2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bende bugün duydum minnakimin kalbini çok şükür ama bizim geç yumurtlama dedi doktor normalde 7+1 ama ultrason da 6+3 çıktı bir hafta geriden geliyormus inşallah sorun değil doktorun dediği gibi geç dollenmedir insan her şeyi takıyor bizim gibi olan varmı arkadaşlar
Gözün aydın canm maşallah ne güzel duymuşsun bende Çarşamba gidicem korkma ilerki haftalarda açığı kapatır benimde 6+1de 5+5 e uyumlu kese dedi Çarşamba inşallah kalp atışını duyarım🙏

Progestan 200 mg yumuşak kapsülü vajinadan alıyorum ben ve kan sulandırıcı iğne bakalım yarın ne olacak

biliyorum doktor öyle diyorsa öyledir lakin halk arasında o kadar korkutuyorlar ki alttan muayene de

sen yatıp dinleniyor musun

benim yatmaktan her yerim ağrıdı resmen zaten yerimde duramayan biriyim

şimdi namaza kalktım yine geldi böyle hafif Çamur gibi orta kahve rengi akıntı
Yatiyorum elimden geldigince canim namaza kalktim onuda ayaklarimi uzatarak oturarak kılıyorum aynen yatmaktan benimde sırtım belim agridi bebegimiz iyi olsunda inslalah ne yapalim 🤲bende vajina da aliyorum onu benim birde prolutex ignem var gobekten gunde 2 kez oda progesteron iceriyo ama kanama olunca corasprin vardi onu biraktirdi doktor.. korkma canim burdaki herkeste alttan muayene olmustur bebek buyuyene kadar hem kanama alanj vs varmi alttan daha rahat gorunuyo

4-5 parmak kadar pijamam batmıştı iç çamaşırımdan taşmıştı ve kırmızıydı rengi senin ne kadar geldi

yarın 5+6 ile kalp atışını sanıyorum anca vajinal ultrason ile duyabiliriz ama kararsızım izin versem mi vermesem mi bilemiyorum

zaten acilde hiç sorulmadan alttan bakıldı

aramızda 3 güncük varmış ☺️☺️☺️

bi uygulamada 5+5 diyor diğerinde 6+6 diyor senin de öyle mi
Diğer soruyu simdi farkettim benim son adet 7 kasim uygulamada suan 6+2 ama doktorda cumartesi 6+2 cikti yani doktora gore 6+4 faalndie herhalade😁

Yatiyorum elimden geldigince canim namaza kalktim onuda ayaklarimi uzatarak oturarak kılıyorum aynen yatmaktan benimde sırtım belim agridi bebegimiz iyi olsunda inslalah ne yapalim 🤲bende vajina da aliyorum onu benim birde prolutex ignem var gobekten gunde 2 kez oda progesteron iceriyo ama kanama olunca corasprin vardi onu biraktirdi doktor.. korkma canim burdaki herkeste alttan muayene olmustur bebek buyuyene kadar hem kanama alanj vs varmi alttan daha rahat gorunuyo
Nerede yaşıyorsunuz acaba sakıncası yoksa öğrenebilir miyim

burada doktorlar arasında bile uyuşmazlık var inan ki

aynen bende öyle ayaklarımı uzatıyorum eğilince geliyor yine birşeyler

iyi olsunlar da dediğin gibi ☺️☺️☺️

Diğer soruyu simdi farkettim benim son adet 7 kasim uygulamada suan 6+2 ama doktorda cumartesi 6+2 cikti yani doktora gore 6+4 faalndie herhalade😁
Bakalım yarın bize kaç diyecek doktorcuğumuz 😁

4-5 parmak kadar pijamam batmıştı iç çamaşırımdan taşmıştı ve kırmızıydı rengi senin ne kadar geldi

yarın 5+6 ile kalp atışını sanıyorum anca vajinal ultrason ile duyabiliriz ama kararsızım izin versem mi vermesem mi bilemiyorum

zaten acilde hiç sorulmadan alttan bakıldı

aramızda 3 güncük varmış ☺️☺️☺️

bi uygulamada 5+5 diyor diğerinde 6+6 diyor senin de öyle mi
Canım ben bu vajinal ultrasona çok karşıyım sonuç olarak ilişki yasak diyip alttan muayene ediyorlar tamam aynı şey değil ama bi nebzede olsa benziyor ..bende bi ara enfeksiyon olmuştu doktor alttan baktıktan sonra kanamam oldu o kadar sert davranmıştı ki muayene esnasında ..Tövbe dedim bi daha alttan muayene ettirmem. Çok şükür benim doktorum alttan muayene demedi şuana kadar ama derse kabul etmem .Aslında bu birazda hastanedeki cihazlara bağlı oluyor

Canım ben bu vajinal ultrasona çok karşıyım sonuç olarak ilişki yasak diyip alttan muayene ediyorlar tamam aynı şey değil ama bi nebzede olsa benziyor ..bende bi ara enfeksiyon olmuştu doktor alttan baktıktan sonra kanamam oldu o kadar sert davranmıştı ki muayene esnasında ..Tövbe dedim bi daha alttan muayene ettirmem. Çok şükür benim doktorum alttan muayene demedi şuana kadar ama derse kabul etmem .Aslında bu birazda hastanedeki cihazlara bağlı oluyor

canım benim doktorum sadece bir defa baktı bir de acile gittiğimiz de baktı başka doktor kanama olunca

ama doktorum çok yumuşak hatta hafif hafif masaj yapıyor bir eliyle bakarken diğer eliyle karnıma masaj yapıyor sakin ol kızım diyerek güzelce teselli veriyor

bende karşıyım ama kalp atışını duymak için tereddütte kaldım açıkcası yarına kadar karar verme gerekiyor

canım benim doktorum sadece bir defa baktı bir de acile gittiğimiz de baktı başka doktor kanama olunca

ama doktorum çok yumuşak hatta hafif hafif masaj yapıyor bir eliyle bakarken diğer eliyle karnıma masaj yapıyor sakin ol kızım diyerek güzelce teselli veriyor

bende karşıyım ama kalp atışını duymak için tereddütte kaldım açıkcası yarına kadar karar verme gerekiyor
Tabi ki bu senin kararın karından olunca her şeyi daha geç görüyorsun mesela ben 6+4 günlük oldum ama daha kalp atışlarını duymadım 12 gün önce gittim sadece kese göründü geç olsun diyorum bi şey olmaz.Doktorların bi kısmı alttan bakarken bi kısmı alttan bakmiyor onlar bile ikiye bölünmüş🙄 Eğer bi nebze de olsa şüphe varsa neden bebeğimizi tehlikeye atalım ki .Ben özellikle burdan okuduğum kadarıyla alttan muayene olan bayanların kanaması oluyor diye gözlemledim.Yine de herkes kendi bildiğiyle hareket ediyor tabi 😌

Nerede yaşıyorsunuz acaba sakıncası yoksa öğrenebilir miyim

burada doktorlar arasında bile uyuşmazlık var inan ki

aynen bende öyle ayaklarımı uzatıyorum eğilince geliyor yine birşeyler

iyi olsunlar da dediğin gibi ☺️☺️☺️

Bakalım yarın bize kaç diyecek doktorcuğumuz 😁
Istanbulda yasiyorum canim bazen ultrasyon cihazlarindada farkli cikabiliyor sonuclar bikac gunluk farklar hatta 1 haftalik farklar bile sikinti olmuyor insallah saglicakla kucakalrimiza aldigimiz günleride görürüz 🤲

Kızlarr selam herkes nasıll🥰, bugün akşam ilk defa muayeneye gideceğim öncesinden betahcg baktırdım tekrardan geçen hafta pazartesi 118,87 idi değerim bugün çıkan sonuç 5537 sizce nasıl fazla mı yükselmiş ??😬
Oooo ikiz olmasın kız ben salı vermiştim ilk 138 bi hafta sonra salı verdim 1000 çıktı 🥰🥰

Tabi ki bu senin kararın karından olunca her şeyi daha geç görüyorsun mesela ben 6+4 günlük oldum ama daha kalp atışlarını duymadım 12 gün önce gittim sadece kese göründü geç olsun diyorum bi şey olmaz.Doktorların bi kısmı alttan bakarken bi kısmı alttan bakmiyor onlar bile ikiye bölünmüş🙄 Eğer bi nebze de olsa şüphe varsa neden bebeğimizi tehlikeye atalım ki .Ben özellikle burdan okuduğum kadarıyla alttan muayene olan bayanların kanaması oluyor diye gözlemledim.Yine de herkes kendi bildiğiyle hareket ediyor tabi 😌
Evet canım kesinlikle ikiye bölümmüş durumda yani haklısın bende izin vermeyeyim nasılsa görülebiliyormuş kalbin atışı duyulmasa bile neden riske atayım ki zaten diğer gebeliğimde de alttan bakılmıştı hep 😔
Tabi ben sonradan öğrendim zararlı olduğunu hatta ilişkiye bile serbest demişti
Istanbulda yasiyorum canim bazen ultrasyon cihazlarindada farkli cikabiliyor sonuclar bikac gunluk farklar hatta 1 haftalik farklar bile sikinti olmuyor insallah saglicakla kucakalrimiza aldigimiz günleride görürüz 🤲
Amiiinnn canım benim amin inşallah önümüzde ki yıl minnak elleri öpüyor kokluyor oluruz inşallah

Evet canım kesinlikle ikiye bölümmüş durumda yani haklısın bende izin vermeyeyim nasılsa görülebiliyormuş kalbin atışı duyulmasa bile neden riske atayım ki zaten diğer gebeliğimde de alttan bakılmıştı hep 😔
Tabi ben sonradan öğrendim zararlı olduğunu hatta ilişkiye bile serbest demişti

Amiiinnn canım benim amin inşallah önümüzde ki yıl minnak elleri öpüyor kokluyor oluruz inşallah
Canım diğer gebeliğinden bahsetmişsin sağlıkla ilerlemiştir umarım

Bulantisiz olman çok güzel ama iştahsızlıkda büyük ihtimal kokulardan rahatsız olmandan dolayıdir geçme konusuna gelirsek kişiden kişiye değişiyor canım keşke kesin bir tarih olsada hepimiz bilsek vitamin oluyor musun sen
Regenesis diye bi vitmamin kullanıyorum 3 gündür ve 3 gündür üzerimde ağırlık olunca acaba ondan mı kaynaklı dedim de sanırım bu haftalarda olması normal şeyler bunlar

Folik asit kullanıyordum. Bir de demir eksikliği olduğu için gyno ferro sanol kullanıyordum. Onların yerine ocean mummy diye bi vitamin verdi. Içeriği benziyor senin kullandığına. Başlayım ben de o zaman
Evet diğer gebeliğim de bende kullanmıştım onu güzel ilaç başla hemen erteleme canim

X