2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Emziğe alıştırmak için bibs alan arkadaşlar vardı. Faydasını gördünüz mü?
BenimKi diğerlerini tutmadı , yuvarlak uçlu olduğu için Bibsi tutuyor. Ama sürekli değil canı isteyince sonra atıyo.
Kızlar yarın kırkımız çıkıyor ne yaptınız kırkında ne yapılıyor?
Bende çok inanmam böyle şeylere ama annem yıkadı adet yerinşi bulsun🙂 Küvetini doldurduk gül yaprağı, 40 taş, benim alyansım, tesbih koydu başka hatırlayamadım. O suyla yıkadık, giydirdik 40 gezmesi olurmuş. Babannesine götürdük dolaştık geldik☺️ Ertesi günde baby spaya götürdüm 40 konsepti hazırlattık hatıra kalsın diye, baya sevdi havuzu, masajı☺️

3 gecedir bende uykusuzum. Benide emmek istemedi inatla o kadar çok telaşlaniyor strese gitiyorumki biberona mamayı koymuşum kapagi kapamadan çalkaladigim gibi üstüm başım mama oldu. Oyun halisindan biraz umutluyum ucuz birsey aldim bakalim sanada haber veririm durarsa.
Eki Görüntüle 2914629
Canım inşallah geçicidir inşallah kalıcı değildir bazen atak dönemleri olabiliyormuş. Bu ürünü biliyorum 🤩fisher price ınki çok gereksiz pahalı onun muadili benimk böyle piyanolu miyanolu değil valla bu ürün çok iyi memnun kalırsan söyle ben de alayım bunu ayaklarını keşfetmelerini sağlıyormuş ben bimden bi aldım bide eşim fisher price ın şu halısını aldım ama en iyisi bu piyanolu olanlar işe yararsa söyle canım 💜🤩

Eklentiler

• 243FA06E-5AC2-427A-82D0-9BA42F66A1E3.jpeg
    243FA06E-5AC2-427A-82D0-9BA42F66A1E3.jpeg
    54,6 KB · Görüntüleme: 60
Aaa ilk defa duydum bunu. Doktor ilk ay randevusunda o bölgesine baktı baya bi şeyler yaptı ama detaylı bakılmadı tabi. Geçenlerde altını açtığımda çiş yaptı üstümüze çok rahat yapıyor ama kaka gaz hep ıkınarak kızararak. Ben de her seferinde acaba kolu mu çıktı acaba organlarından birinde mi sorun var diyorum bilmiyorum ki.
Tam bunlar yazmaya gelmiştim😬 Bi anda sebepsiz yere o kadar ağlıyo ki kızarıyo, morarıyo aklım cıkıyo nefessiz kalıyo resmen napcamı şaşırdım. Mommy s gazına iyi geldi ama kaka için hala cok ıkınıyo , göbek fıtığı olcak böyle giderse☹️ Hiç böyle değildi uykuya geçişlerde zorlanıyo, dalamıyo,kesintisiz 1-2 saat uyumuyo gündüz. Sen bişey kullanıyo musun bu uyku problemi için canım ?

Tam bunlar yazmaya gelmiştim😬 Bi anda sebepsiz yere o kadar ağlıyo ki kızarıyo, morarıyo aklım cıkıyo nefessiz kalıyo resmen napcamı şaşırdım. Mommy s gazına iyi geldi ama kaka için hala cok ıkınıyo , göbek fıtığı olcak böyle giderse☹️ Hiç böyle değildi uykuya geçişlerde zorlanıyo, dalamıyo,kesintisiz 1-2 saat uyumuyo gündüz. Sen bişey kullanıyo musun bu uyku problemi için canım ?
Canım mommys bliss merak etme kaka da yaptıracak daha yeni başladın sen düzenli kullan göreceksin zaten esas kaka yaptırarak gaz yaptırıyor o ilaç faydasını yüzde yüz göreceksin. Uyanıyor benimki koca adam gibi gaz çıkarıyor bacağını bisiklet sürüyor gibi ileri geri ittiriyorum rahat 6-7 uzun gaz yapıyor.
Benimkinin de sorunu uykuya dalamama dünyayı keşfetmeye dalıyor gezdir diyo kucakta sırayla alıp gezdiriyoruz görme isteğinden uyku saati kaçınca ortalığı yıkıyor. Ve her gün aynı saatlerde oluyor bu durum. Huzursuz yani çocuk aynı saatlerde. Uyku için hiçbi şey kullanmıyorum şimdilik zaten gaz için kullanıyoruz ya ekstra daha vermeyim diyorum şimdilik ite kaka geçiyor günler. Bir de ben belki hala çocuğu anlayamıyorum açlık mı gaz mı uykusuzluk mu yanlış mı anlıyorum diyorum 😔

Aaa ilk defa duydum bunu. Doktor ilk ay randevusunda o bölgesine baktı baya bi şeyler yaptı ama detaylı bakılmadı tabi. Geçenlerde altını açtığımda çiş yaptı üstümüze çok rahat yapıyor ama kaka gaz hep ıkınarak kızararak. Ben de her seferinde acaba kolu mu çıktı acaba organlarından birinde mi sorun var diyorum bilmiyorum ki.

Canım benim kızda kaka yaparken ve gaz çıkarirken çok ikınıyor ve resmen avaz avaz bağırıyor. Doktor tamamen fazla ve çıkaramadigi gazdan kaynakli dedi.

Canım inşallah geçicidir inşallah kalıcı değildir bazen atak dönemleri olabiliyormuş. Bu ürünü biliyorum 🤩fisher price ınki çok gereksiz pahalı onun muadili benimk böyle piyanolu miyanolu değil valla bu ürün çok iyi memnun kalırsan söyle ben de alayım bunu ayaklarını keşfetmelerini sağlıyormuş ben bimden bi aldım bide eşim fisher price ın şu halısını aldım ama en iyisi bu piyanolu olanlar işe yararsa söyle canım 💜🤩

Canim alirsan piyanolu al ben 1000 den fazla yorum okudum en çok ondan memnun kalınmis. Bende deniyim muhakkak yazarım

Yoktur inşallah birşey o zaman canım belki kucak falan istiyordur ondan durmuyordur.

Ben çok anlamam bu işlerden ama adet yerini bulsun istedim. Komşumuz teyze yıkadı oğlumu. Ben 40 çıkana kadar suyuna altın, yeşillik maydanoz vs bir parça ve minik et parçası atarak yıkamıştım.Yine onları attık ve iki taraflı taraklar vardır,eskiden hep vardı 40 tane dişi olan onu attık suyuna.Taragi atma sebebimizde 40 tas su dökmek yerine geçsin diye yani 40 kere su dökmeye gerek kalmadi. Kirklama oluyormus bu şekilde.O gün üstünden çıkan kıyafetleri de yıkandığı suya batırıp makineye attım diğer kirli kıyafetleriyle beraber.Tek rituelimiz bu oldu.40 i çıkmadan giydiği diğer temiz olan kıyafetlerini yıkamaya gerek yok dedi teyzemiz.Ben de yine aynı şekilde yikandim ilk bu suyla niyetlenip sonra duşumu abdestimi alıp çıktım.
Yeşillik, et falan mı onları ilk defa duydum. Onlar ne için ki?

Kızlar yarın kırkımız çıkıyor ne yaptınız kırkında ne yapılıyor?
Bunu bi arkadaşım paylaşmıştı. Bende görüntüsünü almıştım lazım olur diye. Bu sefer yalnız yaptıracağım banyosunu. Umarım yapabilirim. Kıyafet yıkama olayını bilmiyorum sadece hazırlanan suyun bir kısmı ile anne de banyosunu yapıyor onu hatırlıyorum.

Eklentiler

• 0987FCA9-5645-43A6-934C-7A0C6F484988.jpeg
    0987FCA9-5645-43A6-934C-7A0C6F484988.jpeg
    282,3 KB · Görüntüleme: 53
Yeşillik, et falan mı onları ilk defa duydum. Onlar ne için ki?
Yeşillik şans baht murat, et de etli butlu sağlıklı olsun diye. Ya aslında kırkı çıkmadan eve çiğ et girdiği için üzerinde ağırlığı kalmasın büyümesi geri kalmasın diyeymis, kuşun kopardığı kadar minicik bir parça. Kovada kalan suyla üzerine ekleme su yapip bende yikandim benim üzerimdeki ağırlıkta gitsin diye

Yeşillik şans baht murat, et de etli butlu sağlıklı olsun diye. Ya aslında kırkı çıkmadan eve çiğ et girdiği için üzerinde ağırlığı kalmasın büyümesi geri kalmasın diyeymis, kuşun kopardığı kadar minicik bir parça. Kovada kalan suyla üzerine ekleme su yapip bende yikandim benim üzerimdeki ağırlıkta gitsin diye
O zaman bunları da ekleyim listeme.

Bunu bi arkadaşım paylaşmıştı. Bende görüntüsünü almıştım lazım olur diye. Bu sefer yalnız yaptıracağım banyosunu. Umarım yapabilirim. Kıyafet yıkama olayını bilmiyorum sadece hazırlanan suyun bir kısmı ile anne de banyosunu yapıyor onu hatırlıyorum.

gül yaprağını nerden bulcam şimdi. Kurumuş gül yaprağı var ama o olmaz herhalde. Kovaya gülsuyunu şişesiyle atsam ya da gülsuyu damlatsam olur mu acaba 😂

gül yaprağını nerden bulcam şimdi. Kurumuş gül yaprağı var ama o olmaz herhalde. Kovaya gülsuyunu şişesiyle atsam ya da gülsuyu damlatsam olur mu acaba 😂
ben kurumuş gül düşünüyorum. ya da çiçekçiden bir tane kırmızı gül siparişi veririm:KK58: ilk banyosunda suyuna gül suyu damlatmıştık. güzel koksun diye.

2 saat içinde göğüsler tekrar doluyormu canim bende ikisi ard arda verince 2 saat sonraya çok dolmuyor uyursam doluyor. Bugun de sol gogusumde icinde sertlik topak gibi şeyler hissettim bebegimi emzirdim 2 defa ama yine gecmedi napacaksam
Benim de ağrı oluyor bazen o sertlikle ben de sağıyorum emzirme arkasına geçiyor
19 günlük olduk tek memeden 60 cc çıkmaya başladı toplam 100-120 cc falan çıkıyor ama bebek doymuyor sizin nekadar çıkıyor
Bir akşam sadece sol memeden 90cc çıkarmıştım ertesi gün nereye gitti anlamadım o süt bir sabah ikisi birden 60cc zor çıktı başka gün ikisini emzirip sağdım toplam 90 CC çıkmıştı bir artıyor 3 azalıyor

Zaten çok kucakçı yani alışmaz deniyor ama oturduğumuzda ya da onu bıraktığımızda bas bas bağırıyor net alıştı kucağa
Evet kesinlikle alışıyorlar. Ama benim kızım benden başka herkesin kucağında sakin bana gelince direk meme istiyor öyle kucağımda tutamıyorum. Hemen ağzını açıp huzursuzlanmaya başlıyor.

Slm kızlar bügun 1 aylik 8 gun olduk 2 haftadir kanamam falan hiç birsey yoktu normal akintim vardi bugun arada bi 2/3 sn lik kontakcionlarim oldu be wc gidince camasirimda kan vardi boyle birsey normal mi ?

Slm kızlar bügun 1 aylik 8 gun olduk 2 haftadir kanamam falan hiç birsey yoktu normal akintim vardi bugun arada bi 2/3 sn lik kontakcionlarim oldu be wc gidince camasirimda kan vardi boyle birsey normal mi ?
Ben 2020 annesiyim ama yazmak istedim.Benim 40. günden sonra 10 gün ara ara kanamam olmuştu endişelenip dr a gittiğimde normal hormaonlardan demişti. 40. gün kontrolü oluyor genelde size dr ne dedi bilmiyorum.

Emziriyorsanız eğer rezene içebilirsiniz sütten etki ediyor. Uyku konusunda işime yaramıştı.

Ben 2020 annesiyim ama yazmak istedim.Benim 40. günden sonra 10 gün ara ara kanamam olmuştu endişelenip dr a gittiğimde normal hormaonlardan demişti. 40. gün kontrolü oluyor genelde size dr ne dedi bilmiyorum.
Kontrolum ayin 28 inde daha var neden okadar geç verdi bilmiyorum inşallah bir sorun yoktur

X