2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
4 gündür kolik krizi yaşamıyoruz kızlar şükürler olsun.
Etkisi var mı bilmiyorum ama kolik saatinde bir saat önce banyo, masaj yapıyorum ve beyaz gürültü açıp hareketi azaltıyorum. Beyaz gürültüyü kolik saatinin bitimine kadar kapatmıyorum.
Bebeklerim o saatler arasında uyumuyorlar ama çığlık kıyamet ağlamıyorlar da en azından.

kızlar sizinde bebekleriniz uyurken inleme sesi çıkarıyor mu? sanki biriyle konuşur gibi değişik ınıltılar inlemeler çıkarıyor. Sesine sürekli uyanmaktan uyuyamıyorum zombi gibiyim.
jfkwjkdoe 🤣 benden 1 tane daha varmış 😅 bizimki ilk aylarında öyleydi uyanmiyodu ama sanki iç geciriyodu bende nefes alışverişini kontrol ediyodum korkudan.. 4. ayından itibaren daha derin ve uzun uyumaya basladi.. gece uykusu biraz daha uzadi şimdi ses cikartmiyo ama gündüz uyuduğu zamanlarda bazen mirildaniyo. ilk zamanlar gece korkuyodum ben🤣

Kanamalarınız ne durumda kızlar benim 36 gün oldu doğum yapalı hala kırmızı geliyor hiç bitmeyecekmiş gibi çok bunaldım bitmek bilmedi, doktora söylesem mi bilemiyorum sezeryan olmuştum..

kızlar sizinde bebekleriniz uyurken inleme sesi çıkarıyor mu? sanki biriyle konuşur gibi değişik ınıltılar inlemeler çıkarıyor. Sesine sürekli uyanmaktan uyuyamıyorum zombi gibiyim.
Aynı şeyi eşimle konusuyoduk az önce😬 hiç uyuyamıyorum çünkü sürekli bi ses cıkarıyo bende hemen sıcrıyorum kustu mu uyandı mı diye. Mırıl mırıl kedi gibi hiç ses kesilmiyo😀

Merhaba 🌸 dereotu tüketiyorum hergün, börülce ve semizotu haftada 2-3 gün, etsulu çorba (ama süt alerjimizden dolayı kestik onu), su, hümana still tea, bestlak damla kullandım o çok etkili mastit olmuştum mastitimi iyice azdırdı onuda bıraktım tavsiye ederim, hoşaf, beyaz yaş üzüm ve incir sürekli tükettiğim şeyler.
Bestlak damlayı üzerindeki kullanma talimatına göre mi kullandınız? Çok az gibi geliyor bana

Evet canım biz ilk egekentte doğum yaptığım için dr. Yavuz selim beye gittik daha sonra cerrahi hastanesi dr. Hasan akşık a gittik. Valla ikisi de ilgiliydi ama hasan beyden biraz daha memnun kaldık. Fakay bende tavsiye üzerine iyi bir doktor arayışı içindeyim.birbirimizden haberdar olalım duyarsan bulursan iyi bir doktor beni de bilgilendirirmisin
Teşekkür ederim 🙏 Tabi ki ☺️

Kızlar bebeğinizi nasıl yatırıyorsunuz? Ben bir sağ bir sol yatıyorum 2 yandan basık givi kafası. Sivrilme yok ama yanlardan basık acaba düzelir mi? Düz kafa yastığı almayı düşünüyorum. Sırt üstü yatırıyorum ama mutlaka bir tarafa çeviriyor o nohut kafasını. Napcam siz napıyorsunuz

süt artsın diye yaptıgınız bişey var mı?
7FBA3D2C-E1DC-47AB-8C24-56F09CFA9D64.png

Sanırım bunu daha önce Temmuz annelerinde görmüştüm. Ben yapıyorum ara ara. Faydasını da görüyorum. Dene istersen ☺️

Benimkide öyle bişey oldu diye uyanıyorum bütün gece

jfkwjkdoe 🤣 benden 1 tane daha varmış 😅 bizimki ilk aylarında öyleydi uyanmiyodu ama sanki iç geciriyodu bende nefes alışverişini kontrol ediyodum korkudan.. 4. ayından itibaren daha derin ve uzun uyumaya basladi.. gece uykusu biraz daha uzadi şimdi ses cikartmiyo ama gündüz uyuduğu zamanlarda bazen mirildaniyo. ilk zamanlar gece korkuyodum ben🤣

Aynı şeyi eşimle konusuyoduk az önce😬 hiç uyuyamıyorum çünkü sürekli bi ses cıkarıyo bende hemen sıcrıyorum kustu mu uyandı mı diye. Mırıl mırıl kedi gibi hiç ses kesilmiyo😀
Oh iyi yalnız değilim :halay: İlk bebeğim ve korkuyorum her değişik sese zıplıyorum bişey mi oldu diye artık dinlenememekten tüm kemiklerim ağrıyor.

Merhaba kızlar bestlak damla kullanip mastit arttı demişiniz. Mastit tam olarak ne oluyor. Bende bestlak kullanıyorum günde 3 defa 20 şer damla

Kızlar bebeğinizi nasıl yatırıyorsunuz? Ben bir sağ bir sol yatıyorum 2 yandan basık givi kafası. Sivrilme yok ama yanlardan basık acaba düzelir mi? Düz kafa yastığı almayı düşünüyorum. Sırt üstü yatırıyorum ama mutlaka bir tarafa çeviriyor o nohut kafasını. Napcam siz napıyorsunuz
kendi kendine kafasını çevirmesi daha iyi tatlım kafasının arkası düz olmaz böylece.. aslında yüzüstü yatmaya alışık olsalar hiç böyle dertlerimiz olmayacak ama benimki cins yani hayatta yüzüstü uyumuyo kafayı hemen kaldiriyo.. ben salmış durumdayim artik 😅 sırt üstü yatırıyorum o kafasını ya sağa ya sola ceviriyo.. takip de edemiyorum.. 3 aylıkken düz kafa yastiklarindan almıştım ki hamileyken o kadar dalga gecmistim🙈 bi süre hevesle kullandık ama bizimki kafayı sagasola çevirdiği için bi anlamı olmadi yastığın.. 5 aylık şuan şekilde bi problem yok.. büyüdükçe zaten daha standart oluyo kafaları endişe etme😎

Benim sıpa da genellikle kafasını soluna çevirerek yatıyor sırtüstü yatırsam da başını yan çeviriyor bazen iki tarafa destek koyup düz yatırıyorum.

Ben günde 2 kere bazen 1 kere 20şer damla kullandım bana da fazla geldi mastitimi azdırdı bıraktım oyüzden.
Canım mastit olduğunda ne yaptın? Antibiyotik falan kullandın mı ben bugün ateşlendim daha önce de mastit gecmisim olunca duş masaj sıcak havlu sağma emzirme hepsini yaptım ama tam olarak düzeldim diyemem tavsiyen var mı?

X