadan sıcak. Dönmemiz gerek memeye. Mommys bliss in tadına hasta benim oğlan meme ucuna süreceğim bugün emmezse 🙏🏻Kısa kısa emecek diye düşünüyorum iki üç dakika tutup bırakacak artık tüm gün otur kalk yaparız bakalım 💙çok sağol tavsiyelerin için 😙
Kolay gelsin canım. Kesinlikle emzirmek daha kolay, bende gece her kalktığımda keşke sütüm yetseydi de emseydi diyorum. Biberon yıka, mama hazırla daha zor. Bir de bebekler anne göğsünde sakinleşiyo ve uykuya daha kolay dalıyo. Umarım çabucak tutar tekrardan Can Bey 🙏🏻☺️

Kızlar bebegimin poposu pişik oldu küçük bir alanı. Annem travazol kullan diyor nohut kadar sür diyor kullanan varmi. Ben normalde bubchen ve bepanthol kullaniyordum. Ya da hametan mi sürsem travazolmu. Pişik ilerler diye korkuyorum. Altini açıyorum hava alsin diye o zamanda anında ortaligi batiriyor😂
Hametan ın mavi renkli olanını kullanıyorum canım. Sarı olan pek fayda etmedi. Travazol bebeklerde kullanılıyor mu bilmiyorum

Kızlar bebegimin poposu pişik oldu küçük bir alanı. Annem travazol kullan diyor nohut kadar sür diyor kullanan varmi. Ben normalde bubchen ve bepanthol kullaniyordum. Ya da hametan mi sürsem travazolmu. Pişik ilerler diye korkuyorum. Altini açıyorum hava alsin diye o zamanda anında ortaligi batiriyor😂
Sudocrem bebek bakım kremi kullanıyorum 60 gramı 38 tl eğer mümkünse en iyisi bence...

Merhaba, oğlum bir aylik oldu. Sütüm cok fazla artmadi. Sağdiğimda her memeden max 40-45 ml cikiyor. Sütüm fazla olmamasina rağmen sürekli göğsümden süt siziyor. Sütyenim hep islak. Acaba olan sütü de bu şekilde kayip mi ediyorum. Böyle olan var mi?
Göğüs pedi koyuyorum gece gündüz lansinoh un yoksa süt akıntısı tepeme kadar ıslatır beni çok akıyo

Slm kizlar :) coktur giremiyorum ev isi bebek o su derken bosladim burayi . Kizimi kalp doktoruna getirmistim hatirliyorsaniz aciklik var demisti doktor bazi bebeklerde erken bazi beneklerde 1 yasina kadar acik kaliyormis olmasi gereken bir aciklikmis anne karninda benden beslendigi icin doktor korkulacak birsey yok dedi cok sukur kizim 2850gr dogdu 2700 indi dogumdan 41 gun sonra 4300gr olmus sizce iyi mi 🙄 boyu da 52 cm dan 55 olmus
Maşallah cnm cok güzel kilo aldırmışsın anne sütü mü sadece mama da veriyor musun çok iyi

Bikaç gün önce bizde geçtik 2 numaraya, 1 numara bacakları sıkmaya başlamıştı.

Kolay gelsin canım. Kesinlikle emzirmek daha kolay, bende gece her kalktığımda keşke sütüm yetseydi de emseydi diyorum. Biberon yıka, mama hazırla daha zor. Bir de bebekler anne göğsünde sakinleşiyo ve uykuya daha kolay dalıyo. Umarım çabucak tutar tekrardan Can Bey 🙏🏻☺️
Sen covid geçirmeseydin senin de yeterdi ama artırmak mümkün merak etme 🙏🏻Ben zaten 4. Ayda işe başlıcam her halükarda çok emzirme yapamıcam bi yerde kesilecek ama ne kadar alsa o kadar iyi diyorum 😅 bu arada A arven84 ün doktoru demiş ki memede uykuya dalmasına izin vermeyin ileride uyku eğitiminde çok zorlanırsınız benimki de sadece memede uyuyor bi yerde önünü almamız gerek 😅

Canım sudokrem al. Bir gün sürmüyor geçirmesi.

Sen covid geçirmeseydin senin de yeterdi ama artırmak mümkün merak etme 🙏🏻Ben zaten 4. Ayda işe başlıcam her halükarda çok emzirme yapamıcam bi yerde kesilecek ama ne kadar alsa o kadar iyi diyorum 😅 bu arada A arven84 ün doktoru demiş ki memede uykuya dalmasına izin vermeyin ileride uyku eğitiminde çok zorlanırsınız benimki de sadece memede uyuyor bi yerde önünü almamız gerek 😅
Evet kızlar aynen de öyle dedi memeyi uykuyla eşleştirip ilerde çok zorlar sizi dedi yavaş yavaş uzaklaştırcaksınız kendinizi, sistematik duyarsızlaştırma yapcaz yani şöyle ki memede uyuduğunda gözlerini açmasını sağlayıp hemen kucağınıza alıp dolaşarak pişpişleyin(ya da ninni)dedi biraz daha büyüyünce bu sefer beşiğine yatırın pışpışlayın gitgide kendinizi çekin dedi kısacası😊🤍

X