2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Mama veren anneler her seferinde yeniden mi hazırlıyorsunuz mamayı? Şöyle sabah 90 ml hazırladım ama 30 ml anca içti bende kalanı döküyorum yarım saat sonra bile olsa yeniden hazırlıyorum bozuluyor mama diye. Ama dün bi arkadaşım biberon çantasına koy sıcaklığını korusun bir şey olmaz dedi. Bu şekilde kaç saat bekleyebilir ki mama. Bir de yarın doktor kontrolü var mamayı hazırlayıp çantaya koyacağım ama işimiz en az üç saat falan sürecek o zamana kadar bozulur mu mama? Ya da sütümü sağıp koysam biberona o ne kadar durabilir ki?

Ben memeden hiç çekmedim ne zaman isterse emzir dedi gittiğim doktorlar emzirme eğitimi aldım hemşire o bırakana kadar sen çekmeyeceksin dedi açlık ağlaması olur da emerek doymadığını hissedersem mama ya da sağdığım sütle takviye yaptım evime gelmeden son 3 gündür de çok iyiydik ama yolculuk beni mahvetti aşırı yorgunluk susuzluk beslenmem de zayıflayınca azaldı ama hala boş da hissetsem emziriyorum o bırakana kadar mamayı da beslenme kateteri ile göğsümden veriyorum emerken biberonu sadece uyurken veriyorum ya da çok acil bir şey varsa

benim bebeğim 2220 doğdu, hastaneden çıkarken 2040 tı doktor hızlı kilo alsın diye mama ver dedi ama yanlış yönlendirmiş baksana 15 dk fazla tutma dedi bana. Ben de dün dışardaydım yiyip içemedim doğru dürüst ben de aynı şeyleri yaşadım seninle. Demek ki gerçekten belli bir süre evden çıkmamak gerekiyor en azından süt dengesi düzeni oturana kadar.

Mama veren anneler her seferinde yeniden mi hazırlıyorsunuz mamayı? Şöyle sabah 90 ml hazırladım ama 30 ml anca içti bende kalanı döküyorum yarım saat sonra bile olsa yeniden hazırlıyorum bozuluyor mama diye. Ama dün bi arkadaşım biberon çantasına koy sıcaklığını korusun bir şey olmaz dedi. Bu şekilde kaç saat bekleyebilir ki mama. Bir de yarın doktor kontrolü var mamayı hazırlayıp çantaya koyacağım ama işimiz en az üç saat falan sürecek o zamana kadar bozulur mu mama? Ya da sütümü sağıp koysam biberona o ne kadar durabilir ki?

anne sütü oda sıcaklığında 3 saat durabiliyor da ben mamayı her seferinde yeniden hazırlıyordum. Yanına termos varsa termos al, yoksa kaynar suyu kavanoza koy, çay kaşığı da al yanına ılınmış bir şekilde orda hazırlarsın.

Günaydın herkese
Zehir gibi bir gece geçirdik. Kızım boğulmak üzereydi. Emzirmek için uyandırayım istedim. Gözünü açınca Biraz kustu burnundan geldi Boğazı burnu tıkandı kusarken. Nefes alamadı gibi oldu. Morardı. Öğürmeye başladı ağzı köpürdü. Çok panikledim. Acile gittik ama çocuk doktoru bi alemdi. Sözde acil servis ama 1 saat sıra bekledik önümüzde 5 kişi olmasına rağmen.
Doktor çok gazı var. Ondan küsmüştür Reflü de var mı anlamak için röntgen istiyorum dedi. Ben istemedim radyasyon almasını ama abimin lazımsa çekilecek baskısıyla çektirdik mecburen.
Sonuçta da doktorun sözleri değişmedi. Çok gazı var biraz da reflüsü var dedi.
bu kadar küçük bebeğe röntgen çekilmeli miydi ? Üstelik sorularıma cevap da alamadım doktordan. Gece oldu bunlar ama hala gerginim ve çok korkuyorum yavruma bi şey olacak diye.

selam tatlim ben en fazla yarim saat bekletiyorum mamayı o saat dilimi içerisinde icirmeyi deniyorum bazen emiyo bazen emmiyo. ama diyelimki emmedi o zaman maalesef döküyorum bekletmek istemiyorum açıkçası.. o biberon ısıtıcısı hikayesini bende bi arkadaşımdan duydum ama yani ne biliyim benim için rahat etmez o şekilde.. Sonuçta onda da bekliyo yani 🙈 ama sanırım ben biraz pimpirikliyim millet bu şekilde bekliyomus çocuğunu.. Anne sütünü de dolapta en fazla 3 saat bekletiyorum hatta yarim saat bile fazladan kalsa döküyorum ben.. dondurucuya girecek kadar çok sütüm yok malesef ama senin sütün fazla geliyosa küçük porsiyonlarla at buzluğa çok rahat edersin♥️ saydığım sütü eğer dolaba koymadıysam hemen iciriyorum bu arada hiç bekletmeden ama baktım çocuk tok o zaman dolapta 2 3 saat sakliyorum. doktora kontrole giderkende sıcak su hazırlıyorum çelik termosa koyuyorum ztn kahve termosu bile yeterli olur.. Toz mamayı da mama kabına koyuyorum gittiğim yerde 2 dk hazırlıyorum 😁 diyelim parka gittik aynı bu şekilde malzemeleri hazırlayıp cantama koyuyorum sonra mama saati gelince parkta hazırlayıp yediriyodum

Süt yapmak için bol bol su için günde en az 3 lt sadece su , kendinizi iyi besleyin tereyağlı kemik sulu çorbalar yemeklere de ilikli kemik suyu ekleyin. Bol lifli gıda tüketin, her şeyden yiyin. Badem, ceviz kuruyemiş kuru dut kuru kayısı yiyin. Bebek uyuyunca siz de uyuyun. Sinir olduklarınızla mesafe koyun. Bebekle her fırsatta temas halinde bulunun. Rezene için çay yerine. Tahin pekmez yiyin. Günde bir haşlanmış yumurta yiyin. Dengeli beslenin.haftada muhakkak Et balık ciğer yiyin.
bunlar hep doktor tavsiyesi. En büyük süt yapıcı moralmiş, iyi hissetmekmiş, Hatta şey dedi babaya, eşini sev sevmiyorsan bile çocuk için sevmek zorundasın 😀
ya bu arada kocası lohusa gibi olan var mı lohusalığı da bana bırakmadı adam 😄

Canım maşşallah bebeğine 600 gr anne sütü için gayet yeterli 🧿🙏🏻 az önce 90 cc mama verdim ben de, ama çok pişmanım çünkü sütüm vardı ve bildiğin emmek istemedi çok canım sıkıldı ben de doktoru dinlemesem mamayı mı kessem diyorum çünkü böyle böyle belki mama isteyecek benim sütüm azalacak bilmiyorum ama çocuk çok mutsuz olacak çocuğu üzme dedi doktorumuz ver dedi yoksun hissetmemesi psikolojik olarak daha önemli diye ama bilmiyorum 😔
Canım hiç öyle düşünme seninki maşallah 5 kilo oldu yazmistin sütün yarıyor öyle düşünme içecek çocuk her türlü içiyor. Sütün azalmaz merak etme ama eğer sütün yetiyorsa kademeli olarak mamayı azaltmayı deneyebilirsin hem bebek mutsuz olmaz hem sen vicdan yapmazsin. Ben de iyice kilo alsin diye mama vermek istiyorum işte bi türlü rahat olamiyoruz iyice evhamlı olup çıktım kimse rahatlatamıyor asla🤣 Bu arada mamayı biberon ile mi veriyorsun?

Ya kızlar birkaç gün önce bebeğim kakasını yapamıyor 2 gündür aylık kontrolü gelmeden nöbetçi doktora gitmiştik demistim çünkü o kadar ağlıyordu ki doktorun verdiği damlayla ertesi gün poposuna masajla yaptı kakasını bebeğim hemde ne yapma macun gibi kivamliydi normal kakasindan çok farklı...
Neyse ertesi günde masajla yaptırdım ama bugün yapamadı 😟saatlerdir ağlıyor uykuya dalamiyor uykusunda kıvranıyor..
Bu kabız gibi birşey ama doktorlar bunu kabız olarak kabul etmiyormuş herhalde hatta 5 güne kadar kaka yapmamayı normal buluyorlarmis.
Aylık kontrolü pazartesi.Ama bu durum nereye kadar böyle devam edecek biz masajla yaptırıyoruz ancak belki masaj yapmasak onu bile yapamicak. Acı çekiyor resmen bebeğim🥺
Dün kakasını yaptiktan sonra o kadar rahattı ki sıkıntısı yoksa 4 saat uyudu zor uyandırdım..Var mı böyle bebeği kaka yapamayan humus gibi macun gibi kaka yapan..(Bu arada manalarına zeytinyağı damlatiyorum)
Benim kızım da yapmıyor 2 gündür bazen zeytinyağı ile masaj yapıp uyarıyorum hemen yapıyor ama böyle doku dolu yapıyor 7-8 bez dolacak şekilde tek seferde yapıyor yine 2 gün oldu yapmıyor size doktor hangi damlayı verdi masaj için

Benim büyük kızım bebekken 6 gün kaka yapmadığını bilirim doktor huzursuzluk yoksa çocukta sıkıntı etme demişti ama sadece anne sütü alıyordu sütünü kullanıyor vücudu dışarı çok atmıyor demişti doktor gerçekten de tosun gibiydi ablamız o zaman😬

benim bebeğim 2220 doğdu, hastaneden çıkarken 2040 tı doktor hızlı kilo alsın diye mama ver dedi ama yanlış yönlendirmiş baksana 15 dk fazla tutma dedi bana. Ben de dün dışardaydım yiyip içemedim doğru dürüst ben de aynı şeyleri yaşadım seninle. Demek ki gerçekten belli bir süre evden çıkmamak gerekiyor en azından süt dengesi düzeni oturana kadar.

anne sütü oda sıcaklığında 3 saat durabiliyor da ben mamayı her seferinde yeniden hazırlıyordum. Yanına termos varsa termos al, yoksa kaynar suyu kavanoza koy, çay kaşığı da al yanına ılınmış bir şekilde orda hazırlarsın.

selam tatlim ben en fazla yarim saat bekletiyorum mamayı o saat dilimi içerisinde icirmeyi deniyorum bazen emiyo bazen emmiyo. ama diyelimki emmedi o zaman maalesef döküyorum bekletmek istemiyorum açıkçası.. o biberon ısıtıcısı hikayesini bende bi arkadaşımdan duydum ama yani ne biliyim benim için rahat etmez o şekilde.. Sonuçta onda da bekliyo yani 🙈 ama sanırım ben biraz pimpirikliyim millet bu şekilde bekliyomus çocuğunu.. Anne sütünü de dolapta en fazla 3 saat bekletiyorum hatta yarim saat bile fazladan kalsa döküyorum ben.. dondurucuya girecek kadar çok sütüm yok malesef ama senin sütün fazla geliyosa küçük porsiyonlarla at buzluğa çok rahat edersin♥️ saydığım sütü eğer dolaba koymadıysam hemen iciriyorum bu arada hiç bekletmeden ama baktım çocuk tok o zaman dolapta 2 3 saat sakliyorum. doktora kontrole giderkende sıcak su hazırlıyorum çelik termosa koyuyorum ztn kahve termosu bile yeterli olur.. Toz mamayı da mama kabına koyuyorum gittiğim yerde 2 dk hazırlıyorum 😁 diyelim parka gittik aynı bu şekilde malzemeleri hazırlayıp cantama koyuyorum sonra mama saati gelince parkta hazırlayıp yediriyodum
Termos normalde evde de kullanıyorum suyu kaynatıp koyuyorum. Gün boyunca sıcak su elimin altında oluyor. Galiba termosu yanımda taşımak en mantıklısı.

Benim kızım da yapmıyor 2 gündür bazen zeytinyağı ile masaj yapıp uyarıyorum hemen yapıyor ama böyle doku dolu yapıyor 7-8 bez dolacak şekilde tek seferde yapıyor yine 2 gün oldu yapmıyor size doktor hangi damlayı verdi masaj için
Sab simplex aslında biz dedik bir arkadasimi kullanıyor bebeğine bizde kullanalım mi diye oda onu önerdi zaten .
Bende az önce 3gunun peşine yaptırdım kakasını dediğin gibi kaç bez dolacak sekilde hemde sırtına kadar yaptı.
Ben burdaki arkadaşların tavsiyesiyle mama verirken suyu bir tık fazla kattım 2 seferdir belki bu seferde o etki etti.

Denizli’de yaşayan arkadaşlardan çocuk doktoru tavsiyesi alabilir miyim? K knownassun sen de Denizli’de yaşıyordun değil mi ? Çocuk doktorunuz kim ?
Evet canım biz ilk egekentte doğum yaptığım için dr. Yavuz selim beye gittik daha sonra cerrahi hastanesi dr. Hasan akşık a gittik. Valla ikisi de ilgiliydi ama hasan beyden biraz daha memnun kaldık. Fakay bende tavsiye üzerine iyi bir doktor arayışı içindeyim.birbirimizden haberdar olalım duyarsan bulursan iyi bir doktor beni de bilgilendirirmisin

süt artsın diye yaptıgınız bişey var mı?
Merhaba 🌸 dereotu tüketiyorum hergün, börülce ve semizotu haftada 2-3 gün, etsulu çorba (ama süt alerjimizden dolayı kestik onu), su, hümana still tea, bestlak damla kullandım o çok etkili mastit olmuştum mastitimi iyice azdırdı onuda bıraktım tavsiye ederim, hoşaf, beyaz yaş üzüm ve incir sürekli tükettiğim şeyler.

X