2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende alıyorum malesef, ek gıdaya gecene kadar dıkkatte edemıyorum sonucda süt bebeğim ıcın cok degerlı,,, yani 4 ayda dısımı sıkıcam malesef sonra tam gaz devem spora dıyeye
Ben karbonhidrat tüketmemeye çalışıyorum ama baş edemiyorum sürekli bi yeme isteği var hakkımızda hayırlısı diyelim artık 😊

Tartının pili bitmiş ama muhtemelen ben de kilo aldım bu aralar 😕 ve bu halime pek ısınamıyorum 😒
Pilinin bitmiş olması ii olmuş gerçeklerle biraz geç yüzleşeveksin cnm 😃Benim birde sadece üst kısımdan almışım göbek olduğu gibi sırt kısmında da almışım off off

Ben zayıflayanalrdanım 🙈
Tek büyüyen göğüslerim 🧿🙈
Keşke bende öyle olsaydım
Yaa benim gibi hem kilo alsaydım hemde göğüslerin büyüseydi o zaman durum daha bi vahim olurdu🤣

Zayıflayan arkadaslar 4 ay sonra fit fit gezerken biz alanlar vermek için kılı kırk yarayacaz🤣

Biberon ile mama süt veren anneler sizin de emerken boğazına kaçıyor mu ? Tıkanıyor panik oluyorum. Özellikle gece uykulu emerken. Her içmesinde 1 kez oluyor kesin. 1 aylık olduk eşim hep yanımdaydı hep onunla baktım bugünden itibaren gündüzleri tekim eşim öğretmen 1-6 arası okulda. Korkuyorum tek. Normal bir durum mu yoksa tıkandığı zaman düzelmeme ihtimali var mı elim ayağıma dolaşıyor 😬 biberon ile mama saati gelmesin ister oldum.
Benimki çoğu emmesinde boğazına kaçırıyor, biberon olmasi şart değil memedeykende, kaç defa ter boşalttırdı bana boğuluyor diye.Hızlı emmeye çalışıyor kerata, bizim rutinizimiz oldu bu resmen💁‍♀️ Ben es verdirerek emziriyorum artik cekiyorum soluklaniyor tekrar veriyorum o da şaşırıyor meme yada biberon nereye gitti az önce emiyordum diye 🤭

Benimki çoğu emmesinde boğazına kaçırıyor, biberon olmasi şart değil memedeykende, kaç defa ter boşalttırdı bana boğuluyor diye.Hızlı emmeye çalışıyor kerata, bizim rutinizimiz oldu bu resmen💁‍♀️ Ben es verdirerek emziriyorum artik cekiyorum soluklaniyor tekrar veriyorum o da şaşırıyor meme yada biberon nereye gitti az önce emiyordum diye 🤭
O bana da oluyor da bebek sütü hızlı emmeye çalışıyor değilmiş, süt fazla gidiyor çekince tazikli onun için yetişmeye çalışıyormuş ona. Makas şeklinde tutmanın amacı da oymuş memeyi giden sütü yavaşlatıyormuş.

O bana da oluyor da bebek sütü hızlı emmeye çalışıyor değilmiş, süt fazla gidiyor çekince tazikli onun için yetişmeye çalışıyormuş ona. Makas şeklinde tutmanın amacı da oymuş memeyi giden sütü yavaşlatıyormuş.
Onu biliyorum,arkasindan atli kovalar gibi çekmeye çalışıyor bu yüzden sürekli makas şeklinde tutuyorum. Tazyikli olduğunu da farketmiştim. Ama yinede oluyor tatlım mutlaka bir kaç defa gün içerisinde illaki genzine kaçırıyor, biraz daha büyümesi lazım sanırım.

Off bende gün geçtikçe zayıflıyorum ve memelerim kocaman oldular taşıyamıyorum :KK43: hamilelik kilolarını bir haftada verdim Ve daha da kilo vermeye devam ediyorum.
Ben 83 kg ile gebe kaldım.
89 kiloya çıktım gebelik şekeri çıkınca diyet takip derken 83 kilo ile ile doğuma girdim
Şuan güncel 73 kilo 🙈
Ama göğüsler bana büyük geliyor 🙈

Yaa benim gibi hem kilo alsaydım hemde göğüslerin büyüseydi o zaman durum daha bi vahim olurdu🤣

Zayıflayan arkadaslar 4 ay sonra fit fit gezerken biz alanlar vermek için kılı kırk yarayacaz🤣
Keşke 🙈
Ama pekte fit gezeceğim sanmıyorum bünye kiloya müsait sonuçta 🙈 güncel 73 kilo fazla baya 🙈

Son cümleni okurken elimdeki jelibonu yavaşça masaya geri bıraktım 🤪

Zayıflayan arkadaşlar nasıl zayıflıyorsunuz spor , yürüyüş yapıyor musunuz 🙄
Gece gündüz tek hedefim çocuğu emzirmekti deli gibi buna odaklanmıştım kendi sütümü biberondan bile vermeyi reddediyodum dolayısıyla gece gündüz uyumak haram olmuştu :) artık biberondan kendi sütümü vermeleri için etrafa güveniyorum ve uyuyorum :))) Artı olarak emzik kullanmıyorum yani bebekle sürekli ağız ağıza yaşıyoruz Bir tık sonramız anne karnına geri dönüş 🤣gündüz kucağımda uyuyo bebeğim dünyaya alışsın diye ben dünyadan kopmayı göze aldım diyelim 😃ben kilo vermemi bunlara bağlıyorum :)

Gece gündüz tek hedefim çocuğu emzirmekti deli gibi buna odaklanmıştım kendi sütümü biberondan bile vermeyi reddediyodum dolayısıyla gece gündüz uyumak haram olmuştu :) artık biberondan kendi sütümü vermeleri için etrafa güveniyorum ve uyuyorum :))) Artı olarak emzik kullanmıyorum yani bebekle sürekli ağız ağıza yaşıyoruz Bir tık sonramız anne karnına geri dönüş 🤣gündüz kucağımda uyuyo bebeğim dünyaya alışsın diye ben dünyadan kopmayı göze aldım diyelim 😃ben kilo vermemi bunlara bağlıyorum :)
Ben de sürekli emziriyorum geceleri uyumuyor kızım ama sütüm ucu ucuna yetiyor bir sürü takviye aldığım halde😅 tek başıma bakıyorum yardım edenim de yok. Ağzım boş durmadığı için kilolarım da gitmiyor 🥲🥲 eski bedenimden 2 beden büyük pantolon aldım. Üzdü 🥲

Ya kızlar birkaç gün önce bebeğim kakasını yapamıyor 2 gündür aylık kontrolü gelmeden nöbetçi doktora gitmiştik demistim çünkü o kadar ağlıyordu ki doktorun verdiği damlayla ertesi gün poposuna masajla yaptı kakasını bebeğim hemde ne yapma macun gibi kivamliydi normal kakasindan çok farklı...
Neyse ertesi günde masajla yaptırdım ama bugün yapamadı 😟saatlerdir ağlıyor uykuya dalamiyor uykusunda kıvranıyor..
Bu kabız gibi birşey ama doktorlar bunu kabız olarak kabul etmiyormuş herhalde hatta 5 güne kadar kaka yapmamayı normal buluyorlarmis.
Aylık kontrolü pazartesi.Ama bu durum nereye kadar böyle devam edecek biz masajla yaptırıyoruz ancak belki masaj yapmasak onu bile yapamicak. Acı çekiyor resmen bebeğim🥺
Dün kakasını yaptiktan sonra o kadar rahattı ki sıkıntısı yoksa 4 saat uyudu zor uyandırdım..Var mı böyle bebeği kaka yapamayan humus gibi macun gibi kaka yapan..(Bu arada manalarına zeytinyağı damlatiyorum)
Canım benim bebeğim de öyleydi, 1 hafta acı çekti yavrum, uykusundan kıvranarak uyanıyordu, iki güne bir mesajla egzersizle zor yaptırıyorduk, zeytinyağı falan da fayda etmedi bize, ben maması değiştirdim 1 hafta sonra düzeldi, sma optipro kullanıyordum aptamile geçtim.

Ne güzel gece bakanınız varmış bende o da yok ama diğer herşey aynı biz 😅

Night olanı mı söyledi doktorun o uyku sorunu da olan için sanırım… ben kullanıyorum günde 4 defa 1 ml içeriği de bitkisel olunca hiç durmadım çünkü çocuğum çok gazlı düzenli kullanmam gerek bugün de düzenli veremedim 😔evet amerikanın 1 numaralı gaz ilacıymış çok meşhurmuş ben direkt bununla başladım nurse harveys de kullanılabilir tabi ki bilmiyorum ben doktora da sorunca içim rahatladı

Kızlar biz Metsil kullanıyoruz , biogaia işe yaramadı bu yaradı çok şükür. Oğlum rahat etti resmen. Boşuna para dökmüşüm diğer gaz damlalarına bugüne kadar. Tavsiye ederim size de

Kızlar günaydın 🌻
Benim bebegim geceleri çok huysuz oluyor yani şöyle emziriyorum gazını da çıkarıyorum epey ama sanki hala içerde gaz kalmış gibi sürekli ıkınıyor. Anlayamadım gerçekten içerde gaz mi oluyor tekrar yoksa ağrısı mi var cani mi aciyor başka derdi mi var inanın şaşırdım kaç gündür. Gram uyku da yok haliyle. Benzer durumu yasayaniniz var mi ?

X