2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba kızlar ❤️ yarın 1. Ay asimiz var, yapmam gereken bir şey var mı ? Banyo yaptırın falan diyorlar ama siz neler yaptınız ? Ateş huzursuzluk falan olur mu acaba ..
Hayır ateş ve huzursuzluk olmadı. Banyo yatırıp götürmüştüm ben de. Bu aşıdan sonra da Banyo yaptırmanın bir sakıncası olmadığını söyledi hemşireler.

Slm kizlar aklıma birşey takıldı kırkından önce ilişkiye giren oldumu 🙄 kırkım çıksada nasıl olacak diye düşünüyorum malum 10 aydır hiç bir türlü birliktelik yaşamadımce aklımda deli sorular 😃

Bende zayiflayanlardanim ama ben zaten 6-7 kilo almıştım😬 doğumdan çıktığımda 6.gün tartıldım kendi kilomdan 1.5 kilo fazlaydim.Bidahada tartilmadim ama dahada zayıfladım sanırım herkes öyle diyor sanırım yoğun tempolu hayat, uykusuzluk,bol su içme bazen yemek yemeye fırsat bulamamama olabilir.

Kizlar bende hamilelikte 10kg alıp 17kg vermistim .ama süt olsun diye her gören incir yediriyor 10 gündür. malum incir zamanı. Sonuç olarak 2 kg almişim o yüzden zayiflama grubuna girdim. 😂. Yoksa durumlar vahim 😆

Kızlar biz 3 gün sonra bir aylık olacağız bebeğim şimdi her öğünde kaç CC mama ya da anne sütü almalı? Bebeklerinizin kaç günlük olduğunu ve kaç CC verdiğinizi öğrenebilir miyim? Bir de doyurduktan kaç saat sonra tekrar besliyorsunuz?

Kızlar bugün 1 ay kontrolündeydik benimki çok gazlı olduğu için bazen saatler süren ağlama atakları olduğunu soyledik doktor ağladığı zaman mama verince susuyor mu dedi evet dedim hatta susturucu olarak kullanıyoruz dedim mamayı.
Doktorda siz bu çocuğu aç birakmişsiniz dedi.Ama dedim 1.5-2 saatte bir 50-60 ml veriyorum üstüne kusuyor dedim.Olsun her arandığında vereceksin dedi eğer agladiginda mama verdiğinde aliyorsa o mamayı istiyorsa açtır dedi.Kötü hissettim fazlasını kusuyor diyorlardı hep vicdan azabı yaptım.Hatta kayınvalidem ailem fln bu çocuk aranıyor ver diyorlardi hayır diyordum yeni verdim ben internetten okudum bebekler doyduklarini anlamazmiş bizim gibi degillermiş diyordum bide benimki hep ellerini emiyordu şapur şupur bizimkiler bak diyorlardı ellerini emiyor araniyor her zaman aç olduklarında ellerini yemezlermiş bazen uykuya dalacakken yada kendilerini sakinleştirmek için de yaparlarmış dedim.
Yani internetten okuduklarim yüzünden bebeğimi aç birakmisim😥
Birde mama konusuna gelince kaka yapamama durumunun mamayla alakası yok dedi bitkisel içerikli damla yazdı ayriyetten san simplex kullanıyorduk zaten.Su vermemi söyledi arada bebeğe.
Bu arada kakaskni hastanede yapmiş kuzum kakası normalde dönmüş şükür.
Doktor macun kıvamındaki kakayi kabizdan saymiyorlarmiş normal dedi hatta 1hafta kaka yapmaması bile normal dedi bilginiz olsun.

Kızlar bugün 1 ay kontrolündeydik benimki çok gazlı olduğu için bazen saatler süren ağlama atakları olduğunu soyledik doktor ağladığı zaman mama verince susuyor mu dedi evet dedim hatta susturucu olarak kullanıyoruz dedim mamayı.
Doktorda siz bu çocuğu aç birakmişsiniz dedi.Ama dedim 1.5-2 saatte bir 50-60 ml veriyorum üstüne kusuyor dedim.Olsun her arandığında vereceksin dedi eğer agladiginda mama verdiğinde aliyorsa o mamayı istiyorsa açtır dedi.Kötü hissettim fazlasını kusuyor diyorlardı hep vicdan azabı yaptım.Hatta kayınvalidem ailem fln bu çocuk aranıyor ver diyorlardi hayır diyordum yeni verdim ben internetten okudum bebekler doyduklarini anlamazmiş bizim gibi degillermiş diyordum bide benimki hep ellerini emiyordu şapur şupur bizimkiler bak diyorlardı ellerini emiyor araniyor her zaman aç olduklarında ellerini yemezlermiş bazen uykuya dalacakken yada kendilerini sakinleştirmek için de yaparlarmış dedim.
Birde mama konusuna gelince kaka yapamama durumunun mamayla alakası yok dedi bitkisel içerikli damla yazdı ayriyetten san simplex kullanıyorduk zaten.Su vermemi söyledi arada bebeğe.
Doktor macun kıvamındaki kakayi kabizdan saymiyorlarmiş normal dedi hatta 1hafta kaka yapmaması bile normal dedi bilginiz olsun.
Suyu günde ne kadar ver dedi canım doktor? Bir de içme suyu mu ver dedi? Merak ettim, bebişlerimizin durumu birebir aynı gidiyordu.

Biberon ile mama süt veren anneler sizin de emerken boğazına kaçıyor mu ? Tıkanıyor panik oluyorum. Özellikle gece uykulu emerken. Her içmesinde 1 kez oluyor kesin. 1 aylık olduk eşim hep yanımdaydı hep onunla baktım bugünden itibaren gündüzleri tekim eşim öğretmen 1-6 arası okulda. Korkuyorum tek. Normal bir durum mu yoksa tıkandığı zaman düzelmeme ihtimali var mı elim ayağıma dolaşıyor 😬 biberon ile mama saati gelmesin ister oldum.

Suyu günde ne kadar ver dedi canım doktor? Bir de içme suyu mu ver dedi? Merak ettim, bebişlerimizin durumu birebir aynı gidiyordu.
Onun için birşey demedi aslında canım ne kadar vermem gerektigi konusunda.Bende sormayı unuttum bu çocuğu aç birakmiśsiniz diyince birde kilo alımı sınırın biraz altinda olunca ☹️
Bugün mamadan sonra çay kaşığıyla verdim biraz bilenler yazarsa bizee faydalaniriz olmadı doktorun nosunu almiştim sorarım canım.

Kızlar biz 3 gün sonra bir aylık olacağız bebeğim şimdi her öğünde kaç CC mama ya da anne sütü almalı? Bebeklerinizin kaç günlük olduğunu ve kaç CC verdiğinizi öğrenebilir miyim? Bir de doyurduktan kaç saat sonra tekrar besliyorsunuz?
31 günlüğüz, her öğünde 60 cc mama alıyor, bazen doymuyor o zaman 30 cc daha yapıyoruz, içebildiğini içiyor. Beslenme aralığı çok dengesizleşti, 1,5-2 saatte bir istiyor genel olarak. Beslendikten yarım saat tekrar isterse 30 cc daha veriyoruz. Anne sütü hiç veremiyorum hasta olduğum için bu aralar. Çok mu mama veriyoruz bilmiyorum ama bebeğim kilolu değil ve gerçekten kana kana içiyor mamayı saniyeler içinde, belli ki her seferinde aç.

Cok normal benimki de öyleydi ara ara halen dediğin gibi oluyo bir günleri bir günlerine uymuyo canım endişe etme çok aç olsa uyanır emer zaten açlık daha baskın gelir. Her şey normalse hiç sıkıntı yapma derim
Ilk kizim hic uyumuodu nie uyumuor diordm oglum uyuyor niee bukadar uyuyor .annelik ne zor is. Bir aylik kontrolde dr da sorcam cnm saol

Merhaba ayniyiz😂transta oluyor sanki ustunu cikariyoz bos minciriyom bos asiri agir oluyor uykusu bazen..hatta panik oluyom nefesini kontrol ediyom🙄ilkinde panik olup drye goturmustum yolda uyanmisti😁
Ben de ilk iki hafta onemsemdm ama bir aylik olcaz 5 gune diger cocuklarm boyle deildi cnm ondan panikliorm

Onun için birşey demedi aslında canım ne kadar vermem gerektigi konusunda.Bende sormayı unuttum bu çocuğu aç birakmiśsiniz diyince birde kilo alımı sınırın biraz altinda olunca ☹️
Bugün mamadan sonra çay kaşığıyla verdim biraz bilenler yazarsa bizee faydalaniriz olmadı doktorun nosunu almiştim sorarım canım.
Bizim doktor da 1cay kasigi ver demisti..pamukcugu onlemek icin kaynatilmis ve sogutulmus 1cay kasigi su verin dedi

Bizim de bugün kontrolümüz vardı. Günlük ortalama 43 gr almış, sadece mama ile besleniyor sütüm çok az. Doktor kilosu fazla almış 3 saatte bir 90 cc geçme dedi diyete giricez resmen :KK43: Gazlı bi bebek her ağlaması açlık değildir reflüsü azar dedi.Sizinkinin tam tersi her ağladığında mama verme dedi. Gece sesli uyuyo mu dedi , gerçektende buraya da yazmıstım boğazını temizler gibi, tükürük genzine kaçmış gibi yapar,fazla mama yediği zaman mide rahatsız olur o şekilde tepki verir dedi. Damla olarakta nurse harvey kullanıyoduk, mommy s bliss e geçicez bi tık daha iyi dedi. Sab simplex ve metsil hiç önermiyorum, içeriğinde bi madde var dedi unuttum .
Suyu da mama alan bebekler için her mamadan sonra 1 çay kaşığı dedi.
Her doktorun tarzı farklı demek ki 😟

Valla canım doktorun söyledikleri biraz sacma geldi. Benim kızımda gazı olunca veya karni agriyinca aranip ağliyor ama sinrasinda gazi cikinca veya birden kakasini yapinca yemeyi birakiyor hatta agrinin kenarindan cikariyor veya kusuyor. Oyüzden ben ağladiginda hemen mama vermiyorum önce masaj yapiyorum çogunlukla susuyor ve gazi cikiyor.ilk zamanlar herseferinde mama veriyordum kusuyordu. Bence her aglama aç oldugu icin degildit

Son düzenleme:
Valla canım doktorun söyledikleri biraz sacma geldi. Benim kızımda gazı olunca veya karni agriyinca aranip ağliyor ama sinrasinda gazi cikinca veya birden kakasini yapinca yemeyi birakiyor hatta agrinin kenarindan cikariyor veya kusuyor. Oyüzden ben ağladiginda hemen mama vermiyorum önce masaj yapiyorum çogunlukla susuyor ve gazi cikiyor.ilk zamanlar herseferinde mama veriyordum kusuyordu. Bence her aglama aç oldugu icin degildit
Bana dediki eğer karnı tok altı temiz ise gazdan agliyordur dedi.
Ama eğer agladiginda mamayı verdiğinde emiyorsa açlıktan agliyordur kıssadan verin dedi her arandığında 🤔eger yoksa iter memeyj istemez dedi

X