2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bilen birileri yazar belki. Annem çarşafları kıyafetleri yıkanacak. Bebek ve sen duş alacaksınız dedi ama suya birşeyler atıyorlar onları bilmiyorum tam olarak.
Bende pazartesi kirklanacagim suyuna 40 tane küçük taş ve 40 tane süpürge teli annem söyledi ben altin ve demir para da atacgim ve gül 🤪 ama benim nasil kirklanacagimi bilmiyorum annem onuda soyler artik 🤣

2 saat içinde göğüsler tekrar doluyormu canim bende ikisi ard arda verince 2 saat sonraya çok dolmuyor uyursam doluyor. Bugun de sol gogusumde icinde sertlik topak gibi şeyler hissettim bebegimi emzirdim 2 defa ama yine gecmedi napacaksam
Pompa varsa gogsunu saga canim demeki gogsunde sut var ne guzel benim sadece saga gogsum sut doluyor digeri cok az sutumde cok az maelsef bitti bitecek gibi :KK43:

Canım demek ki olmayınca olmuyormuş bizimkiler inat ettiler demek ki kesinlikle öyle emzik tutan tutmayan farkı hastanede ortaya çıkıyor
Benimki çok huysuz davranıyor bilmiyorum hep böyle nereye kadar ben de almıştım oyun halısı durmaz ama deneyeyim benim oğlanın ağlamadan durma süresi günlük 10 dakika. Allah yardımcımız olsun 🙌🏻

3 gecedir bende uykusuzum. Benide emmek istemedi inatla o kadar çok telaşlaniyor strese gitiyorumki biberona mamayı koymuşum kapagi kapamadan çalkaladigim gibi üstüm başım mama oldu. Oyun halisindan biraz umutluyum ucuz birsey aldim bakalim sanada haber veririm durarsa.
Screenshot_2021-09-11-15-06-32.png

Ben ne yaptysam olmadi zeytinyağı icirdim 1 kaşık poposuna sürdüm karnına ayaklarına masaj yaptım yok banamsn dmio gaz ckio ama kaka yok mosmor oluyor yavrumm
Kakasını yapamayan bebeklere çok fazla müdahale önerilmiyor. Bağırsaklar tembelliğe alışmasın diye. Sadece anne sütü ile beslenen bebeklerde on - onbeş güne kadar erteleme olabilir çok çok normal. İlk çocuğumda yaşadım, ikinci ayından sonra iki günde bir, üç günde, dört beş derken on güne kadar yapmadığı oluyordu. Kaç doktora sordum normal dediler. Hatta çocuk cerrahına bile sormuştum. Ben son aşamada artık çocuk çok çok zorlandığında küçük sabun parçası poposuna koyuyordum. On dakikaya yapıyordu. Fitil şeklinde kenarlarını oval yapıp popodan içeri gönderiyordum. Sık yapmanızı tavsiye etmem ama dediğim gibi çocuk perişan oluyorsa diğer yöntemler işe yaramadığında deneyebilirsiniz

Bende pazartesi kirklanacagim suyuna 40 tane küçük taş ve 40 tane süpürge teli annem söyledi ben altin ve demir para da atacgim ve gül 🤪 ama benim nasil kirklanacagimi bilmiyorum annem onuda soyler artik 🤣
Ooo tamam aklımda bulunsun bunlar teşekkürler.

Kızlar ben gündüz emziririp gece 12 den sabaha kadar mama veriyorum çünkü uykulu emzirmek zor oluyor diye..
Memeden inmiyor çünkü çıkınca ağlıyor bide.Böyle yapınca gündüz goguslerim süt dolmuş oluyor bugün resmen akıyordu tshirtime.Yanliz sağ göğsümü emdi yumuşadı ama sok göğsüm bir türlü yumuşamadi hala dolu dolu sert neden olabilir?

Bizde bugün tam 3 haftalık olduk 😌 Benimkğ doyunca çıkarmıyor uyuyunca çıkarıyor o da istemsiz. Uyanıyor ağlıyor aranıyor diğer göğsümü de alıyor emiyor sonra kusuyorda kusuyor doyduğunu anlayamıyorum sürekli de aranıyor benimki de çok hızlı emiyor 🙄 🤷‍♀️
Uyanıksa en azından yarım saat geçmesini bekliyorum diğer göğüsü emmesi için. Peşpeşe emdiğinde kusuyor. Bir de çok fazla emdiğinde hem midesi hem bağırsakları rahatsız oluyor sanırım. Deli gibi uykusu oluyor uyuyamıyor. Fazla gazlı maalesef. Hemen hemen her emmesinde iki üç kez ağızdan gazı çıkıyor. Emerken uyursa uykudan uyanıyor gazından sebep. Gazlar çıkmıyorsa üç dört saat kucakta gezdiriyoruz pışpışlıyoruz felan 😢

Kızlar ben gündüz emziririp gece 12 den sabaha kadar mama veriyorum çünkü uykulu emzirmek zor oluyor diye..
Memeden inmiyor çünkü çıkınca ağlıyor bide.Böyle yapınca gündüz goguslerim süt dolmuş oluyor bugün resmen akıyordu tshirtime.Yanliz sağ göğsümü emdi yumuşadı ama sok göğsüm bir türlü yumuşamadi hala dolu dolu sert neden olabilir?
Dikkat et canım mastite çevirir. Çocuk emmiyorsa mutlaka makine ile çek. Ütüyle havluyu ısıt göğsüne bastır. Hemen peşine ya emzir ya makineye çek. Ya da şöyle de yapabilirsin. İkisi de dolu olduğunda bebeği emzirirken aynı anda diğerini makineyle çek. Daha kolay boşalır. Bu arada gece mama ile uğraşmak daha zor değil mi ya 😕 hiç mama kullanmadım(çok şükür) ama hazırlık aşaması beni zorlardı herhalde. Bir de gece emzirmenin de faydaları var. Süt varken mama ile beslemene de şaşırdım doğrusu .

Eklentiler

• 737C7BDD-3AD0-45CB-8449-3E7B7DBE2B31.jpeg
    737C7BDD-3AD0-45CB-8449-3E7B7DBE2B31.jpeg
    255,9 KB · Görüntüleme: 35
Ben hastanede verdim canim emzigi ama yinede öğürüp almiyor. bu aralarda da biberon secmeye basladi. Doktor 2.aydan sonra meme reddi emzik biberon reddi kısa sureli (2 3 gün süren) iştahsizlıklar olabilir dedi. Sanirim büyüme takvimi günlerinde oluyor gibi birşey söyledi. Son kontrolde baktim her cocuğun agzinda bir emzik cakkudu cukkudu emiyorlar .valla kıskandım. Oğlumda inatla emmedi kızimda emmedi
Benim kızda 2 3 gündür sürekli aglıyor valla ne yapacagimi şaşirdım. Evde deli gibi dolaşıyorum. Bir arkadasim oyun halisi önerdi kolik bebeklerde kurtarici oluyormuş . Onunda bebegi çok agliyordu 1 aylikken kullanmaya başlamış. cok rahat ettim dedi. Bende aldim 4 gözle bekliyorum gelmesini.
Yok benimki de tutmuyor ısrar edersem de sinirlenip daha da ağlıyor ya ..
Halı işe yararsa söyle bize de nolur benimki ya memede ya kucakta .ayaklarım dolaşiyo valla artık

Dikkat et canım mastite çevirir. Çocuk emmiyorsa mutlaka makine ile çek. Ütüyle havluyu ısıt göğsüne bastır. Hemen peşine ya emzir ya makineye çek. Ya da şöyle de yapabilirsin. İkisi de dolu olduğunda bebeği emzirirken aynı anda diğerini makineyle çek. Daha kolay boşalır. Bu arada gece mama ile uğraşmak daha zor değil mi ya 😕 hiç mama kullanmadım(çok şükür) ama hazırlık aşaması beni zorlardı herhalde. Bir de gece emzirmenin de faydaları var. Süt varken mama ile beslemene de şaşırdım doğrusu .
Uykulu burnu kapanır uyuyakalirim da bir anlık içim geçer ve burnu kapanır diye korkuyorum açıkçası.Birde kilo alımı biraz sinir altındaydı ondan ve ertesi güne daha çok süt doluyor göğsüm onu farkettim 2 gündür.
Yani tüm gün emzirirsem kolay dolmuyor ama gece mama verirsem ertesi güne dolmuş tshirtime bile akmış oluyor.

Pompa varsa gogsunu saga canim demeki gogsunde sut var ne guzel benim sadece saga gogsum sut doluyor digeri cok az sutumde cok az maelsef bitti bitecek gibi :KK43:
Canim benimde şuan sag göğüsüm yumuşak sol göğüsüm de topaklanma var sağ dolmuyor sol boşalmıyor gibi durum oldu😂 ama topakli yer çok ağrıyor. Benimde aksamlari süt olmuyor aksamlari mama veriyorum. Bol bol su iç ceviz ye canım

3 gecedir bende uykusuzum. Benide emmek istemedi inatla o kadar çok telaşlaniyor strese gitiyorumki biberona mamayı koymuşum kapagi kapamadan çalkaladigim gibi üstüm başım mama oldu. Oyun halisindan biraz umutluyum ucuz birsey aldim bakalim sanada haber veririm durarsa.
Eki Görüntüle 2914629
Canim fiyati ne kadar

Canim fiyati ne kadar

Canim 139tl ye aldim. Bin küsür yorumu var cok iyi diye. Yüksek fiyatli olanlar var ama gerek yok. 4 lü müzik pedalı var. İstersen standart müzik istersen nota çalıyormus. Arkadasin bebegi çok güzel oynuyor müzik kısmıyla. Hatta onlara bakarak uyuyormus. Insallah benim kızımda sever valla dayancak gücüm kalmadi. Wc ye gidemiyorum.

Canim benimde şuan sag göğüsüm yumuşak sol göğüsüm de topaklanma var sağ dolmuyor sol boşalmıyor gibi durum oldu😂 ama topakli yer çok ağrıyor. Benimde aksamlari süt olmuyor aksamlari mama veriyorum. Bol bol su iç ceviz ye canım
Ne yersem ne içersem içeym fayda etmiyor çok hızlı zayifladim onun yuzunden mi acaba 24 içinde ancak 2 defa emzirebiliyorum arada meme veriyorum ama cok az geldigi icin tutmak istemiyor malesef :KK43:

Sab simlex kullananlar emzik vermek istiyorsanız ve turmuyorsa sab simplex i verdikten sonra emziği tutuyor benim ki yada memeye damlatiyorum sab simplex i onun tadını sevdi 😬

Ben çok anlamam bu işlerden ama adet yerini bulsun istedim. Komşumuz teyze yıkadı oğlumu. Ben 40 çıkana kadar suyuna altın, yeşillik maydanoz vs bir parça ve minik et parçası atarak yıkamıştım.Yine onları attık ve iki taraflı taraklar vardır,eskiden hep vardı 40 tane dişi olan onu attık suyuna.Taragi atma sebebimizde 40 tas su dökmek yerine geçsin diye yani 40 kere su dökmeye gerek kalmadi. Kirklama oluyormus bu şekilde.O gün üstünden çıkan kıyafetleri de yıkandığı suya batırıp makineye attım diğer kirli kıyafetleriyle beraber.Tek rituelimiz bu oldu.40 i çıkmadan giydiği diğer temiz olan kıyafetlerini yıkamaya gerek yok dedi teyzemiz.Ben de yine aynı şekilde yikandim ilk bu suyla niyetlenip sonra duşumu abdestimi alıp çıktım.

Kızlar merhaba sağ göğsüm şişti çok sertleşti, dokunduğumda yumru gibi bi his var dokununca ağrı yapiyo. Sağıyorum süt çıkmıyo çok az, oğlum biraz çekiyo ama süt gelmeyince ağlamaya sinirlenmeye başlıyor. Ne yapicam nasıl geçer bu fikri olan var mı
Hemen kaynamış suyu bir kaba alın göğüsunuzu buharina tutun masaj yaparak sağın boşalsın yoksa ateş yapmaya başlıyor sonu da mastit

Kuzenimin oğlu öyleydi anlamadılar bir türlü ilk zamanlar neden durmadığını. Meğer çocuk çişini yaparken çok zorlanıyormuş sünnet ettirince geçti. İsterseniz doktorunuza onu da sorun.
Aaa ilk defa duydum bunu. Doktor ilk ay randevusunda o bölgesine baktı baya bi şeyler yaptı ama detaylı bakılmadı tabi. Geçenlerde altını açtığımda çiş yaptı üstümüze çok rahat yapıyor ama kaka gaz hep ıkınarak kızararak. Ben de her seferinde acaba kolu mu çıktı acaba organlarından birinde mi sorun var diyorum bilmiyorum ki.

X