2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kakası cıvık yani normal sanırım ama içerisinde süt kesikleri var yani içerisi pütürlü biraz. Katı değil masaj yapıyorum aslında ama bayağı zor çıkarıyor çoğu zamanda çıkaramıyor ben mi beceremiyorum bilmiyorum.

Doğum kilolarınızı verdiniz mi acabA bn 21 kilo ile doğuma gittim 8 kilo yapıştı yakama gitmiyor 13 kilo verdim ama artık veremiyorum
En son geçen hafta 2 kilo kalmıştı. Doktora hızlı kilo verdim dedim. Fazla emzirmekten dedi. Sütüm az ama artsın diye sürekli emziriyorum, sağıyorum. Sanirim ondan olmuş.

Peki sizin de bu kadar cok emmek istiyormuydu?yani benim surekli kafasi memede olsun istiyor

Bir de her ogunde kac cc olmasi lazim.memeyi sagarsam.yetip yetmedigini nasil anlarim...yani benim masallah baya geliyor sutum.ama.tabi olcmedim hic

Bugün 6. Günüm hala devam ediyor ayağa kalktığım an zonklamaya başlıyor çok kötüyüm ağrıdan ağlıyorum resmen

Arkadaslar merhaba dunden beri cenem ve boynumda hafif kasinti vardi ve aynada bu sabah bu manzarayla karsilastim...boyle birsey basina gelen var mi?

Eklentiler

• IMG-20210830-WA0002.jpg
    47,6 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG-20210830-WA0004.jpg
    57,4 KB · Görüntüleme: 54

Çok teşekkür ederim tavsiyeler için Allah razı olsun gerçekten dayanamadim en son lavman istedim evime geldim çok şükür

Kızlar spinal ile sezeryan olanlar sol ayağınızda şişme oldu mu hiç
Ve bir de göğüsleri yara olanlar naptniz çok canım yanıyor

Benimki meme almadığı için ben hep sağıp biberonla verdim ilk zamanlar yaklaşık 2hafta hep 30 CC verdim çünkü hastanede de öyle veriyorlardı sonuçta onların mideleri ufacık:)
Sonra 50 ml gectim arada 60 da verdiğim oluyor.
Ama benimki ne kadar verirsem alıyor bazen 50 ml sagilmiş sütün üstüne 30 ml hazır mama veriyorum onuda alıyor.Hemşire alıyorsa ver demişti.
Ama kusuyorda bir yandan fazlamı geliyor yoksa Reflüden mi bilmiyorum.1 aylık kontrolünde soracağım doktora.
Sende emzirebildigin kadar emzir sagabildigin zamanlar dağılmış sütünden verirsin eğer sütün çok iyi geliyorsa mama vermek istemiyorsan.
Benimki mesela ayağımda sallanmaya çok alıştı maalesef onu sallarken makinayla göğsümü sağiyorum dolaba atıyorum.Aciktiginda delimligin içinde ısıtıp veriyorum 50 CC.Uyku konusuna gelince ilk günler bende çok kötüydüm şimdi alıştım 1.5 2saatte bir kalkmaya bazen fazla mama verince daha uzun süre uyuyor 3 saat gibi.Ama biraz daha büyüyünce uyku düzenleri düzelicek inşallah daha uzun süreli uyuyacaklar o zaman rahat ederiz birazdaha.

Bebeğinde sarılık olmayan anneler bebekleriniz kaç saat uyuyor gün içinde? Kendisi mi uyanıyor siz mi uyandırıyorsunuz? Bizim sarılık vardı hep uyurdu şimdi normal olması gereken nedir kestiremiyorum!
1.5-2 saat Max 3 saat uyuyor kendi uyanıyor çoğunlukla elleri kolları oynuyor çok hareketli 3saat olduysa ben uyandiriyorum

Çok geçmiş olsun inşallah en kısa sürede şifa bulursunuz, gerçekten çok üzüldüm.

Kizlar çapaklanma hepimizin ortak derdi galiba benim kiziminda 1 gun iyise diger gun çapaklanma oluyor yavrum gozunu açamiyor süt sağıyorum gozune en azindan içinde kileri dişara atiyor doktora termin yapmayi dusunuyorum
Abimizde de olmuştu demli çaya pamuk batırıp silmiştik hemşire bi arkadaşımın tavsiyeyi ile. Bir de gözün burun ile birleştiği yer var ya damla şeklinde olan oraya masaj yapmıştık çok iyi gelmişti. Şimdi yine yapıyorum ama geçmiyor bir gün olmuyor ertesi gün çok fazla oluyor

Doktorların bazılarıda kullanabılırsınız dıyo bızımkı hep gezmek istiıyor oturunca aglıyor bende kangurumu alsam dıyorum
Kanguruyu yenidoğan aparatlı almanız gerek çünkü 7.5 kilodan önce kanguru önermiyolar küçükler için sling öneriliyor ben penye sling aldım ( esnek olsun diye ketene göre) bi kere durdu bi kere de ağladı denemek gerek kimi çok seviyor, bu arada benim oğlum da ayakta olmamı istiyor zıplatmamı istiyor hatta ve hatta meneyi ayakta istiyor oturunca istemiyor vermiyorum valla meme o an o kadar da değil yok amuda kalkayım baş edilmez bi durum bu

Kızlar ben ogluma 1 yasina kadar tv izletmedim. 1 yasindan 2 yasina kadarda günde yarim saat trt çocuk veya youtobe da faydalı videolar actım. Bebisler bu aylarda ışığa ve renklere duyarlılar. Oyüzden tv izletmeyin.çünkü biz izliyoruz ama onların göz damarlari yapısi tv deki milyonlarca renk geçisini kaldirmazmis ok gibi saplanma hissi olurmuş. Kuzenim 3 aydan sonra tv önüne koydu çocuğu simdi gözleri icin doktor doktor geziyor. Ayrica dikkat bozukluğu ve konusma bozukluğuna neden oluyormuş. tabi tv izletmek rahatlık ve anne daha fazla yoruluyor.ama en değerlilerimize kavusmak için cok bekledik çok ugrastık biraz daha gayret.

Doğum kilolarınızı verdiniz mi acabA bn 21 kilo ile doğuma gittim 8 kilo yapıştı yakama gitmiyor 13 kilo verdim ama artık veremiyorum
Ben 20 kilo almıştım 26 kilo verdim canım. Hamile kaldığımda ideal kilomdaydim resmen yüzüm çöktü. Fazladan verdiğim 6 kiloyu geri almam lazım hayatımda hiç kilo almaya çalışmamıştım. Kilo vermeye çalışmaktan daha stresliymis.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…