2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben ilk günden beri kullandığım için kıyaslama yapamıyorum ama bol su içtim bugün o çok farketti. Neredeyse sabah 6 dan beri 3,5 4 lt bulmuştur.
Teşekkür ederim ben de yarın deneyim bakalım fazla su içmeyi. Sürekli memede olduğumuz için su içmeye vakit bulamıyorum.

kendi kendine kafasını çevirmesi daha iyi tatlım kafasının arkası düz olmaz böylece.. aslında yüzüstü yatmaya alışık olsalar hiç böyle dertlerimiz olmayacak ama benimki cins yani hayatta yüzüstü uyumuyo kafayı hemen kaldiriyo.. ben salmış durumdayim artik 😅 sırt üstü yatırıyorum o kafasını ya sağa ya sola ceviriyo.. takip de edemiyorum.. 3 aylıkken düz kafa yastiklarindan almıştım ki hamileyken o kadar dalga gecmistim🙈 bi süre hevesle kullandık ama bizimki kafayı sagasola çevirdiği için bi anlamı olmadi yastığın.. 5 aylık şuan şekilde bi problem yok.. büyüdükçe zaten daha standart oluyo kafaları endişe etme😎

düz kafa olmuyor da uzun basık kafa oluyor böyle de hangisi daha kötü bilemedim. Sağa sola çeviriyor Benimki de. off inşallah düzelir zamanla. Yanlardan destekli olursa yastık belki sırt üstü tutar kafasını. Teşekkür ederim canım

Canım mastit olduğunda ne yaptın? Antibiyotik falan kullandın mı ben bugün ateşlendim daha önce de mastit gecmisim olunca duş masaj sıcak havlu sağma emzirme hepsini yaptım ama tam olarak düzeldim diyemem tavsiyen var mı?
Ben de çok çabaladım geçsin antibiyotik kullanmayayım diye, lahana koydum, sıcak kompres, duş, masaj, hastane tipi sağma makinası bile satın aldım ama bana mısın demedi artık dayanılmaz ağrılar olunca meme ultrasonu çekildi ve antibiyotik yazıldı, ultrason mutlaka çektirin ben az daha bekleseymişim iltihap olcakmış onuda operasyonla boşaltıyorlarmış aman dikkat edin yani ben bir kutu agumentinle atlattım şükür🙏🏻 Size de çok geçmiş olsun tez zamanda geçer inşallah🌸

Ben de çok çabaladım geçsin antibiyotik kullanmayayım diye, lahana koydum, sıcak kompres, duş, masaj, hastane tipi sağma makinası bile satın aldım ama bana mısın demedi artık dayanılmaz ağrılar olunca meme ultrasonu çekildi ve antibiyotik yazıldı, ultrason mutlaka çektirin ben az daha bekleseymişim iltihap olcakmış onuda operasyonla boşaltıyorlarmış aman dikkat edin yani ben bir kutu agumentinle atlattım şükür🙏🏻 Size de çok geçmiş olsun tez zamanda geçer inşallah🌸
Anladım canım sana da çok geçmiş olsun amin inşallah 🙏 Bugün eşim işten dönünce gideyim en iyisi tüm gece ateşlendim titredim ne kadar sağma emzirme yapsam da göğüslerim yumusamiyor koltuk altlarima enseme kadar ağrı var.. Sabaha karşı tekrar duş aldım da gözümü acabildim..

Anladım canım sana da çok geçmiş olsun amin inşallah 🙏 Bugün eşim işten dönünce gideyim en iyisi tüm gece ateşlendim titredim ne kadar sağma emzirme yapsam da göğüslerim yumusamiyor koltuk altlarima enseme kadar ağrı var.. Sabaha karşı tekrar duş aldım da gözümü acabildim..
Çok teşekkür ederim😇 benim de öyleydi koltuk altımdan sırtıma vuruyordu yatamıyordum sol tarafıma, ihmal etmeyin gidin kesinlikle , acil şifalar diliyorum, sevgiler 🥰

bu mama konusu canımı cok sıkıyo annem başımda senin sütünmyetmiyomyaramıyo cocuga diye diyr yedi beynimi.
yetse bile yetmeyecek diye düşünüyorum.
sarılık olmasın diye mama verdim ama sonrasında bıraktıramadım hep annem yüzünden.
beni emdiginde süt mü cekiyo emzik olarak mı kullanıyor anlamıyorım.
ztn alerjisi cıktı . kendimi yetersiz hissettirdiler. doktor süt ürünü diyeti verdi bana . annem hala lor yesen nolcak ben onu böregin içine koycam diyo :)
yeni mamasına alışırsa bende bu emzirme konusunda çabamdan yoruldum . bebek için aç kalıyorum yine yaranamıyorum :):) lohusa depresyonuna girdim glba
Annelerimiz aynıymış ben de günde bir kere mamaya annemin bu çocuk aç aç demesiyle başladım zaten söylüyorum kvalide olsaydın evden atardı valla seni diye 😂 sen benden sonra doğurdun merak etme çocuğunun sarılık değeri azalıp kilo artışı yaşadığında için rahatlayacak tam geçmeyecek benim evhamım hala var ama o şu an senin günlerindeki gibi değil sen meme vermeye devam et biz dün eşim Mersine geldi gece 1 de çocukla gezmeden döndük arabada ağladı mememi emmişti ama sonra ittirmeye başladı aha dedim yine mama istiyo koştuk eve resmen mama hazırladım hemen 90 cc mama yaptım enjektörle vereyim dedim içmek istemedi öğürdü velhasıl biz her şeyi her hareketlerini açlığa yormaya meraklıyız analarımız da öyle 😂ama öyle olmayabiliyo . Sen memeni vermeye devam et benimki gibi ağlarsa yap mama yemezse dökeriz canları sağolsun 🤩🧿

Canım hiç öyle düşünme seninki maşallah 5 kilo oldu yazmistin sütün yarıyor öyle düşünme içecek çocuk her türlü içiyor. Sütün azalmaz merak etme ama eğer sütün yetiyorsa kademeli olarak mamayı azaltmayı deneyebilirsin hem bebek mutsuz olmaz hem sen vicdan yapmazsin. Ben de iyice kilo alsin diye mama vermek istiyorum işte bi türlü rahat olamiyoruz iyice evhamlı olup çıktım kimse rahatlatamıyor asla🤣 Bu arada mamayı biberon ile mi veriyorsun?
Bide şöyle düşünüyorum canım ben bu çocuk 5 kilo istese meme de mama da yıkar ortalığı acıkırsa kendi söylesin artık uyandırmıyorum bile geceleri 4-5 saat bile durabilir diyolar kilo alımı iyiyse ben de ellemiyorum hiç çocuğu evet azaltarak gidebiliriz benim korkum beni bırakması yoksa ekstra yesin hiç sorun değil yaparım ama memeden vermek çok daha konforlu kesinlikle uğraşmıyorsun hiç memeyi daya ağzına bitti 😂 benim eşim de bana kızıyor çocuk sumo güreşçisi gibi oldu 5 kilo oldu makrozomik bebek olmasın diye o bebekte kiloyu hiç doğru bulmuyor o yüzden kendimi sorguluyorum ama çocuk doktorumuz ver mama günde 1 kez ne olacak dediği için şu an sustu başka doktor konuşunca 😂bence verme uğraşma kilosu iyi çok kilo da iyibi şey değilmiş bebekte. Genelde enjektörle veriyorum arada biberon dışardaysan vs öyle yapıyorumama biberona hayır artık

bu mama konusu canımı cok sıkıyo annem başımda senin sütünmyetmiyomyaramıyo cocuga diye diyr yedi beynimi.
yetse bile yetmeyecek diye düşünüyorum.
sarılık olmasın diye mama verdim ama sonrasında bıraktıramadım hep annem yüzünden.
beni emdiginde süt mü cekiyo emzik olarak mı kullanıyor anlamıyorım.
ztn alerjisi cıktı . kendimi yetersiz hissettirdiler. doktor süt ürünü diyeti verdi bana . annem hala lor yesen nolcak ben onu böregin içine koycam diyo :)
yeni mamasına alışırsa bende bu emzirme konusunda çabamdan yoruldum . bebek için aç kalıyorum yine yaranamıyorum :):) lohusa depresyonuna girdim glba

Annelerimiz aynıymış ben de günde bir kere mamaya annemin bu çocuk aç aç demesiyle başladım zaten söylüyorum kvalide olsaydın evden atardı valla seni diye 😂 sen benden sonra doğurdun merak etme çocuğunun sarılık değeri azalıp kilo artışı yaşadığında için rahatlayacak tam geçmeyecek benim evhamım hala var ama o şu an senin günlerindeki gibi değil sen meme vermeye devam et biz dün eşim Mersine geldi gece 1 de çocukla gezmeden döndük arabada ağladı mememi emmişti ama sonra ittirmeye başladı aha dedim yine mama istiyo koştuk eve resmen mama hazırladım hemen 90 cc mama yaptım enjektörle vereyim dedim içmek istemedi öğürdü velhasıl biz her şeyi her hareketlerini açlığa yormaya meraklıyız analarımız da öyle 😂ama öyle olmayabiliyo . Sen memeni vermeye devam et benimki gibi ağlarsa yap mama yemezse dökeriz canları sağolsun 🤩🧿

demek ki hepimizin annesi aynı 😄 az önce bana diyor ki, en azından geceleri yatarken mama ver 😂 mamayı bıraktım anne diyorum,tamam yine bırak ben de mamaya karşıyım ama geceleri bi sefer ver bir şey olmaz o ara sütün dolar diyor. Vermiyorum mama bazen çok sıkışıyorum ama istemiyorum vermeyi idare ediyorum.

Bide şöyle düşünüyorum canım ben bu çocuk 5 kilo istese meme de mama da yıkar ortalığı acıkırsa kendi söylesin artık uyandırmıyorum bile geceleri 4-5 saat bile durabilir diyolar kilo alımı iyiyse ben de ellemiyorum hiç çocuğu evet azaltarak gidebiliriz benim korkum beni bırakması yoksa ekstra yesin hiç sorun değil yaparım ama memeden vermek çok daha konforlu kesinlikle uğraşmıyorsun hiç memeyi daya ağzına bitti 😂 benim eşim de bana kızıyor çocuk sumo güreşçisi gibi oldu 5 kilo oldu makrozomik bebek olmasın diye o bebekte kiloyu hiç doğru bulmuyor o yüzden kendimi sorguluyorum ama çocuk doktorumuz ver mama günde 1 kez ne olacak dediği için şu an sustu başka doktor konuşunca 😂bence verme uğraşma kilosu iyi çok kilo da iyibi şey değilmiş bebekte. Genelde enjektörle veriyorum arada biberon dışardaysan vs öyle yapıyorumama biberona hayır artık
Biz genelde tospik bebeleri seviyoruz ama drlar farklı tabi bırakmaz canım sütün geliyorsa sütün tadını emmeyi daha çok seviyorlar bence 🥰🥰

Ben de aksine kilo veriyorum enerjim düştü ne yemek lazim kilo almak içib bilemedim🥺
Ben sürekli çiğ badem dut kurusu kuru kayısı yiyorum 😅 bi de malt içeceklerden içiyorum günde 1 bazen 2 tane. 1 kutusu 1000 kalori diyorlar 😅 emziren anne çayının yanında bolca tahin helvası yiyorum🤓
İşte benim kilo alma rutinim 🤣

demek ki hepimizin annesi aynı 😄 az önce bana diyor ki, en azından geceleri yatarken mama ver 😂 mamayı bıraktım anne diyorum,tamam yine bırak ben de mamaya karşıyım ama geceleri bi sefer ver bir şey olmaz o ara sütün dolar diyor. Vermiyorum mama bazen çok sıkışıyorum ama istemiyorum vermeyi idare ediyorum.
Kvalide olmadıklarına şükretsinler😂 ben şimdilik veriyorum seninbeveğin çok kilolu değilse daha gün yakınken kes sonra önünü almak daha zor sanki 😂

Biz genelde tospik bebeleri seviyoruz ama drlar farklı tabi bırakmaz canım sütün geliyorsa sütün tadını emmeyi daha çok seviyorlar bence 🥰🥰
Biz annelerin ortak fikri o 😂 bence de anne kokusunu net anlıyor artık başkasında sakinleşmiyor haklısın dur bakalım önümüzdeki günler gösterecek benim durumumu 😅

Kizlar cok endiseliyim bebegimde sarilik yok kilosuda cok iyi ama bazi gunler uyku ilaci almis gibi tum gun uyuyor emmeye kaldiriorm normalde cok istahli emer uyanikken hep meme ister ama bole uyudugu zaman tam emmiyor. 26 gunluk olduk benim gibi olan varmi?

Kizlar cok endiseliyim bebegimde sarilik yok kilosuda cok iyi ama bazi gunler uyku ilaci almis gibi tum gun uyuyor emmeye kaldiriorm normalde cok istahli emer uyanikken hep meme ister ama bole uyudugu zaman tam emmiyor. 26 gunluk olduk benim gibi olan varmi?
Merhaba ayniyiz😂transta oluyor sanki ustunu cikariyoz bos minciriyom bos asiri agir oluyor uykusu bazen..hatta panik oluyom nefesini kontrol ediyom🙄ilkinde panik olup drye goturmustum yolda uyanmisti😁

Ben de aynıyım günden güne eriyorum 😓 ve bu durumun sütüme yansımasından korkuyorum vitamin kullanıyormusun?
Hamilelik öncesi vitaminime devam ediyorum bittikten sonra multivitamin kullanicam dr tavsiyesi ile ocean mum kullanacağim. Süte biraz yansiyor malesef çok değil ama. Süt için önemli olan uyumak ve su içmek tabi bu temponun içinde benim asla düzgün yapamadigim iki şey 🥺

Cok normal benimki de öyleydi ara ara halen dediğin gibi oluyo bir günleri bir günlerine uymuyo canım endişe etme çok aç olsa uyanır emer zaten açlık daha baskın gelir. Her şey normalse hiç sıkıntı yapma derim

Merhaba kızlar ❤️ yarın 1. Ay asimiz var, yapmam gereken bir şey var mı ? Banyo yaptırın falan diyorlar ama siz neler yaptınız ? Ateş huzursuzluk falan olur mu acaba ..

X