2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Reflü. Benimki de aynı 💁‍♀️ bazı günler iyi bazı günler kötü, herşeyi arastiriyorum nasıl düzeltebilirim, takip ediyorum ne yedim ne yapti diye.Hamileyken reflümü ne costuruyordu onlari hatırlayıp yemiyorum ne rahatlatıyordu onlara yöneldim karpuz gibi, soda iciyorum yine bugün daha iyiydi.Tabi bebek olunca yetişkin gibi olmaz ama ne yapayım.Geçmezse bu hafta dr soracağım bende verirlerse pediatrik gaviscon tarzı birşey elimin altında dursun hergün olmasada sıkıntılı olduğu zamanlar vereyim üzülüyorum böyle olunca elimden birşey gelmiyor
Ben bugun biraz fazla yemesi icin zorladim normalde 60 ml yiyor ben 70/80 verdim simdi bundan oldugunu da dusunuyorum yarn normal besleyecegim 3 saate bir 60 fazla vermeyecegim kesin sebebi budur

Bebeğine tek başına bakan anneler gelin bana biraz yol gösterin lütfen 😞
Geceleri bebeğim uyumuyor. Gündüz de sürekli uykuda. 2 saatte bir uyanıp emiyor geri uyuyor. O uyurken biraz evi toparlayayım yemek yapayım kendime zaman ayırayım diyorum ama hiçbiri tam olmuyor. Uykusuzluk zaten çok kötü. Evi toplasam yemek yapamıyorum. Dolapta ne varsa hızlıca baştan savma bi şeyler yapıp yiyorum ama gün sonunu buluyor Aç kalıyorum. Dolayısıyla sütüm azalıyor. Bu gece kızım memeden kopmadı hiç. Doymadı yavrum 😞
Yemeğimi güzelce yapıp yesem üstün başım kusmuk içinde kalıyor çünkü duş alamıyorum. Eşimin çalışma saatleri çok absürt.
ev desen aldı başını gidiyor. Gün içinde 2 saat uyuyabiliyorum bebeğim uyurken.
destek almayan anneler siz nasıl bir rutin oluşturdunuz kendinize ? Ben bu işi beceremedim sanırım. Ağlıyorum geceden beri. Çok yetersiz hissediyorum

Kızlar bebegım kakasını yapmıyor ıkı gundur doktoru 6 gun yapmazsa bakarız dedı ama cocugum kıvranıyor ne yapım ne yesem ıcsem cocugum yapabılse 🥺
Ben termometre ile kakasini yaptiriyorum biraz bebek kremi poposuna yagliyorum termometreyin ucuna da koyuyorum poposuna cok az sokuyorum hemen yapiyor

Ben bugun biraz fazla yemesi icin zorladim normalde 60 ml yiyor ben 70/80 verdim simdi bundan oldugunu da dusunuyorum yarn normal besleyecegim 3 saate bir 60 fazla vermeyecegim kesin sebebi budur
Yazdigin belirtiler reflü gibi.Evet canım fazla besledigimizde de oluyor. Bebeklerin çoğunda oluyor. Gaz yapan şeyler yemiyoruz ya reflüyü artiran seylerde yememeliyiz. Düz yatirma belli bir acida dik ve yan yatir, öyle oldu mu kucağımda dik yan tutuyorum hafif masaj yapıyorum sırtına. Asitli şeylerde artırıyor sade soda hariç. Bildiklerim bunlar benim canım dr gideceğiz bu hafta öğreneceğim tam detaylı çünkü iyi bir şey değil bebeğin konforunu bozuyor bazı günler, canim benim ya içim gidiyor elimden geleni yapmaya çalışıyorum işte

Yazdigin belirtiler reflü gibi.Evet canım fazla besledigimizde de oluyor. Bebeklerin çoğunda oluyor. Gaz yapan şeyler yemiyoruz ya reflüyü artiran seylerde yememeliyiz. Düz yatirma belli bir acida dik ve yan yatir, öyle oldu mu kucağımda dik yan tutuyorum hafif masaj yapıyorum sırtına. Asitli şeylerde artırıyor sade soda hariç. Bildiklerim bunlar benim canım dr gideceğiz bu hafta öğreneceğim tam detaylı çünkü iyi bir şey değil bebeğin konforunu bozuyor bazı günler, canim benim ya içim gidiyor elimden geleni yapmaya çalışıyorum işte
Ben almanyadayim gitsemde hiç birşey vermeyip eve gonderecek. Temin internetten reflu yastigi sipariş ettim. normalde bebeğim 12 de yemesi gerekti uyanmadi saat suan 1 bucuk bende uyantirmadim midesi biraz dinlensin saat 3 te emzirecegim artik yedigimden olmadigini biliyorum çunku asit yapacak hiç birşey yemedim ama bügün hem çok duzensiz hem çok fazla msut/ mama emdi

Kızlar doğum sonrası bebeğime pantolon içine çorap giydirmişlerdi ben de hala giydirmeye devam ediyorum (ankara) ama sanki hava sıcak gibi siz patikli pantolon içine çorap giydiriyor musunuz? Çıkarsam üşür mü şu an pişiyor mu anlamıyorum ki yavrum masum masum bakıyor yüzüme
ben patikli alt ve kısa kollu zıbın giydiriyorum.
bence çift coraba gerek yok . asırı sıcaklar var cünkü

Doktor bana bence sinovac ol ilk etapta biontec ağır gelebilir dedi acaba sinovacda mı öyle dediler diye sordum teşekkür ederim. Geçmiş olsun size de.
Biontech oldum 4 gün önce hiç bir olumsuz etkisi olmadı. Eşimin 3 gün kolu ağrıdı ateşi çıkmıştı bende hiç biri olmadı. Bünye meselesi sanırım

Biontech oldum 4 gün önce hiç bir olumsuz etkisi olmadı. Eşimin 3 gün kolu ağrıdı ateşi çıkmıştı bende hiç biri olmadı. Bünye meselesi sanırım
Evet doktorda öyle dedi. Herkeste olmuyor ama belli de olmaz ilk etapta sinovac ol bebek biraz daha toparlanınca 2.de veya 3.de biontec olursun diyince mantıklı geldi.

Evet özellikle ilk günlerde hissetmiştim hatta benim göğüs ucuna yakın bir kistim önceden elime gelmiyodu şimdilerde kendini hissettirmeye başladı ama bende şuan çok rahatsız edici genel bir sertlik yok sizdeki nasıl bir sertlik?
Bazen tas gibi oluyor.. ozellikle gogsüm sut doluyken.. ve aciyor.. ultrason icin randevu aldim 1.5 ay sonraya 😀 insallah kötü birsey cikmaz.. aksatmamak gerekiyor..

Kızlar sağ göğsümün sağ tarafında bir ağrı var gece ağrıyordu ama şimdi ağrımıyor elimle dokununca acıyor ama baya sertlik var mı diye bastıramıyorum bile çok aşırı sütüm yok yine de mastit olma ihtimali var mı?

Ben mama zamanları kontrol ediyorum çiş yapmıssa değiştiriyorum, malum havalar sıcak pişik fln yapmasın diye sık sık yeniliyorum.Dolmasını beklemiyorum

Sağolun kızlar , kendini kasması,kızarması gazdan mı acaba nursey harveys aldım birde bakalım akşam denicem bugün çok huzursuzdu durduk yere ağlıyodu, sanırım gaz sancısı böyle oluyo🙄
Nurse harveys vermeden çalkalayın diyo belki görmüşsünüzdür ama hatırlatayım dedim. 🤗

X