2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ilk haftalarda bende aynisini yaşadim uyaniyordu ve sil baştan yaşıyorduk herseyi. Simdi omuzuma yatirip ayakta pışpışlayarak gezdiriyorum .sırtınada hafif masaj yapiyorum gazını çıkarınca beşiğine yatiriyorum
Eger gazini çıjartmadan yatirırsan gaz bağırsaklara iner oxamanda sancı yapar dahada zorlanirsın
Omzunuzda uyurken gazı çıkıyor mu?
Kızlar bebegim 2 gündür kaka yapamıyor çok ağlıyor uyumuyor uykuya dalamiyor.
Bizde perişan olduk 1ay kontrolü pazartesi günü ama dün gece yine o kadar ağladı ki nöbetçi doktora gittik.
Şu sab simplex damladan aldık.Karnina zeytinyağı ile masaj yaptım popo deliğinin etrafinada sürdüm kulak çubuğuna bir miktar zeytinyağı damlatıp ama hala yapamadı çok ağlıyor perişan oldu🥺Uykusunda bile ağlıyor yavrum.
Var mı bir öneriniz?
Benim büyük kızım hiç kaka yapamazdı gliserin kansuk diye bir fitil vermişti doktor onu iyice küçültüp koyunca 2-3 dk içinde yapıyordu fitil de geri çıkıyordu

Canım maşallah çok güzel düzen oturtmuşsun 🧿🙏🏻Bizim oğlan öyle kendi kendine durmuyor ya ağlıyor ya uyuyor toplasan 10 dk sakindir yani uyanıkken 😂 ben de çok sohbet ediyorum şarkı söylüyorum ama şu sinir harplari geçsin bakalım bekliyorum 😂

Daha senin paşan küçük canım. Günden güne değişiyorlar. Benimkide yeni yeni düzene girdi. Birazda gaz sıkıntısi etkiliyordur paşayı

Omzunuzda uyurken gazı çıkıyor mu?

Benim büyük kızım hiç kaka yapamazdı gliserin kansuk diye bir fitil vermişti doktor onu iyice küçültüp koyunca 2-3 dk içinde yapıyordu fitil de geri çıkıyordu

Evet canim hastanede hemsirelerde omuzda gaz çıkariyorlar . Hatta omuzda daha çabuk çıkıyor. Bu resimdeki gibi Screenshot_2021-09-02-22-22-26.png

Bu arada benim bebeğinde tortikollis hastalığı varmış ben fark ettin. Eğri boyun olarak da geçiyor. Sağ boynunun altında bi şişlik geldi elime sonra hareketlerini kontrol ettim sürekli sol tarafa yöneliyor yatakta bıraktığımda yamulmuyor vücudu ile.
Doktora gittiğimde iyi tespit etmişsin diyo .hem özelde hem devlette kontrole gidiyoruz anlamıyorum nasıl kontrol ediyorlar.
Bu arada sağ kulağı işitme testinden geçmemişti o testten geçti çok şükür.
Bu hastalıkta da fizik tedavi uygulanıyor ultrason ile bakıldı. Boyun kaslarından biri diğerine göre daha kalın onu inceltmek için hareketler ve masajlar yapıyoruz.
Cok geçmiş olsun canım iyi fark etmissin sifa olsun tedavisi inşallah 🙏

Bu arada benim bebeğinde tortikollis hastalığı varmış ben fark ettin. Eğri boyun olarak da geçiyor. Sağ boynunun altında bi şişlik geldi elime sonra hareketlerini kontrol ettim sürekli sol tarafa yöneliyor yatakta bıraktığımda yamulmuyor vücudu ile.
Doktora gittiğimde iyi tespit etmişsin diyo .hem özelde hem devlette kontrole gidiyoruz anlamıyorum nasıl kontrol ediyorlar.
Bu hastalıkta da fizik tedavi uygulanıyor ultrason ile bakıldı. Boyun kaslarından biri diğerine göre daha kalın onu inceltmek için hareketler ve masajlar yapıyoruz.
Geçen yıl doğum yapan arkadaşımın bebeğinde de vardı bu durum, annesi doktorun söylediği hareketleri yaptırdı düzenli olarak, düzeldi boynu bebişin, şimdi çok şeker 1,5 yaşında bir minnak oldu ☺️ inşallah en kısa sürede düzelecek sizin de, erken fark etmeniz çok iyi olmuş, geçmiş olsun 🌸

Bizimde başta aptamildi mamiz gaz yapiyormuş diye değiştirmiştik şimdiki daha mı beter yaptı acaba mamayı kesip denicem bakalım zeytinyağında mutlaka denicem canım..
Birde internette 4-5gune kadar kaka yapmaması normal diyor bebeklerin ama gazdan mi ağlıyor kakasını yapamadığından mi ikisi üst üste gelince anlayamadim🤷‍♀️
Kakasini yapamiyorsa termometreyin ucuna krem sür poposuna birazcik ucunu sok beklet 2/3 defa tekrarla kakasini yapacak ben kizima oyle yapiyorum ya da sabun kes ucunu incelt islat sabunla aynisini yap

merhaba kizlar benim kizim ilk gunden itibaren kakasini yalniz yapmiyor cişli beze de yapmiyor kakasini yapmak için beni bkliyor bezi açtiğim zaman ayaklarini kaldiriyorum oyle yapiyor . Doktora soyledim doktor oyle birsey olamaz bebek o kakasi oldugu zaman yapar diyor bende 2 gun ayaklarini kaldirmadim yavrum 2 gun agladi .2 gun gece ayaklarini kaldirdim hemen kakasini yapti ve bu her gun boyle ben ayaklarini kaldirmadan altini temizlemeden kakasini yapmiyor sizde de boyle bir durum vr mi ?

merhaba kizlar benim kizim ilk gunden itibaren kakasini yalniz yapmiyor cişli beze de yapmiyor kakasini yapmak için beni bkliyor bezi açtiğim zaman ayaklarini kaldiriyorum oyle yapiyor . Doktora soyledim doktor oyle birsey olamaz bebek o kakasi oldugu zaman yapar diyor bende 2 gun ayaklarini kaldirmadim yavrum 2 gun agladi .2 gun gece ayaklarini kaldirdim hemen kakasini yapti ve bu her gun boyle ben ayaklarini kaldirmadan altini temizlemeden kakasini yapmiyor sizde de boyle bir durum vr mi ?
Sanırım şartlanmış canım bir kav defa bile olsa o şekilde kakasını yapmaya alıştıysa hep o davranışı bekliyordur tavsiyemm bu konuda ufaklığınıza davranış kalıbı olarak destek olmamanız yoksa hep o şekilde bir düzen oturtur

Sanırım şartlanmış canım bir kav defa bile olsa o şekilde kakasını yapmaya alıştıysa hep o davranışı bekliyordur tavsiyemm bu konuda ufaklığınıza davranış kalıbı olarak destek olmamanız yoksa hep o şekilde bir düzen oturtur
Aslinda iyi birşey değil mi 🙄 ileride işimi daha kolaylaştirmayacakmi ?

Kakasini yapamiyorsa termometreyin ucuna krem sür poposuna birazcik ucunu sok beklet 2/3 defa tekrarla kakasini yapacak ben kizima oyle yapiyorum ya da sabun kes ucunu incelt islat sabunla aynisini yap

Aman canim sabun sokmak çok zararlı. İltahaba ve çatlamalara neden oluyor. Ayrica faydali bakterileride öldürüyor. Ve ileriye dönük kronik kabizlığa dönüşüyor. Çok siddetli ağri yaptiğından çocuk ıkınıp atmaya çalisiyor o nedenle kakasini yapiyor ama resmen çocuğa eziyet.
Ayrica doktor bana poposuna hicbirsey sokma dedi bende termometre kullaniyorum ama sadece popo deliginin etrafini uyariyorum ikınsın diye.

ya ben ilaç milaç kullanmadım korona da değilim ama bir göğsümdeki süt azaldı. Aynadan bakıyorum rahat 2 beden fark var. Sağ göğsümü geç tutmuştu kızım, zaten onu çok sevmiyor zor tuttuğu için 3 kere sol veriyorsam bir kere sağ veriyordum azalmış sağım yapmama gerek bile yok o kadar belli ki. Belki öyle bir durumunuz var mı bilmiyorum. Çok emdiği daha çok süt üretiyor
Evet emdikçe süt gelir ama bence pes etmeyin. Bir göğsü emerken diğerine sağım makinesi yakın. Beyne çift çocuk mesajı giderek st üretimi çoğalır zamanla. Benimki tamamen covid ilacı dan kaynaklı maleseg

Benimde ara ara sızlıyor onun dışında rahatım birşey kalmadi, devam etmez ama açılması artık içini rahat tut.Bende yoğun kabızlık vardı ona rağmen o şekilde kaldı açılma büyümedi👍
Açıldı gibi😞tekrar dr gittim kendi iyileşecek dedi. Açılan yer nasıl kendi birleşecek anlamadım. Akşam wc de yıkanırken elimle kontrolde tamamen açıldığını hissettim🙈

Merhaba arkadaşlar
26sında sezaryen ile doğum yaptım çok şükür kavuştuk kızımla.
Doğum sonrası çok zor oldu her akşam acillerdeydim. Ağrılar, dikiş yeri, ateş, Bronşit, zatürre vs. Derken bugün covid pozitif çıktı.
Bebek sadece 2 gün emdi. Sonra zatürre olunca mecbur antibiyotik içince sütü kestik.

Şimdi covid çıktı.
Acaba bu haldeyken emzirebilir miyiz?
Yoksa 14 gün daha emmeyecek. Çok emmek istiyor 😢😭 covid olan var mı neler yaptınız lütfen cevap yazın

Rabbim şifa versin canım

Aman canim sabun sokmak çok zararlı. İltahaba ve çatlamalara neden oluyor. Ayrica faydali bakterileride öldürüyor. Ve ileriye dönük kronik kabizlığa dönüşüyor. Çok siddetli ağri yaptiğından çocuk ıkınıp atmaya çalisiyor o nedenle kakasini yapiyor ama resmen çocuğa eziyet.
Ayrica doktor bana poposuna hicbirsey sokma dedi bende termometre kullaniyorum ama sadece popo deliginin etrafini uyariyorum ikınsın diye.
Sabunu ben denemedim ama etrafimdaki herkez oyle yapiyor annemler faln da oyle yapiyormus eskiden benim kiz sadece basta 2 defa kakasini yapmayinca termometre ile kaka yaptirdim saten cok sokmuyorsun ateş olçermiş gibi hafif çokta tutmuyorsun bence nasil yaptiginda bagli zararli olmamasi icin

Sabunu ben denemedim ama etrafimdaki herkez oyle yapiyor annemler faln da oyle yapiyormus eskiden benim kiz sadece basta 2 defa kakasini yapmayinca termometre ile kaka yaptirdim saten cok sokmuyorsun ateş olçermiş gibi hafif çokta tutmuyorsun bence nasil yaptiginda bagli zararli olmamasi icin

Aman deneme sabunu zaten canım kuzenim çocuguna yapıyordu çocuk acıdan kıvranmişti sonradan doktor yararlı bakterilerde ölmüş demişti uzun müddet probiyotikler ilaclar kullandi. . simdi 8 yaşında hala kabızlık sorunu var çocuğun
Termometreyi bilemem tabi bana doktor sokma dedi sokmadim. kendi alışsın yardımsız yapmaya dedi.

Canım çok geçmiş olsun sen doktorun söylediklerini uygula inşallah sıkıntısız geçer 🙏🏻O şu bu hastalık derken kendini üzme oluyor öyle hepsinde bazı rahatsızlıklar Allahım dermansız dert vermesin inşallah 🙏🏻💙

X